Marbella - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-del-sol/marbella/" target="_blank"><strong>Marbella</strong></a> jest miastem polozonym w poludniowej Hiszpanii, bezposrednio <strong>nad Morzem Sródziemnym</strong>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-del-sol/" target="_self">na wybrzezu Costa del Sol</a>, w prowincji Malaga, w Andaluzji. To znany luksusowy osrodek turystyczny i port rybacki. Miasto z uwagi na swoja burzliwa historie laczy w sobie kulture chrzescijanska i muzulmanska.

Pogoda w Marbelli

Dzisiaj, 16.9 26°C
Marbella jest miastem polozonym w poludniowej Hiszpanii, bezposrednio nad Morzem Sródziemnym, na wybrzezu Costa del Sol, w prowincji Malaga, w Andaluzji. To znany luksusowy osrodek turystyczny i port rybacki. Miasto z uwagi na swoja burzliwa historie laczy w sobie kulture chrzescijanska i muzulmanska. Dla turystów Marbella jest znakomitym miejscem na spedzenie letnich wakacji. Plaze rozciagaja sie tutaj na dlugosci 26 km. Sa to miedzy innymi plaze: Rio Verde, La Bajadilla, Guadalmina, El Pinillo beach, La Fontanilla, Nagüeles, Puerto Banus, beach, Los Monteros, Artola-Cabo Pino, San Pedro de Alcantara.
Select Benal Beach

Select Benal Beach

Cena za 1 osobę:
829 zł - 13 %
W zasadzie w slonecznej Marbelli mozna wypoczywac przez caly rok, z uwagi na specyficzny mikroklimat sródziemnomorski. Lata sa tu suche i upalne, a zima srednia temperatura wynosi 18-20 stopni Celsjusza.

Na spacer po calodziennym wypoczywaniu na przepieknych plazach Marbelli, warto wybrac sie na starówke, nadmorska promenade Avenida del Mar lub zobaczyc fragmenty murów obronnych miasta. Centralnym punktem kurortu jest La Plaza de los Naranjos, czyli Plac Pomaranczy. Jego historia siega 1485 roku. Posadzono na nim piekne pomaranczowe drzewka. Warto wypic tu wieczorem lampke wina na swiezym powietrzu w jednej z knajpek. Na srodku placu stoi popiersie króla Juana Carlosa I oraz kamienna fontanna z poczatku XVI wieku. Warty uwagi jest zabytkowy dom gubernatora z 1522 roku z kamienna fasada, renesansowy ratusz z 1568 roku, czy merostwo Casa del Corregidor z XVII wieku. Dominujaca budowla przy placu jest Kosciól Najswietszej Marii Panny z fasada z czerwonego kamienia. Niedaleko od placu mieszcza sie klasztory z XVI i XVII wieku - klasztor San Francisco oraz De Trinidad. Atrakcja dla turystów moze byc kosciól De la Encarnacion, laznie rzymskie odkryte w 1926 roku oraz szpitale - Banzan i San Juan de Dios. Jednym z najstarszych obiektów sakralnych miasta jest mala kaplica Ermita de Nuestra Señor Santiago prawdopodobnie z XV wieku.
Minerva Jupiter

Minerva Jupiter

Cena za 1 osobę:
1 014 zł
Bedac w Marbelli na wakacjach mozna wybrac sie na wycieczke do Villa Romana de Rio Verde, polozonej pomiedzy kurortem a Puerto Banus. Sa tam starozytne, czarno-biale mozaiki i wiele przedmiotów znalezionych podczas wykopalisk archeologicznych. Pozostale eksponaty sa w Muzeum Archeologicznym w Maladze. Na obrzezach miasta Marbella znajduje sie La Basilica de Vega del Mar, z okresu wczesnochrzescijanskiego, z kosciolem i cmentarzem. Kosciól pierwotnie zbudowano w polowie IV wieku, ale po trzesieniu ziemi w 365 roku naszej ery, zostal on zniszczony. Istniejacy obecnie budynek zbudowano w VI wieku.

Atrakcja turystyczna jest park La Alameda, gdzie mozna skorzystac z nauki jazdy konnej. Warto wybrac sie równiez do portu jachtowego Puerto Banus, gdzie cumuja drogie, luksusowe jachty.

Okazje Last Minute: Marbella

6 dni 03.12 - 09.12 inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 199 zł/os.
1 089 zł/os.
cena za 2 osoby: 2 178 zł
1 199 zł/os.
1 089 zł/os.
cena za 2 os. 2 178 zł
6 dni 04.02 - 10.02 inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 159 zł/os.
1 099 zł/os.
cena za 2 osoby: 2 198 zł
1 159 zł/os.
1 099 zł/os.
cena za 2 os. 2 198 zł
6 dni 03.12 - 09.12 inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours DOBRY WYBÓR

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Świetne położenie w pobliżu plaży i centrum
  • Pyszną i różnorodną kuchnię z lokalnymi specjałami
  • Przestronne i dobrze wyposażone pokoje
  • Profesjonalną i pomocną obsługę
1 249 zł/os.
1 129 zł/os.
cena za 2 osoby: 2 258 zł
1 249 zł/os.
1 129 zł/os.
cena za 2 os. 2 258 zł

Hiszpania na skróty