Temperatury i pogoda na Costa Blanca

Pogoda na Costa Blanca

Dzisiaj, 20.02 20 °C
Jutro, 21.02 13 °C
Pojutrze, 22.02 13 °C

Pogoda na Costa Blanca jest dobra praktycznie przez cały rok, co jest zasługą położenia regionu w łagodnym klimacie śródziemnomorskim. Dni w tym miejscu są zazwyczaj długie i słoneczne, a opady deszczu są rzadkością, sprawiając, że warto rozważyć tutaj pobyt niezależnie od pory. Temperatury na Costa Blanca latem sięgają nawet 30°C, oferując idealne warunki do plażowania. Zimy z kolei są bardzo łagodne, kiedy to termometry rzadko kiedy pokazują wartości poniżej 16 kresek, a więc ten region Hiszpanii może być świetnym kierunkiem, aby uciec od mrozów panujących w północnej Europie.

Kiedy najlepiej jechać do Costa Blanca?

Dla miłośników ciepłej, słonecznej pogody i plażowania, idealnym okresem są miesiące letnie, od czerwca do sierpnia, kiedy to temperatury na Costa Blanca są wysokie, a dni długie i słoneczne. Osoby szukające spokoju i chcące uniknąć największych tłumów, mogą wybrać na swój urlop wiosnę lub wczesną jesień, kiedy aura jest nadal bardzo przyjemna, a jednak można cieszyć się bardziej kameralną atmosferą. W każdym sezonie Costa Blanca oferuje różnorodne atrakcje, od plażowania i sportów wodnych, po odkrywanie lokalnych zabytków i festiwali.

Najcieplejsze miesiące w Costa Blanca

Najwyższe temperatury na Costa Blanca odnotowuje się w szczycie sezonu turystycznego, a więc w lipcu i sierpniu. Termometry pokazują wtedy wartości w granicach 29-30°C, choć nierzadko zdarzają się jeszcze większe upały. W ciągu tych dwóch miesięcy panują idealne warunki do plażowania oraz wszelkich aktywności na zewnątrz, a także organizowanych jest wiele wydarzeń kulturowych, które stanowią dodatkową atrakcję regionu. Planując wakacje w tym najgorętszym sezonie, należy pamiętać o spakowaniu odpowiednio przewiewnej garderoby, jak i regularnym nawadnianiu organizmu.

Kiedy jest najcieplejsza woda na Costa Blanca?

Najcieplejsze Morze Śródziemne odnotowuje się między lipcem a wrześniem. Termometry zanurzone w wodzie pokazują wtedy wartości od 25°C do 26°C, sprawiając, że do regionu przybywa największa liczba turystów, a także miłośnicy kąpieli oraz sportów, takich jak nurkowanie, czy snorkeling. Alternatywą dla tego najgorętszego okresu, stanowi czerwiec i październik, kiedy to możemy liczyć na znacznie spokojniejszą atmosferę na Costa Blanca i temperaturę wody wynoszącą mniej więcej 22°C.

Pogoda na Costa Blanca w styczniu

Styczeń jest jednym z najchłodniejszych miesięcy w regionie, choć wcale nie oznacza to takich mrozów, jakie panują w północnej Europie o tej samej porze roku. Temperatury na Costa Blanca wynoszą średnio 16°C, a więc mimo zimowej aury, aktywności na świeżym powietrzu będą bardzo komfortowo. Nocami termometry pokazują wartości w okolicy 7 kresek, dlatego na wyjazd należy wziąć ze sobą nieco cieplejszą garderobę. Morze Śródziemne w styczniu ma temperaturę 15°C i dla większości jest zbyt zimne do kąpieli, jednak region rozpieszcza nam 6 słonecznymi godzinami w ciągu dnia.

Pogoda na Costa Blanca w lutym

W lutym pogoda zaczyna się nieznacznie ocieplać, choć nadal jest to jeden z najchłodniejszych miesięcy w roku. Temperatury na Costa Blanca w dzień zwykle oscylują w okolicy 17°C, co sprawia, że śmiało możemy planować aktywności na zewnątrz, zwłaszcza że słońce obecne jest na niebie przez 7 godzin. Nocami termometry pokazują średnio 8°C, więc na wieczorne spacery zalecana jest ciepła odzież. Luty nie jest plażowym miesiącem, bo Morze Śródziemne jest zbyt zimne do kąpieli (14°C), ale wciąż warto wybrać się na spokojny spacer po jego pustych wybrzeżach.

Pogoda na Costa Blanca w marcu

W marcu temperatury na Costa Blanca wynoszą zwykle w granicy 19°C, a więc zauważalna jest wyraźna tendencja wzrostowa ciepła względem poprzednich miesięcy. W powietrzu daje się już wyczuć wyraźną wiosnę, a dodatkowym atutem tego miesiąca jest stopniowo rozkwitający krajobraz. Noce są nadal nieco chłodne (9°C), dlatego na urlop trzeba wziąć ze sobą grubsze okrycie. Choć opady deszczu się zdarzają, jest ich już znacznie mniej niż w sezonie zimowym. Morze Śródziemne w marcu utrzymuje swoje 14°C, a słońce obecne jest na niebie przez mniej więcej 7 godzin.

Pogoda na Costa Blanca w kwietniu

Kwiecień to czas, gdy wiosna w regionie panuje już w pełni, przynosząc cieplejsze dni i znacznie przyjemniejszą pogodę. Temperatury na Costa Blanca w dzień wynoszą średnio 20°C, a to wszystko za sprawą słońca, które obecne jest na niebie przez mniej więcej 9 godzin. Nocami termometry pokazują wartości w okolicy 11 kresek, ale powinna wystarczyć cienka kurtka, by zapewnić sobie komfort podczas wieczornych spacerów. Morze Śródziemne w końcu się nagrzewa, a jego temperatura w kwietniu wynosi 15°C. Tendencja wzrostowa wygląda bardzo obiecująco dla wszystkich miłośników kąpieli.

Pogoda na Costa Blanca w maju

Maj to miesiąc, kiedy lato zbliża się wielkimi krokami, a temperatury na Costa Blanca szybują w górę. W ciągu dnia słońce, które obecne jest na niebie przez mniej więcej 10 godzin, nagrzewa powietrze do przyjemnych 23°C. Tak dobre warunki warto wykorzystać na zwiedzanie okolicy, a także pierwszy relaks na plaży w sezonie. Noce są cieplejsze względem poprzednich miesięcy, bo wieczorami możemy spodziewać się jakichś 13°C. Opady deszczu w maju są już rzadkością, a co najważniejsze, Morze Śródziemne nagrzewa się do poziomu 18°C, budząc pierwsze zainteresowanie wśród turystów.

Pogoda na Costa Blanca w czerwcu

W czerwcu następuje oficjalny początek lata, co oznacza, że temperatury na Costa Blanca są jednymi z wyższych, jakie odnotowuje się w tym regionie. Mocne słońce obecne jest na niebie przez mniej więcej 11 godzin, skutecznie nagrzewając powietrze do komfortowych 27°C, a więc jest to idealna pora na plażowanie i inne letnie aktywności. Nocami termometry pokazują średnio 18°C, sprawiając, że wieczorem region zaczyna tętnić życiem, oferując wiele atrakcji. Morze Śródziemne osiąga 22°C i w wodzie można zobaczyć pierwszych miłośników kąpieli.

Pogoda na Costa Blanca w lipcu

Lipiec to jeden z najgorętszych miesięcy w ciągu całego roku, a także okres szczytu sezonu turystycznego. Kurorty w tym czasie przeżywają największe oblężenie, a miasteczka tętnią życiem nawet po zmroku. W ciągu dnia temperatury na Costa Blanca wynoszą średnio 29°C, umożliwiając wakacje w typowo plażowym klimacie. Wieczorem, dzięki przyjemnym 21°C, spokojnie można wyruszyć w miasto. Długie dni, podczas których słońce obecne jest na niebie przez mniej więcej 12 godzin, warto spędzać na plaży, zwłaszcza że Morze Śródziemne oferuje nam aż 25°C.

Pogoda na Costa Blanca w sierpniu

Sierpień jest szczytem sezonu letniego, przynosząc ze sobą najwyższe temperatury na Costa Blanca w ciągu roku. Termometry w dzień nierzadko pokazują 30°C, zapewniając idealne warunki do korzystania z plaż i morskich aktywności. Nocami powietrze pozostaje ciepłe (20°C), co sprzyja wieczornym rozrywkom i życiu po zmroku. W tym miesiącu opady deszczu są rzadkością, a dni są długie i słoneczne, co czyni sierpień idealnym dla osób poszukujących gwarantowanego słońca, obecnego na niebie przez 11 godzin. W sierpniu Morze Śródziemne osiąga swoją maksymalną temperaturę 26°C, kusząc turystów z całego świata.

Pogoda na Costa Blanca we wrześniu

We wrześniu, mimo późnej jesieni, wciąż możemy liczyć na wysokie temperatury na Costa Blanca. W ciągu dnia termometry pokazują komfortowe 28°C, a więc bez problemu możemy planować wszelkie aktywności na zewnątrz, nawet te uwzględniające kąpiele w Morzu Śródziemnym, które nagrzane jest do poziomu 25°C. Wieczorne rozrywki nadal są możliwe, bo nawet po zmroku powietrze utrzymuje temperaturę 19°C. Niewątpliwym atutem września są świetne warunki pogodowe oraz 9 słonecznych godzin w dzień, a także spokojniejsza atmosfera, dzięki zakończeniu się szczytu sezonu turystycznego.

Pogoda na Costa Blanca w październiku

W październiku region wita się z jesienią, choć nie powinniśmy obawiać się drastycznego ochłodzenia, typowego dla północnej Europy o tej samej porze roku. W ciągu dnia słońce, które obecne jest na niebie przez mniej więcej 7 godzin, nagrzewa powietrze do przyjemnych 24°C. Nocami, ze względu na odczuwalne 15°C, przyda nam się cieplejsza garderoba. Co ważne, kąpiele w Morzu Śródziemnym w tym miesiącu są nadal możliwe, bo jego temperatura wynosi wtedy 22°C. Opady deszczu zaczynają być coraz częstsze, jednak na szczęście nie są intensywne ani długotrwałe.

Pogoda na Costa Blanca w listopadzie

W listopadzie odczuwalne jest stopniowe ochłodzenie w tym regionie Hiszpanii. W ciągu dnia temperatury na Costa Blanca wynoszą średnio 20°C, a nocą spadają do poziomu 11°C. Choć jest to stosunkowo zimniejszy miesiąc, panują wtedy doskonałe warunki do zwiedzania okolicy oraz długich spacerów. Morze Śródziemne wychładza się do 19°C i ze względu na jesienno-zimową aurę, niewiele osób decyduje się na kąpiele w nim. Słońce obecne jest na niebie przez mniej więcej 6 godzin, a opady deszczu stają się bardziej prawdopodobne.

Pogoda na Costa Blanca w grudniu

Grudzień to początek zimy, ale dzięki łagodnemu klimatowi śródziemnomorskiemu, miesiąc ten jest stosunkowo ciepły w porównaniu z wieloma innymi regionami Europy. W ciągu dnia temperatury na Costa Blanca oscylują w okolicy 17°C, stwarzając świetne warunki dla osób, które chcą wakacje spędzić na zwiedzaniu okolicy oraz poznawaniu lokalnej kultury. Podczas kompletowania garderoby na wyjazd należy pamiętać, że grudniowe noce są już stosunkowo chłodne (8°C). Morze Śródziemne ze swoimi 16°C jest dla większości zbyt zimne do kąpieli, jednak 5 słonecznych godzin w ciągu dnia warto wykorzystać na spacer po pustych plażach.

Średnie temperatury w Costa Blanca

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 16 luty 17 marzec 19 kwiecien 20 maj 23 czerwiec 27 lipiec 29 sierpień 30 wrzesień 28 październik 24 listopad 20 grudzień 17
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 7 luty 8 marzec 9 kwiecien 11 maj 13 czerwiec 18 lipiec 21 sierpień 21 wrzesień 19 październik 15 listopad 11 grudzień 8
Temperatura wody [°C]:
styczen 15 luty 14 marzec 14 kwiecien 15 maj 18 czerwiec 22 lipiec 25 sierpień 26 wrzesień 25 październik 22 listopad 19 grudzień 16
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 6 luty 7 marzec 7 kwiecien 9 maj 10 czerwiec 11 lipiec 12 sierpień 11 wrzesień 9 październik 7 listopad 6 grudzień 5

Pogoda w Alicante

Dzisiaj, 20.02 20 °C
Jutro, 21.02 18 °C
Pojutrze, 22.02 22 °C

Średnie temperatury - Alicante

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 15 luty 15 marzec 18 kwiecien 20 maj 23 czerwiec 27 lipiec 30 sierpień 31 wrzesień 28 październik 24 listopad 19 grudzień 17
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 9 luty 9 marzec 11 kwiecien 13 maj 16 czerwiec 21 lipiec 23 sierpień 24 wrzesień 22 październik 18 listopad 13 grudzień 10
Temperatura wody [°C]:
styczen 15 luty 14 marzec 14 kwiecien 16 maj 19 czerwiec 23 lipiec 26 sierpień 27 wrzesień 26 październik 23 listopad 19 grudzień 17
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 8 luty 8 marzec 9 kwiecien 10 maj 12 czerwiec 13 lipiec 13 sierpień 12 wrzesień 11 październik 9 listopad 8 grudzień 7

