Marbella - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/costa-del-sol/marbella/" target="_blank"><strong>Marbella</strong></a> jest miastem położonym w południowej Hiszpanii, bezpośrednio <strong>nad Morzem Śródziemnym</strong>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/costa-del-sol/" target="_self">na wybrzeżu Costa del Sol</a>, w prowincji Malaga, w Andaluzji. To znany luksusowy ośrodek turystyczny i port rybacki. Miasto z uwagi na swoją burzliwą historię łączy w sobie kulturę chrześcijańską i muzułmańską.

Pogoda w Marbelli

Dzisiaj, 13.4 20°C
Marbella jest miastem położonym w południowej Hiszpanii, bezpośrednio nad Morzem Śródziemnym, na wybrzeżu Costa del Sol, w prowincji Malaga, w Andaluzji. To znany luksusowy ośrodek turystyczny i port rybacki. Miasto z uwagi na swoją burzliwą historię łączy w sobie kulturę chrześcijańską i muzułmańską. Dla turystów Marbella jest znakomitym miejscem na spędzenie letnich wakacji. Plaże rozciągają się tutaj na długości 26 km. Są to między innymi plaże: Rio Verde, La Bajadilla, Guadalmina, El Pinillo beach, La Fontanilla, Nagüeles, Puerto Banus, beach, Los Monteros, Artola-Cabo Pino, San Pedro de Alcantara.

W zasadzie w słonecznej Marbelli można wypoczywać przez cały rok, z uwagi na specyficzny mikroklimat śródziemnomorski. Lata są tu suche i upalne, a zimą średnia temperatura wynosi 18-20 stopni Celsjusza. Na spacer po całodziennym wypoczywaniu na przepięknych plażach Marbelli, warto wybrać się na starówkę, nadmorską promenadę Avenida del Mar lub zobaczyć fragmenty murów obronnych miasta. Centralnym punktem kurortu jest La Plaza de los Naranjos, czyli Plac Pomarańczy. Jego historia sięga 1485 roku. Posadzono na nim piękne pomarańczowe drzewka. Warto wypić tu wieczorem lampkę wina na świeżym powietrzu w jednej z knajpek. Na środku placu stoi popiersie króla Juana Carlosa I oraz kamienna fontanna z początku XVI wieku. Warty uwagi jest zabytkowy dom gubernatora z 1522 roku z kamienną fasadą, renesansowy ratusz z 1568 roku, czy merostwo Casa del Corregidor z XVII wieku. Dominującą budowlą przy placu jest Kościół Najświętszej Marii Panny z fasadą z czerwonego kamienia. Niedaleko od placu mieszczą się klasztory z XVI i XVII wieku - klasztor San Francisco oraz De Trinidad. Atrakcją dla turystów może być kościół De la Encarnacion, łaźnie rzymskie odkryte w 1926 roku oraz szpitale - Banzan i San Juan de Dios. Jednym z najstarszych obiektów sakralnych miasta jest mała kaplica Ermita de Nuestra Senor Santiago prawdopodobnie z XV wieku. Będąc w Marbelli na wakacjach można wybrać się na wycieczkę do Villa Romana de Rio Verde, położonej pomiędzy kurortem a Puerto Banus. Są tam starożytne, czarno-białe mozaiki i wiele przedmiotów znalezionych podczas wykopalisk archeologicznych. Pozostałe eksponaty są w Muzeum Archeologicznym w Maladze. Na obrzeżach miasta Marbella znajduje się La Basilica de Vega del Mar, z okresu wczesnochrześcijańskiego, z kościołem i cmentarzem. Kościół pierwotnie zbudowano w połowie IV wieku, ale po trzęsieniu ziemi w 365 roku naszej ery, został on zniszczony. Istniejący obecnie budynek zbudowano w VI wieku.

Atrakcją turystyczną jest park La Alameda, gdzie można skorzystać z nauki jazdy konnej. Warto wybrać się również do portu jachtowego Puerto Banus, gdzie cumują drogie, luksusowe jachty.

Hiszpania na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY