Costa de Azahar - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/" target="_blank">Hiszpania</a> ma pod względem turystycznym o wiele więcej do zaoferowania niż tylko popularne wśród przyjezdnych regiony <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/costa-del-sol/" target="_blank">Costa del Sol</a> i <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/costa-brava/" target="_blank">Costa Brava</a>. Warto wybrać mniej uczęszczane wybrzeża, takie jak <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/costa-azahar/" target="_blank">Costa del Azahar</a></strong>.

Pogoda na Costa de Azahar

Dzisiaj, 2.12 17°C
Hiszpania ma pod względem turystycznym o wiele więcej do zaoferowania niż tylko popularne wśród przyjezdnych regiony Costa del Sol i Costa Brava. Warto wybrać mniej uczęszczane wybrzeża, takie jak Costa del Azahar. Lokalizacja Costa del Azahar
Region Costa del Azahar znajduje się w Walencji i rozciąga się na długości około 120 km, od La Vall d'Uixó do położonego na południu Vinaros. Innymi słowy jest to region turystyczny, który obejmuje wybrzeże śródziemnomorskie, pomiędzy przylądkiem Cabo de Nao a ujściem Ebro. Znajdziemy tu przepiękne nadmorskie miejscowości, dysponujące pięknymi plażami.

Turystyczny potencjał regionu
Costa del Azahar nazywane jest „Wybrzeżem Kwiatu Pomarańczy”, z uwagi na duże plantacje cytrusów, które się tu masowo zakłada. Można je zobaczyć w pobliżu miasteczka Castellon. Z kolei w Burriana znajduje się nawet Muzeum Pomarańczy, gdzie można dowiedzieć się w praktyce wszystkiego o tych owocach. Nie brakuje tu przepięknych krajobrazów, a turystów jest znacznie mniej niż na wspominanych wybrzeżach Hiszpanii. Niemniej, na Costa del Azahar można skorzystać z wielu nowoczesnych ośrodków wypoczynkowych i hoteli. Atrakcji dodatkowych także nie brakuje.

Urokliwe wybrzeże Costa del Azahar to piaszczyste zatoki ze wspaniałymi plażami. Największymi ośrodkami wczasowymi na wybrzeżu Costa del Azahar są Benicassim, Vinaros oraz Peniscola. W Benicassim jest aż 6 km plaż, a wzdłuż morza ciągną się sklepy, restauracje, dyskoteki i kluby. Najlepsze piaszczyste plaże znajdziemy też w Castellon de la Plan, zaś niezagospodarowane, pełne ciszy i spokoju odnajdziemy w Alcoceber.
W połowie lipca w kurorcie ma miejsce festiwal muzyki elektronicznej, rockowej i indie.

Atrakcje regionu
Miasteczko Vinaros będzie prawdziwą gratką dla wielbicieli kultury i tradycji hiszpańskich. Ma imponujące Stare Miasto, a poza tym słynie z areny walk byków. Turyści chcący zwiedzać ciekawe miejsca w Hiszpanii, bez wątpienia wybiorą się co Castellon de la Plana, czyli miasteczka, w którym znajdziemy Museo Provincial de Bellas Artes ze zbiorami z okresu średniowiecza. Wśród ciekawych miejsc w Costa del Azahar jest też Onda - klasztor Karmelitów, ruiny zamku górujące nad miastem czy klasztor położony na wzgórzu - Real Monasterio de El Puig de Santa Maria, z którego rozciąga się przepiękny widok na miasto El Puig.

Peniscola położona jest na malowniczym klifie i otoczona jest zabytkowymi murami obronnymi. Uroku dodaje malowniczy zamek na skalistym cyplu - Castillo del Papa Lina, oraz piękne uliczki starówki. Po obu stronach zatoki rozciągają się długie, piaszczyste plaże oferujące dużo rozrywki oraz bary i restauracje tętniące życiem zarówno w dzień jak i w nocy.
Piękne ruiny rzymskie możemy podziwiać udając się na wycieczkę do Sagunto, a na gotyckie budowle i urokliwy zamek napotkamy w Morelli. Warto wybrać się na wycieczkę łodzią, podczas której można podziwiać wyżłobione przez wodę jaskinie z zachwycającymi stalaktytami.

Punktem chętnie odwiedzanym przez turystów w Walencji i na wybrzeżu Costa del Azahar jest Xativia, czyli starożytne miasto, które założyli Fenicjanie. Nad miastem nadal można zobaczyć ruiny zamku zniszczone przez Filipa V.

Zobacz również:

Hiszpania na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY