Torrox - Przewodnik

<p>Niedaleko <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/costa-del-sol/malaga/" target="_blank">Malagi</a>, na wybrzeżu lśnią w słońcu fasady białych domków z brązowymi dachami. To domy zbudowane w miejscowości <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/andaluzja/torrox/" target="_blank"><strong>Torrox</strong></a>, położonej w odległości niecałych 100 km od <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/costa-del-sol/" target="_blank">Mijas</a>, na <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/costa-del-sol/" target="_blank">Costa del Sol</a> w hiszpańskiej Andaluzji. Czym kusi turystów ta niewielka wioska?

Pogoda w Torrox

Dzisiaj, 13.4 17°C

Niedaleko Malagi, na wybrzeżu lśnią w słońcu fasady białych domków z brązowymi dachami. To domy zbudowane w miejscowości Torrox, położonej w odległości niecałych 100 km od Mijas, na Costa del Sol w hiszpańskiej Andaluzji. Czym kusi turystów ta niewielka wioska?

Miasteczko i kurort w jednym
Torrox jest niewielkim, zaledwie osiemnastotysięcznym miasteczkiem w prowincji Malaga w Andaluzji, które położone jest nad samym Morzem Śródziemnym. Dzieli się ono na dwie części - Torrox Pueblo, czyli część miasta od strony lądu oraz Torrox Costa, czyli część centrum miasta nad morzem. Wieki temu Torrox miało dla Hiszpanii strategiczne znaczenie - znajdował się tu port przeładunkowy jedwabiu, łączący Granadę, Bagdad i Damaszek. W czasach Imperium Rzymskiego miasteczko nosiło nazwę Punta de Torero. We współczesnym Torrox można znaleźć ślady panowania rzymskiego - łaźnie rzymskie i nekropolie. Kiedy na miejsce przybyli Wizygoci, zaczęli je nazywać Ciudad de Arcos, ale w 755 roku tereny te podbili Maurowie. Chrześcijańscy władcy odzyskali je w 1488 roku. Ciekawe miejsca w Torrox
Znakomite położenie Torrox na Costa del Sol sprawia, że jest to miejsce bardzo dobre na wypoczynek. Centrum dzielą zaledwie 4 km od pięknych plaż. Jednak w mieście znajduje się również wiele zabytków, które warto zobaczyć. Jest to m.in. Faro de Torrox, czyli latarnia morska oddana do użytku 1 maja 1864 roku. To automatyczna latarnia licząca sobie 39 metrów nad poziomem morza. W jej pobliżu można zobaczyć ruiny rzymskie, a także Museo Torrox en miniatura - muzeum miniatur.

W mieście znajduje się XV-wieczny, barokowy kościół La Iglesia de Nuestra Senora de la Senroa de La Encarnación. W XVII wieku został on odnowiony. Powstał na bazie starego meczetu. Warto zwiedzić też kościół La Iglesia de San Roque z XV wieku czy klasztor w stylu mudejar założony w XVI wieku - El Convento de Nuestra Senora de Las Nievues.


Hiszpania na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY