Nerja - Przewodnik

<p><a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/" target="_blank">Wypoczynek w Hiszpanii</a> na <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/costa-del-sol/" target="_blank">Costa del Sol</a></strong> to gwarantowana pogoda i znakomite warunki do plażowania, które uzyskamy m.in. w miejscowości <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/costa-del-sol/nerja/" target="_blank"><strong>Nerja</strong></a>. Oprócz pięknych plaż, Nerja oferuje dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Może stać się też dobrą bazą wypadową do zwiedzania okolicznych atrakcji.

Pogoda w Nerji

Dzisiaj, 24.4 18°C

Wypoczynek w Hiszpanii na Costa del Sol to gwarantowana pogoda i znakomite warunki do plażowania, które uzyskamy m.in. w miejscowości Nerja. Oprócz pięknych plaż, Nerja oferuje dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Może stać się też dobrą bazą wypadową do zwiedzania okolicznych atrakcji.

Położenie i historia
W południowej części Hiszpanii, w regionie Andaluzja, w prowincji Malaga znajduje się niewielkie miasteczko Nerja. Osadzone jest ono na paśmie górskim Sierra de Tejadas, przy ujściu rzeki Chillar. Nazwa Nerja wzięła się od arabskiego słowa „Narixa”, które w tłumaczeniu oznacza „obfity strumień”.

Popularny kurort i raj dla plażowiczów
Na Costa del Sol znajduje się wiele znanych kurortów nadmorskich i Nerja bez wątpienia się do nich zalicza. Jeszcze kilka lat temu była to mała wioska rybacka. Dziś rozrosła się, ale w wielu miejscach można poczuć tu jeszcze tradycyjną atmosferę rybackiej miejscowości. W granicach Nerjy znajduje się aż 12 plaż, w tym jedna z najpiękniejszych plaż w Hiszpanii, w rezerwacie naturalnym Acantilados de Maro. To plaża Maro, gdzie można z powodzeniem uprawiać w płytkiej wodzie snorkeling, zobaczyć ukryte wodospady i podwodne jaskinie. Niedaleko niej znajduje się plaża La Caleta de Maro, nad zatoczką obok Playa de Maro. Jest znacznie mniej tłoczna niż plaża Maro. Dla miłośników sportów wodnych i rozrywki wszelkiego rodzaju zaleca się wybór plaży Burriana. Na zachodnim krańcu Nerjy mieści się największa z plaż miasteczka - plaża Playazo, z dala od miejskiego gwaru. Nieco bardziej przy centrum znajduje się plaża Torrecilla, która jest bardzo popularna wśród turystów. Z kolei najbardziej znana z plaż Nerjy to Playa de Calahonda, która znajduje się tuż obok Balcon de Europa. Oprócz wymienionych plaż w miejscowości Nerja można spędzić czas na kąpielach słonecznych i wodnych na plażach El Chorillo, de Carabeo czy Carabeillo.

Największą atrakcją Nerjy poza plażami jest jaskinia Cueve de Nerja, odkryta przypadkiem przez młodych mieszkańców Maro w 1959 roku. Znajduje się w niej  jedna z największych kolumn stalagmitowych na świecie. W grocie można zobaczyć najstarsze na świecie neandertalskie malowidła naskalne.


Hiszpania na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY