Alicante - Przewodnik

<p><strong>Hiszpania</strong> posiada wiele wspaniałych kurortów nadmorskich, z doskonale rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Zalicza się do nich między innymi <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/costa-blanca/alicante/" target="_blank"><strong>Alicante</strong></a>.

Pogoda w Alicante

Dzisiaj, 26.5 25°C

Hiszpania posiada wiele wspaniałych kurortów nadmorskich, z doskonale rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Zalicza się do nich między innymi Alicante.

Położenie miasta
Alicante znajduje się w południowo-wschodniej części Hiszpanii, we Wspólnocie Walenckiej nad Morzem Śródziemnym, na wybrzeżu Costa Blanca. To historyczne miasto portowe, którego nazwa w wolnym tłumaczeniu z języka arabskiego oznacza „źródło światła”. Region, w którym leży Alicante był zamieszkany nawet od ok. 5000 - 3000 lat p.n.e. Atrakcje Alicante
Jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów Alicante jest twierdza Castillo de Santa Bárbara, która wznosi się na skalistym wzniesieniu Benacantil, górującym nad miastem.  Twierdza to średniowieczny zamek św. Barbary, z którego roztacza się malowniczy widok na zatokę Alicante. Na szczyt wzniesienia można wybrać się na piechotę, albo wjechać windą.

Na spacer w kurorcie można pójść deptakiem Explanada de Espana, który biegnie równolegle do wybrzeża. Trotuar został tu wykonany z ponad 6 mln sztuk kostki ułożonej w trzykolorowe fale. Warto wybrać się także do mariny i podziwiać tam luksusowe zakotwiczone jachty.

Ciekawostką Alicante, która na pewno przypadnie do gustu najmłodszym turystom podczas wakacji w Hiszpanii, będzie ulica San Francisco, nazywana Calle de Las Setas, czyli Grzybową Ulicą. Udekorowana jest ona wesołymi grzybkami i ślimakami.

Kolejną ciekawostką jest stare miasto - Barrio de Cruz, gdzie znajduje się datowany na XIV wiek kościół Basilica de Santa Maria, w stylu barokowym. Wzniesiony został w miejscu dawnego meczetu. Plaże Alicante
Z uwagi na doskonały, ciepły klimat, sezon letni w Alicante trwa bardzo długo. Turyści wypoczywający tu na wczasach chętnie korzystają z plaż w samym mieście i okolicy. Warto wybrać się na plażę Postiguet, czy plażę San Juan, oddaloną o 12 kilometrów od Alicante - z drobnym, białym piaskiem, mającą 7 kilometrów długości, która co roku otrzymuje certyfikat Niebieskiej Flagi.

Nocne życie
Turyści spragnieni wszelkiego rodzaju nocnych rozrywek, powinni zawitać do licznych dyskotek, restauracji i knajpek wzdłuż Rambla de Méndez Núnez. Bary mieszczą się też w małej dzielnicy El Barrio oraz przy Calle de Castanos. Popularnym miejscem nocnej zabawy będzie też port z kasynem oraz dyskoteka Marmarela na Muelle Levante.


Hiszpania na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY