• Wymagane okazanie negatywnego wyniku testu PCR, RTLAMP, TMA (maks. 72h) lub antygenowego (maks. 24h)
 • Zwolnione z testu są osoby zaszczepione pełną dawką (więcej niż 14 dni i mniej niż 270 dni od daty podania ostatniej dawki), ozdrowieńcy (pozytywny wynik testu od 11 dni do 6 miesięcy przed wylotem) oraz dzieci poniżej 12 r.ż.. Zaświadczenia należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta lub aplikacji mObywatel. Dodatkowo Unijny Certyfikat COVID dla dzieci poniżej 18‐go roku życia, które przyjęły pełną dawkę szczepień, jest ważny bezterminowo.
 • Obowiązek wypełnienia formularza FCS za pomocą aplikacji SPAIN TRAVEL HEALTH-SPTH, dostępnej na stronie [http://www.spth.gob.es%3c/a]www.spth.gob.es na mniej niż 48 godz. przed wyjazdem i posiadanie unikalnego kodu QR (1 uczestnik = 1 formularz i kod QR). Podróżujący do Hiszpanii, posiadający Unijny Certyfikat COVID i dzieci poniżej 12‐go roku życia, są zwolnieni z obowiązku rejestracji na stronie oraz generowania kodu QR.
 • Wymagane wypełnienie i posiadanie deklaracji zdrowia oraz karty lokacyjnej POBIERZ ZE STRONY
 • Powrót do Polski
 • Od 28.03.2022 został zniesiony obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu polskiej granicy, co oznacza że po powrocie z wakacji nie ma już obowiązku: legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia, wykonywania testów w kierunku COVID-19 oraz odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.
 • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl
 • Benidorm - wczasy

  Nazywany „Nowym Jorkiem Morza Śródziemnego” Benidorm to jeden z najsłynniejszych kurortów w Hiszpanii. Bezpośrednio przy rozległej, złocistej plaży ciągnie się tu gąszcz wieżowców, a wszystko zamyka się w malowniczej zatoczce otoczonej skałami.

  Benidorm, czyli ,,Nowy York Morza Śródziemnego"

  Wakacyjny kurort Benidorm może pochwalić się wieloma tytułami w kategoriach „naj”. Miasto przoduje na liście ośrodków dostosowanych do masowej turystyki w Hiszpanii, a także jest numerem jeden dla angielskich i irlandzkich biur podróży. Turystów kuszą przede wszystkim atrakcyjne ceny. Wczasy all inclusive są naprawdę bardzo tanie, a przy tym mamy gwarancję, że w takim ośrodku na pewno niczego nam nie zabraknie.

  Kolejne „naj” dotyczy niezwykłego budynku. 210 metrów wysokości i 52 piętra – tak prezentuje się Gran Hotel Bali, czyli najwyższy hotel w Europie. Chyba nie trzeba już nawet objaśniać dlaczego Benidorm nazywany jest „Nowym Jorkiem Morza Śródziemnego”. Kurort posiada niemal najwięcej wieżowców w przeliczeniu na liczbę mieszkańców w Europie, a pod względem liczby samych drapaczy chmur w Hiszpanii ustępuje jedynie Barcelonie i Madrytowi.


  Benidorm - plaże i atrakcje wybrzeża

  Jeszcze 40 lat temu Benidorm było jedynie małą wioską z kościołem w centrum. Malownicze położenie i zniewalający błękit morza szybko przyciągnęły jednak w to miejsce inwestorów. Pełen nowoczesnych hoteli kurort położony jest w środkowej części Costa Blanca, 44 km na północny wschód od stolicy prowincji – Alicante.

  Znakiem rozpoznawczym Benidorm jest zatoka w kształcie serca, którą otaczają zbocza Sierra Cortina i Puig Campana oraz wybrzeże Morza Śródziemnego. Granice wzdłuż miasta wyznaczają natomiast obszar chronionego krajobrazu Sierra Helada. Większą popularnością cieszy się „prawa połówka serca”, którą kreśli długi na 2 kilometry pas złocistego piasku. Mowa o jednej z najsłynniejszych plaż w Europie – Playa de Levante. To właśnie tutaj skupia się życie towarzyskie kurortu. Dziesiątki barów, tysiące leżaków, wyśmienite restauracje, wyciągi do nart wodnych, a nawet biblioteka. O wiele bardziej spokojna i kameralna jest zaś Playa de Poniente, która rysuje lewą połówkę serca.

