Costa Brava - Przewodnik

Costa Brava, zwane <strong>Dzikim Wybrzeżem</strong>, obejmuje północno- wschodnie wybrzeże Hiszpanii. Rozciąga się na długości 200 kilometrów od Blanes po granicę z Francją. Jest to najpopularniejsza część hiszpańskiego wybrzeża, na którym wakacje najlepiej spędzić w okresie od maja do października, a w sezonie urlopowym warto poszukać ofert z opcją last minute.

Pogoda na Costa Bravie

Dzisiaj, 21.4 18°C
Costa Brava, zwane Dzikim Wybrzeżem, obejmuje północno- wschodnie wybrzeże Hiszpanii. Rozciąga się na długości 200 kilometrów od Blanes po granicę z Francją. Jest to najpopularniejsza część hiszpańskiego wybrzeża, na którym wakacje najlepiej spędzić w okresie od maja do października, a w sezonie urlopowym warto poszukać ofert z opcją last minute. Na Costa Brava z pewnością zauroczą nas surowe, dzikie krajobrazy. Wybrzeża są strome i skaliste, zwłaszcza na północy, gdzie Pireneje sięgają aż do morza. Będąc na wakacjach na Costa Brava możemy zażywać kąpieli słonecznych w licznych malowniczych zatoczkach z piaszczystymi plażami położonymi nad turkusowo czystym morzem.

Costa Brava - atrakcje, co zwiedzić

Główne kierunki wycieczek last minute na Costa Brava to Blanes, Calella, Girona, L’Escala, Lloret de Mar, Palamos, Playa d’Aro, Roses, Torroella de Montgri Santa Susanna oraz Tossa de Mar.
Wakacje w Blanes zadowolą każdego turystę. Piękne widoki i piaszczyste, atrakcyjne plaże będą rajem dla leniuchów, a szeroki wybór sportów wodnych sprawi, że aktywni turyści też znajdą coś dla siebie. Blanes podzielone jest na dwie części za sprawą niewielkiego cypla Sa Palomera. W jednej z nich znajduje się ogromny wybór wielopiętrowych hoteli, przy których rozciągają się długie i piaszczyste plaże. Po drugiej stronie miasta króluje stare miasteczko z malutka plażą i portem rybackim, a nad nim ciąganą się ogrody botaniczne Mar i Murtra, które oprócz przepięknych widoków posiadają unikatową roślinność z całego świata.

Dużo urzekającej zieleni odnajdziemy też w starożytnej Gironie położonej na wzgórzu. Girona jest stolicą regionu i największym miastem Costa Bravy doskonale przygotowanym na przyjęcie turystów. Girona to szeroka oferta rozrywki oraz piękno krajobrazu i miejskiej architektury. Będąc na wakacjach w Gironie koniecznie trzeba wybrać się na wieczorny spacer wąskimi, średniowiecznymi uliczkami oraz zobaczyć Pasaż Archeologiczny, doskonale zachowane łaźnie miejskie i słynną jednonawową katedrę. Jedną z najcudowniejszych i najczęściej odwiedzanych miejscowości tej części wybrzeża jest Calella. Tu skaliste wybrzeża i kameralne plaże położone są tuż obok małych, białych i ciekawych architektonicznie willi. Urwiste klify, bujna roślinność Jardins de Cap Roig oraz zamek i latarnia morska doskonale komponują się z urzekającym turkusowym morzem. Miasto znane jest także z wielu rozrywek oraz różnego typu festiwali i cyklicznych imprez, które liczne są również w Lloret de Mar. Ten znany kurort i centrum rozrywki jest doskonałym miejscem dla turystów szukających zabawy. Mnóstwo tu barów, dyskotek i klubów nocnych. Miasteczko oferuje duży wybór sportów wodnych. Odnajdziemy tu też kasyna, wodny park rozrywki Water Word oraz Aquatic Zoo.

Częstym kierunkiem wycieczek na Costa Brava jest także Roses. Jest to popularne miasteczko turystyczne przepięknie położone w zatoce u stop ruin średniowiecznej fortecy.
L’Escala jest zatokowym centrum turystycznym z zabytkowym portem jachtowym i promenadą. Miasteczko zachwyca uroczą starówką. W pobliskim Empuries znajdują się wykopaliska archeologiczne.

Zalesione wybrzeża skrywają wiele pięknych plaż. W południowej części Costa Brava, zwanej Costa del Maresme, znajdują się urocze, szerokie, piaszczyste plaże położne w pobliżu gajów piniowych. Najpiękniejsze plaże znajdują się w Playa D’Aro i w Blanes, a najlepsze hotele w Blanes, Calelli oraz w Lloret de Mar. Doskonale zagospodarowane hotele położone są wzdłuż piaszczystego wybrzeża i posiadają szeroki wachlarz rozrywek i udogodnień. Costa Brava na wakacje - zobacz wszystkie oferty

Zobacz również:

Hiszpania na skróty