Costa Blanca - Przewodnik

Hiszpańskie wybrzeże <strong>Costa Blanca</strong> obejmuje region Walencji i położone jest na środkowym odcinku wybrzeża śródziemnomorskiego. Na <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/costa-blanca/" target="_blank">wakacje na Costa Blanca</a> warto wybrać się w okresie pomiędzy majem, a październikiem.

Pogoda na Costa Blanca

Dzisiaj, 21.4 24°C
Hiszpańskie wybrzeże Costa Blanca obejmuje region Walencji i położone jest na środkowym odcinku wybrzeża śródziemnomorskiego. Na wakacje na Costa Blanca warto wybrać się w okresie pomiędzy majem, a październikiem. Górzyste tereny tworzone przez skaliste góry Sierra Aitana malowniczo kontrastują z zielonymi nizinami porośniętymi jodłowymi lasami oraz z klifowymi i wydmowymi wybrzeżami. Białe kwiaty migdałowca, biały piasek i kredowe gleby wpłynęły na to, że Costa Blanca zwane jest Białym Wybrzeżem.

Costa Blanca - atrakcje, co zwiedzić

Główne kierunki wycieczek last minute na Costa Blanca to przede wszystkim Alicante, Benidorm, Altea, Denia i Mortira. Wybierając się na wycieczkę do Deni warto zobaczyć Muzeum Archeologiczne, a w stolicy regionu- Alicante- arabski fort Santa Barbara. Z Denii warto wybrać się na rejs na Majorkę lub Ibizę. Najczęstszym celem wycieczek jest jednak Benidorm, będący rozrywkową stolicą wybrzeża. O doskonałym przystosowaniu do turystyki świadczą piętrzące się tu hotele i niezwykle atrakcyjne plaże z dobrym zagospodarowaniem turystycznym. Mortira znana jest z winnic, rybaków oraz górzystego krajobrazu i piaszczystych zatok. Popularną miejscowością wypoczynkową jest także Altea z nadmorskim bulwarem biegnącym wzdłuż kamienistej plaży. O rybackim charakterze tego miasta mówią małe chatki rybackie położone na malowniczych wzgórzach. Uroku dodają strome uliczki, a przy nich białe domki i kościół z niebieską kopułą.

Symbolem Costa Blanca stał się 332 metrowy wapienny ostaniec Panyal d’Ifach. Z jego zalesionego szczytu rozpościerają się wspaniałe widoki na Costa Blanca. Skała sprawia wrażenie, jakby wyrastała z morza. To miejsce zostało uznane za rezerwat przyrody, który obok istniejącego tu największego w Europie lasu palmowego w Elche i ogrodu botanicznego, jest cenną atrakcją przyrodniczą tej części wybrzeża. Szerokie, piaszczyste, białe plaże położone nad bezwietrznymi zatokami sprawiają doskonałe warunki do odpoczynku i przyciągają tu na wakacje rzesze turystów. Playa de Levante w Benidorm uznana została za jedna z dziesięciu najlepszych plaż świata. Ponadto posiada doskonałe warunki do nurkowania i zażywania relaksujących kąpieli słonecznych.

Zobacz również:

Hiszpania na skróty