• Wszyscy obywatele Polski podróżujący do Hiszpanii, są zwolnieni z obowiązku okazywania negatywnego testu COVID-19 oraz certyfikatu szczepień.
 • Wymagane wypełnienie i posiadanie deklaracji zdrowia oraz karty lokacyjnej POBIERZ ZE STRONY
 • Powrót do Polski
 • Od 28.03.2022 został zniesiony obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu polskiej granicy, co oznacza że po powrocie z wakacji nie ma już obowiązku: legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia, wykonywania testów w kierunku COVID-19 oraz odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.
 • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl
 • Malaga - wczasy

  Turyści preferujący duże miasta jako kierunek podróży powinni odwiedzić hiszpańską Malagę. Ta piękna metropolia o długowiecznej historii, przyciąga nie tylko zabytkami architektonicznymi, ale również wydarzeniami kulturalnymi czy galeriami sztuki.

  Malaga

  Malaga jest drugą co do wielkości metropolią w Andaluzji, regionie Hiszpanii usytuowanym w południowej części kraju. Wybierając wczasy w tym miejscu, z jednej strony mamy do dyspozycji piękne plaże, z drugiej natomiast moc wielkomiejskich atrakcji. Pierwsze osady na terenie Malagii zbudowali Fenicjanie w VIII wieku p.n.e. Przez wieki był to bardzo ważny port morski, dlatego miasto nieustannie się rozwijało, co widać po tamtejszej architekturze.

  Tydzień na wakacjach w Maladze nie wystarczy, aby zobaczyć wszystkie ciekawe miejsca, jednak osoby, zmęczone dużą metropolią mogą wybrać się do okolicznych zabytkowych miejsc. Szczególnie godna polecenia jest Ronda, przepiękna miejscowość założona przez Arabów, o niezwykle malowniczej panoramie. W pobliżu Malagi mieści się również nowoczesny park rozrywki, Tivoli World, oferujący najlepszą zabawę dla miłośników adrenaliny.


  Plaże, muzea i zabytki Malagi

  W trakcie letnich wakacji warto choćby kilka razy wybrać się na jedną z malagijskich plaż, woda wzdłuż wybrzeża jest krystalicznie czysta, można się tam poczuć jak w typowo turystycznym kurorcie. Najwięcej atrakcji można znaleźć na plaży Las Acacias, obok niej ciągnie się promenada Picassa, z licznymi kawiarniami i barami. Plaża odznaczona jest orderem błękitnej flagi, przyznawanym najlepiej utrzymanym kąpieliskom na terenie Unii Europejskiej.

  Na tanich wakacjach w Maladze turyści mogą również obcować ze sztuką, w mieście znajdują się ciekawe galerie, w których podziwiać można dzieła artystów europejskich. Oprócz Muzeum Picassa, poświęconemu w całości temu malarzowi, warto także wybrać się do Centrum Pompidou. Znajdziemy tam arcydzieła malarstwa współczesnego, autorstwa m.in. Chagalla, Chirico i Klasena. Zwiedzanie miasta z pewnością urozmaici wizyta w ogrodzie botanicznym w stylu angielskim, La Concepcion, którego dużą atrakcją są pawilony wzniesione w różnych stylach architektonicznych.

  W całym mieście można na każdym kroku spotkać interesujące budowle z różnych epok, głównie sakralnych. Na szczególną uwagę zasługuje Sanktuarium de la Victorii, wzniesione pod koniec XV wieku. Jedną z najstarszych budowli w mieście jest La Alcazaba, arabska forteca.

  Málaga - Najlepiej ocenione hotele

  Atrakcje i ciekawe miejsca

  Málaga - Najczęściej kupowane hotele

  Málaga – hotele z najlepszymi opiniami

  Monika J.

  Ocena 5,0 / 5

  Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 14.11. - 21.11.2023 Oceniono: Listopad 2023

  Melia Costa del Sol Ocena: 4/5 Hiszpania, Costa Del Sol

  brak opinii opisowej

  brak opinii opisowej

  Zakwaterowanie 5,0 / 5

  Wyżywienie 5,0 / 5

  Okolica 5,0 / 5

  Cena 5,0 / 5

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  Jana C.

  Ocena 5,0 / 5

  Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 12.11. - 19.11.2023 Oceniono: Listopad 2023

  Sol Torremolinos Don Pedro Ocena: 4/5 Hiszpania, Costa Del Sol

  brak opinii opisowej

  brak opinii opisowej

  Zakwaterowanie 5,0 / 5

  Wyżywienie 5,0 / 5

  Okolica 5,0 / 5

  Cena 5,0 / 5

  Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

  Málaga – Hotele z opiniami

  Málaga - Ostatnio kupione hotele

  Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

  Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

  Jesteśmy dostępni pn - pt: 7:00 - 23:00, sb. - nd.: 8:00 - 22:00,.

  +48 71 771 76 55

  Mapa

  Malaga - kiedy pojechać i co zobaczyć?

  Łagodny, śródziemnomorski klimat panujący w Andaluzji sprawia, że właściwie o każdej porze roku można odwiedzić Malagę na wakacje. Najwyższe temperatury, przekraczające 30 stopni panują tam w lipcu i sierpniu. Wiosną natomiast dni są mniej upalne, temperatura wynosi maksymalnie 25 stopni, a w hotelach duzo łątwiej o dobrą ofertę. Mrozy w mieście nie występują, jednak zimą niekiedy spotykane są obfite opady.

  Przez cały rok w Maladze organizowane są liczne wydarzenia kulturalne, które przyciągają wielu turystów. Katolicy chętnie odwiedzają miasto w trakcie Wielkanocy, Wielki Tydzień to bowiem czas niezwykle malowniczych procesji, niespotykanych w Polsce. W sierpniu z kolei w najlepsze trwa Feria Festival, niezwykle kolorowa feta, pełna muzyki, śpiewów i pokazów tańca flamenco. Dla turystów z zagranicy jest to doskonała okazja, aby poznać bliżej kulturę Andaluzji, przede wszystkim muzykę, kuchnię oraz sztukę.

  Osoby, które uwielbiają piesze wycieczki powinny wybrać się do Parku Sierra de las Nieves, usytuowanego kilkadziesiąt kilometrów na zachód od Malagi. Oprócz ciekawych szlaków turystycznych, można tam również odwiedzić szkołę garncarstwa, w której osobiście wykonamy gliniane naczynia. Park pełen jest różnych gatunków roślin i zwierząt, jednak największą jego zaletą są widoki.

  Najlepszy miesiąc na wakacje

  • Najlepszy
  • Dobry
  • Niski sezon
  1. Styczeń
  2. Luty
  3. Marzec
  4. Kwiecień
  5. Maj
  6. Czerwiec
  7. Lipiec
  8. Sierpień
  9. Wrzesień
  10. Październik
  11. Listopad
  12. Grudzień

  Przydatne informacje