  Na uwagę zasługuje także kamienisty cypel Punta Canfali, rozdzielający dwie części zatoki. Śnieżnobiały mirador de Benidorm, zwany też balkonem Śródziemnomorza, stanowi znakomity punkt widokowy i jest niebywałą atrakcją dla wielu turystów.

  Benidorm - Najlepiej ocenione hotele

  Benidorm - Najczęściej kupowane hotele

  Opinie o hotelach

  Mihály Huczek Październik 2021

  Data pobytu: 11.9. - 18.9.2021

  Ocena 5,0/5
  brak opinii opisowej
  Całkowita ocena

  brak opinii opisowej

  Zakwaterowanie 5,0/5

  Wyżywienie 5,0/5

  Okolica 5,0/5

  Cena 5,0/5

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  Karolina Marzec 2020

  Data pobytu: 4.1. - 11.1.2020

  Ocena 5,0/5
  Byliśmy w Gran Hotel Bali tydzień czasu. Pierwsze wrażenie jak podjechaliśmy na miejsce było nie do opisania. Najwyższy hotel w Europie wzbudza niesam
  Całkowita ocena

  Byliśmy w Gran Hotel Bali tydzień czasu. Pierwsze wrażenie jak podjechaliśmy na miejsce było nie do opisania. Najwyższy hotel w Europie wzbudza niesamowite emocje. Nasz pokój znajdował się na 19 piętrze z widokiem na morze. Czystość w pokoju -idealna, codziennie były sprawdzane pokoje przez Panie sprzątające czy niczego nam nie brakuje. Pierwszy posiłek? piękna duża stołówka, ogromny wybór dań od sałatek po dania zimne do dań ciepłych i deserów. Codziennie inne menu. Basen? Bardzo ładny, czysty. W hotelu również znajduje się jacuzzi i spa. Lokalizacja? Blisko plaży i morza do centrum 10 min spacerkiem najbliższy sklep przy samym hotelu. Co wieczór w hotelu organizowane są różne atrakcje ( dancing, zespół grający na gitarze, zespół śpiewający na żywo, mężczyzna grający na fortepianie a nawet magik. Obsługa bardzo miła, pomocna. Pod hotelem znajduje się przystanek autobusowy, którym można dojechać do drugiej części Benidorm. Plaża czysta, piaszczysta, bardzo duża. Na dachu hotelu znajduje się punkt widokowy a w samym hotelu znajdują się dwie przeszklone windy, którymi można wjechać na 43 piętro i podziwiać za szybą piękne widoki. ZDECYDOWANIE w styczniu POLECAM ten hotel dla osób ceniących cisze, spokój, odpoczynek. HOTEL OCENIAM NA 6 Z DUŻYM PLUSEM. Na pewno tu wrócę.

  Zakwaterowanie 5,0/5

  Wyżywienie 5,0/5

  Okolica 5,0/5

  Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

  Magdalena P. Kwiecień 2022

  Data pobytu: 26.3. - 31.3.2022

  Ocena 2,7/5
  Hotel w opisie 4*, może 15 lat temu, dałabym max 2*, stary, czuć zapach starości. Wanna zamiast prysznica, brak lodówki w pokoju, materace wygodne, widok z 26 piętra niesamowity, rekompensował wszystkie niedogodności :) Jedzenie-każdy znajdzie coś dla siebie, nie można narzekać. Plaża piękna, szeroka z cudownym piaskiem.
  Całkowita ocena

  Hotel w opisie 4*, może 15 lat temu, dałabym max 2*, stary, czuć zapach starości. Wanna zamiast prysznica, brak lodówki w pokoju, materace wygodne, widok z 26 piętra niesamowity, rekompensował wszystkie niedogodności :)

  Jedzenie-każdy znajdzie coś dla siebie, nie można narzekać. Plaża piękna, szeroka z cudownym piaskiem.

  Zakwaterowanie 2,3/5

  Wyżywienie 3,0/5

  Okolica 3,5/5

  Cena 2,5/5

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  Krzysztof Przybylski Marzec 2022

  Data pobytu: 19.3. - 26.3.2022

  Ocena 4,5/5
  brak opinii opisowej
  Całkowita ocena

  brak opinii opisowej

  Zakwaterowanie 4,5/5

  Wyżywienie 4,5/5

  Okolica 4,5/5

  Cena 4,5/5

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  Ondřej Tomek Marzec 2022

  Data pobytu: 6.3. - 13.3.2022

  Ocena 4,0/5
  brak opinii opisowej
  Całkowita ocena

  brak opinii opisowej

  Zakwaterowanie 4,3/5

  Wyżywienie 3,5/5

  Okolica 4,0/5

  Cena 4,0/5

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  Danuta Wierzbicka-Bara Marzec 2022

  Data pobytu: 26.2. - 5.3.2022

  Ocena 4,5/5
  Ogólnie bardzo fajny pobyt. Hotel wywarł na nas bardzo pozytywne wrażenie. W pierwsza stronę nie mogliśmy znależc transferu z lotniska do hotelu, który by w cenie, ale udalo nam się prywatnie załatwić. Jedzenie bardo dobre. Woda butelkowana podawana z wielką łaską. Hotel super, ale więksość ludzi +70. Ogólnie fajny pobyt ale nie polecamy o tej porze bo pogoda bywa różna. Ostatnie dni deszczowe byl
  Całkowita ocena

  Ogólnie bardzo fajny pobyt. Hotel wywarł na nas bardzo pozytywne wrażenie. W pierwsza stronę nie mogliśmy znależc transferu z lotniska do hotelu, który by w cenie, ale udalo nam się prywatnie załatwić. Jedzenie bardo dobre. Woda butelkowana podawana z wielką łaską. Hotel super, ale więksość ludzi +70. Ogólnie fajny pobyt ale nie polecamy o tej porze bo pogoda bywa różna. Ostatnie dni deszczowe byly.

  Oceniam na 9 pkt w skali 10

  Zakwaterowanie 4,5/5

  Wyżywienie 4,5/5

  Okolica 4,5/5

  Cena 4,5/5

  Zakwaterowanie
  Bez zastrzeżeń

  Wyżywienie
  Posiłki urozmaicone, dużo ryb, owoców co bardzo odpowiadało nam

  Obsługa w hotelu
  Bez zastrzeżeń

  Plaża
  Czysta

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  Andrzej Lugowski Luty 2022

  Data pobytu: 16.2. - 21.2.2022

  Ocena 3,7/5
  Hotel z dużą liczbą gości, głównie starsze osoby. Czysty z ładnymi widokami z okna. Warto też pojechać przeźroczystą windą dla obejrzenia panoramy Benidormu.
  Całkowita ocena

  Hotel z dużą liczbą gości, głównie starsze osoby. Czysty z ładnymi widokami z okna. Warto też pojechać przeźroczystą windą dla obejrzenia panoramy Benidormu.

  Zakwaterowanie 3,8/5

  Wyżywienie 2,0/5

  Okolica 5,0/5

  Cena 4,0/5

  Zakwaterowanie
  Nie przekazano nam, że w pokoju można włączać ogrzewanie, ale po po godz. 17. Zakwaterowani byliśmy w pokoju od północy w lutym wieczorami temperatura spadała poniżej 10 stopni i było chłodno w pokoju. Dobrze, że były koce. Poprosiliśmy o czajnik.

  Na trzeci dzień kiedy dowiedzieliśmy się, że jest możliwość ogrzewania tylko należy je włączyć po godz. 17 było OK. Zabrakło informacji.

  Wyżywienie
  Codziennie to samo i w stylu brytyjskim. Mało warzyw jedynie kwaśny pomidor i fasolka. To nie restauracja tylko stołówka.

  Obsługa w hotelu
  Windy w obiekcie są wolne i czasem można trafić na zator. Długo się czeka na windy nawet do 20 min. W windach jeżeli się wsiada się na piętrze brakuje informacji w którym kierunku jedzie. W dniu wykwaterowania z 9 piętra , winda zabrała nas na 16 piętro następnie zjazd na 0 był z otwieraniem drzwi co drugie piętro.

  Plaża
  Super. Poza sezonem więc czysta, piaszczysta i zadbana.

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  Małgorzata J. Listopad 2021

  Data pobytu: 2.11. - 9.11.2021

  Ocena 1,5/5
  Zbyt dużo osób w średniej wieku powyżej 70 lat
  Całkowita ocena

  Zbyt dużo osób w średniej wieku powyżej 70 lat

  Zakwaterowanie 1,8/5

  Wyżywienie 0,5/5

  Okolica 2,5/5

  Cena 1,0/5

  Zakwaterowanie
  Pomimo ze hotel ma 43 piętra ,wszyscy goście z Polski było zakwaterowani w drugiej części budynku z około 15 piętrami

  Wyżywienie
  Zimne , bez smaku , zatrulam się ostatniego dnia

  Obsługa w hotelu
  Nie podobało mi się to ze bilard czy dart były dodatkowo płatne . W okresie jesiennym hotel nie zapewnia żadnych dodatkowych atrakcji dla gości .

  Plaża
  Około 10min

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (1)

  Benidorm - Ostatnio kupione hotele

  Mapa

  Rozrywki w słonecznym Benidorm

  Wakacje w Benidorm to gwarancja szalonej zabawy i niezapomnianych wspomnień. Zaskakująco podobny do Las Vegas kurort przez całą dobę tętni życiem i nieuchronnie wciąga nas w wir hiszpańskiej fiesty. Na każdym kroku można tu spotkać angielskie puby, dyskoteki i słynne baro-kluby. Z każdej strony ogłusza nas głośna muzyka, a nadmorska promenada przepełniona jest kolorowym tłumem wczasowiczów. Nie wszyscy odnajdą się zatem na wczasach w tej hiszpańskiej stolicy rozrywki. Benidorm w ogromnych ilościach przyciąga natomiast do siebie spragnionych słońca i szalonych imprez młodych ludzi.

  Turyści tłumnie przyjeżdżają tutaj w okresie od maja do października, gdy na Costa Blanca trwa sezon turystyczny. Miłośnicy plażowania i morskich kąpieli najchętniej wybierają zaś miesiące letnie, kiedy temperatura wody osiąga 25°C. Około 320 słonecznych dni w roku sprawia jednak, że o każdej porze możemy pokusić się o atrakcyjną ofertę last minute.

  Na wakacjach w Benidorm nudzić się z pewnością nie będziemy. W kurorcie znajdziemy aż pięć różnych parków rozrywki. Aquaparki, ogrody zoologiczne, czy pełne atrakcji wesołe miasteczka potwierdzają, że Benidorm to nie tylko mekka imprezowiczów, ale i wspaniały kurort na tanie rodzinne wczasy.

  Najlepszy miesiąc na wakacje

  • Najlepszy
  • Dobry
  • Niski sezon
  1. Styczeń
  2. Luty
  3. Marzec
  4. Kwiecień
  5. Maj
  6. Czerwiec
  7. Lipiec
  8. Sierpień
  9. Wrzesień
  10. Październik
  11. Listopad
  12. Grudzień

  Pogoda teraz

  • Temperatura 27 °C w nocy 20 °C

  • Temperatura wody 18 °C

  Temperatura w kolejnych dniach

  • Sob 28 °C w nocy 21 °C

  • Ndz 31 °C w nocy 18 °C

  • Pon 27 °C w nocy 21 °C

  • Wt 27 °C w nocy 21 °C

  Pogoda

  • Styczeń Sty 17 °C woda 15 °C

  • Luty Lut 18 °C woda 15 °C

  • Marzec Mar 19 °C woda 15 °C

  • Kwiecień Kwi 21 °C woda 16 °C

  • Maj Maj 24 °C woda 18 °C

  • Czerwiec Cze 28 °C woda 21 °C

  • Lipiec Lip 30 °C woda 24 °C

  • Sierpień Sie 31 °C woda 25 °C

  • Wrzesień Wrz 28 °C woda 24 °C

  • Październik Paź 25 °C woda 22 °C

  • Listopad Lis 20 °C woda 19 °C

  • Grudzień Gru 17 °C woda 16 °C

  Przydatne informacje