Pogoda w Altei

Dzisiaj, 20.02 17 °C
Jutro, 21.02 18 °C
Pojutrze, 22.02 19 °C

Średnie temperatury - Altea

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 16 luty 15 marzec 17 kwiecien 19 maj 22 czerwiec 26 lipiec 29 sierpień 30 wrzesień 28 październik 25 listopad 20 grudzień 17
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 12 luty 11 marzec 13 kwiecien 15 maj 18 czerwiec 22 lipiec 25 sierpień 26 wrzesień 24 październik 21 listopad 16 grudzień 13
Temperatura wody [°C]:
styczen 15 luty 14 marzec 14 kwiecien 16 maj 19 czerwiec 23 lipiec 26 sierpień 27 wrzesień 26 październik 23 listopad 20 grudzień 17
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 8 luty 8 marzec 9 kwiecien 11 maj 12 czerwiec 14 lipiec 13 sierpień 12 wrzesień 11 październik 9 listopad 8 grudzień 7

Pogoda w Benidorm

Dzisiaj, 20.02 17 °C
Jutro, 21.02 16 °C
Pojutrze, 22.02 19 °C

Średnie temperatury - Benidorm

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 15 luty 15 marzec 17 kwiecien 19 maj 22 czerwiec 26 lipiec 29 sierpień 30 wrzesień 27 październik 24 listopad 19 grudzień 17
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 11 luty 11 marzec 12 kwiecien 15 maj 17 czerwiec 22 lipiec 25 sierpień 25 wrzesień 24 październik 20 listopad 16 grudzień 13
Temperatura wody [°C]:
styczen 15 luty 14 marzec 14 kwiecien 16 maj 19 czerwiec 23 lipiec 26 sierpień 27 wrzesień 26 październik 23 listopad 20 grudzień 17
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 8 luty 8 marzec 9 kwiecien 10 maj 12 czerwiec 14 lipiec 13 sierpień 12 wrzesień 10 październik 9 listopad 8 grudzień 7

Pogoda w Denii

Dzisiaj, 20.02 17 °C
Jutro, 21.02 17 °C
Pojutrze, 22.02 21 °C

Średnie temperatury - Denia

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 15 luty 14 marzec 16 kwiecien 19 maj 22 czerwiec 26 lipiec 29 sierpień 30 wrzesień 27 październik 24 listopad 19 grudzień 17
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 12 luty 11 marzec 13 kwiecien 15 maj 17 czerwiec 21 lipiec 24 sierpień 25 wrzesień 23 październik 21 listopad 16 grudzień 13
Temperatura wody [°C]:
styczen 15 luty 14 marzec 14 kwiecien 16 maj 18 czerwiec 22 lipiec 25 sierpień 27 wrzesień 25 październik 23 listopad 19 grudzień 16
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 7 luty 8 marzec 9 kwiecien 10 maj 12 czerwiec 14 lipiec 13 sierpień 12 wrzesień 11 październik 9 listopad 8 grudzień 7

Średnie temperatury - Calpe

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 8 luty 8 marzec 10 kwiecien 16 maj 23 czerwiec 26 lipiec 27 sierpień 28 wrzesień 27 październik 24 listopad 13 grudzień 7
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 3 luty 4 marzec 6 kwiecien 10 maj 13 czerwiec 17 lipiec 20 sierpień 21 wrzesień 18 październik 14 listopad 9 grudzień 4
Temperatura wody [°C]:
styczen 15 luty 15 marzec 15 kwiecien 16 maj 18 czerwiec 21 lipiec 24 sierpień 26 wrzesień 25 październik 22 listopad 19 grudzień 16
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 6 luty 7 marzec 7 kwiecien 9 maj 10 czerwiec 11 lipiec 12 sierpień 11 wrzesień 9 październik 7 listopad 6 grudzień 6

Średnie temperatury - Torrevieja

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 16 luty 17 marzec 19 kwiecien 20 maj 23 czerwiec 27 lipiec 30 sierpień 31 wrzesień 28 październik 24 listopad 20 grudzień 17
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 6 luty 7 marzec 8 kwiecien 10 maj 13 czerwiec 16 lipiec 19 sierpień 20 wrzesień 18 październik 14 listopad 10 grudzień 7
Temperatura wody [°C]:
styczen 15 luty 14 marzec 15 kwiecien 16 maj 18 czerwiec 22 lipiec 24 sierpień 25 wrzesień 24 październik 22 listopad 19 grudzień 16
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 6 luty 7 marzec 7 kwiecien 8 maj 10 czerwiec 11 lipiec 12 sierpień 11 wrzesień 9 październik 7 listopad 6 grudzień 6