Benidorm - Przewodnik

Z lotu ptaka <strong>Benidorm</strong>, jeden z kurortów hiszpańskich na Costa Blanca, wygląda zadziwiająco. Nad pasem piaszczystej plaży górują niebosiężne wieżowce i kompleksy hotelowe. Jest to jednak miasto o wielu twarzach, które stwarza szerokie możliwości spędzania wolnego czasu w trakcie wakacji.

Pogoda w Benidorm

Dzisiaj, 24.6 22°C
Z lotu ptaka Benidorm, jeden z kurortów hiszpańskich na Costa Blanca, wygląda zadziwiająco. Nad pasem piaszczystej plaży górują niebosiężne wieżowce i kompleksy hotelowe. Jest to jednak miasto o wielu twarzach, które stwarza szerokie możliwości spędzania wolnego czasu w trakcie wakacji. Położenie i historia
Benidorm to popularny, nadmorski kurort przyciągający na wakacje do Hiszpanii, położony nad malowniczą zatoczką. Zamknięta jest ona skałami wybrzeża Costa Blanca. Znajduje się w Walencji, to jednocześnie prowincja Alicante. Miasto zlokalizowane jest pomiędzy południowymi zboczami Sierra Cortina i Puig Campana, a wybrzeżem Morza Śródziemnego. Tylko 57 km dzieli Benidorm od portu lotniczego w Alicante. W 1960 roku Benidorm zaczęło się dynamicznie rozwijać. Z małej wsi rybackiej przekształciło się w potężny kurort. W latach 1963-2014 wybudowano tu aż 46 wieżowców, z których najwyższym jest biurowiec Intempo liczący aż 47 pięter. Z uwagi na taką zabudowę Benidorm często nazywany jest „Nowym Jorkiem Morza Śródziemnego”.

Gdzie wypocząć
Plaża Levante w Benidorm jest zaliczana do najsłynniejszych plaż w Europie. To właśnie tu w 1893 roku Francisco Ronda stworzył pierwsze kąpielisko Casa de banos. To aż 2 kilometry złocistego piasku, a wzdłuż niej zbudowano promenadę z barami, restauracjami i sklepikami z pamiątkami. To raj dla wszystkich turystów ceniących sobie bogate życie nocne, z uwagi na liczne dyskoteki i kluby, które otwierają swoje podwoje po zmroku.

Dla osób ceniących sobie spokój i ciszę podczas urlopu w Benidorm znajduje się jeszcze inna plaża - Poniente, która jest dłuższa o kilometr i szersza o średnio ponad 70 metrów od plaży Levante. Trzecią, piaszczystą plażą w Benidorm jest Playa de Mal Pas. Łącznie plaże w tym kurorcie na Costa Blanca mają aż 5 km długości. Rozrywkowe atrakcje
Dla turystów, spędzających wakacje w Benidorm, spragnionych rozrywki przeznaczone są trzy parki rozrywki: Terra Mitica, Aqualandia i Mundomar. Park Terra Mitica jest szczególnie wart uwagi, ponieważ pozwala przenieść się do antycznego świata Egiptu, Rzymu i Grecji.  Można odwiedzić także wyjątkowe zoo Terra Natura, gdzie istnieje szansa na bezpośredni kontakt ze zwierzętami.

Z kurortu warto wybrać się na wycieczkę na wyspę Benidorm, korzystając na przykład z rejsów statkiem ze szklanym dnem. Pięknym miejscem w Benidorm jest El Balcon del Mediterraneo, czyli zamek wzniesiony na skale, z przepięknym tarasem widokowym, z którego rozpościera się widok na morze.

Hiszpania na skróty