Almunecar - Przewodnik

<p>Jednym z mniej znanych kurortów nadmorskich w Hiszpanii jest miejscowość <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/andaluzja/almunecar/" target="_blank"><strong>Almunecar</strong></a>, która znajduje się w prowincji <strong>Grenada</strong>, w Andaluzji. Wszyscy turyści spragnieni nocnych imprez, szaleństw do białego rana i gwarnej promenady nadmorskiej zawiodą się, wyjeżdżając w te okolice. To ciche i spokojne miasteczko, gdzie można rzeczywiście odpocząć od zgiełku wielkiego miasta, relaksować się na plaży i zażywać kąpieli morskich.

Pogoda w Almunecar

Dzisiaj, 22.5 21°C

Jednym z mniej znanych kurortów nadmorskich w Hiszpanii jest miejscowość Almunecar, która znajduje się w prowincji Grenada, w Andaluzji. Wszyscy turyści spragnieni nocnych imprez, szaleństw do białego rana i gwarnej promenady nadmorskiej zawiodą się, wyjeżdżając w te okolice. To ciche i spokojne miasteczko, gdzie można rzeczywiście odpocząć od zgiełku wielkiego miasta, relaksować się na plaży i zażywać kąpieli morskich.

Położenie Almunecar
Miejscowość Almunecar znajduje się tuż przy wschodniej części wybrzeża Costa Tropical, na granicy z Costa del Sol, pomiędzy Nerją a Motril, w odległości około 15 km na zachód od Salobreny. Słynie z wąskich, klimatycznych uliczek oraz pięknych plaż. To doskonałe miejsce, aby spędzić tu wczasy z całą rodziną. Średnio w ciągu roku w Almunecar, występuje około 340 słonecznych dni. Lata są tu gorące i wilgotne, z uwagi na bliskość morza, temperatury nie są tak uciążliwe.
Almunecar zapewnia aż 19 kilometrami wybrzeża, które zostało podzielone na 25 osobnych plaż, wśród których najważniejsze są plaże Velilla San Cristobal i La Herradura. Otrzymały one nagrodę jakości Q - najwyższe wyróżnienie w rankingu ICTE. Co zobaczyć w Almunecar?
Plażowanie, błogi odpoczynek, kąpiele morskie i uprawianie sportów wodnych to nie wszystko, co można robić, będąc na wakacjach w Almunecar. W samym miasteczku można zobaczyć wiele interesujących miejsc. Zalicza się do nich liczne rzeźby ku pamięci zasłużonych marynarzy i rybaków z miasteczka. Na terenie miasta znajdują się wieże i wieżyczki, stanowiące świadectwo tego, że niegdyś były tutaj ważne punkty patrolowe, za pomocą których miasto broniło się przed pirackimi atakami od strony morza. W Almunecar zwiedzimy muzeum archeologiczne oraz obaczymy Akwedukt Rzymski.
Będąc w Almunecar powinniśmy wybrać się do Zamku San Miguel, czyli majestatycznej warowni z czasów panowania Rzymian i Fenicjan. Z zamku rozpościera się przepiękny widok na całą okolicę. Pierwsze fortyfikacje obejmujące zamek San Miguel są datowane na I wiek p.n.e. U podnóża zamku można odpocząć w tropikalnym parku ptaków - Parque Ornitologico Loro Sexi, gdzie żyje m.in. zagrożona wyginięciem ara - Hiacynt Ara.


Hiszpania na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY