Costa de la Luz - Przewodnik

<strong>Costa de la Luz</strong> jest najbardziej na zachód wysuniętą częścią wybrzeża Hiszpanii. Największym zainteresowaniem turystów cieszy się w okresie od maja do października. <h2>Costa de la Luz - atrakcje, co zwiedzić</h2> Atrakcyjne miejscowości należące do tej części wybrzeża położone są pomiędzy Algeciras i Kadyksem. Główne kierunki na <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/costa-de-la-luz/" target="_self">wakacje na <strong>Costa de la Luz</strong></a> to Isla Canela, Canos de Meca, <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/andaluzja/isla-cristina/" target="_self"><strong>Isla Cristina</strong></a> oraz <strong>Zahara de los Atunes</strong>.

Pogoda na Costa de la Luz

Dzisiaj, 26.5 34°C
Costa de la Luz jest najbardziej na zachód wysuniętą częścią wybrzeża Hiszpanii. Największym zainteresowaniem turystów cieszy się w okresie od maja do października.

Costa de la Luz - atrakcje, co zwiedzić

Atrakcyjne miejscowości należące do tej części wybrzeża położone są pomiędzy Algeciras i Kadyksem. Główne kierunki na wakacje na Costa de la Luz to Isla Canela, Canos de Meca, Isla Cristina oraz Zahara de los Atunes. Isla Canela, położona na wyspie, jest połączona mostem z miasteczkiem Ayamonte. Posiada doskonale możliwości do gry w golfa i uprawiania sportów wodnych z żeglarstwem na czele.
Mniejsze miasteczko Vejer ulokowane jest na wzgórzu, a na wakacje przyciąga mauretańska atmosfera. Dobrym pomysłem na wycieczkę są tez ruiny rzymskie miasta Baelo Claudia. Ciekawa jest tez zbudowana wokół mauretańskich murów obronnych Tarifa, będącą centrum windsurfingu i bardzo popularnym kierunkiem wycieczek. Wybrzeża Costa de la Luz są pofałdowane lekkimi, zalesionymi wzgórzami, z których rozpościera się wspaniały widok na Gibraltar oraz na male wioski z białymi domkami i strzelistymi meczetami. Złote, piaszczyste i bardzo długie plaże Costa de la Luz dostarczają doskonałych warunków do kąpieli słonecznych. Malownicza długa i piaszczysta plaza położona nad urwiskami skalnymi i posiadająca dobre warunki do nurkowania znajduje się w Canos de Meca. Baza hotelowa nie jest rozbudowana na szeroka skale, ale istniejące hotele zapewniają wysoki poziom usług i dość duży wybór rozrywek.

Zobacz również:

Hiszpania na skróty

Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY