Caleta de Fuste - Przewodnik

<p><strong>Caleta de Fuste</strong> jest miejscowością wypoczynkową położoną na hiszpańskiej wyspie <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/fuerteventura/" target="_self">Fuerteventura</a>, na jej wschodnim wybrzeżu. Zaledwie 7 km dzieli ją od lotniska, a 15 km od stolicy wyspy - <strong>Puerto del Rosario</strong>.

Pogoda w Caleta de Fuste

Dzisiaj, 18.6 23°C

Caleta de Fuste jest miejscowością wypoczynkową położoną na hiszpańskiej wyspie Fuerteventura, na jej wschodnim wybrzeżu. Zaledwie 7 km dzieli ją od lotniska, a 15 km od stolicy wyspy - Puerto del Rosario.

To typowy kurort turystyczny, który został wybudowany wyłącznie z myślą o przyjezdnych gościach. Dlatego też na liczbę atrakcji w samej miejscowości, jak i w jej bezpośrednim sąsiedztwie, nie można narzekać. Caleta de Fuste posiada dwa świetnie wyposażone pola golfowe oraz doskonale rozwiniętą bazę hotelową. Można skorzystać z wielu restauracji serwujących światową kuchnię na wysokim poziomie.

Castillo Beach Bungalows

Castillo Beach Bungalows

Cena za 1 osobę:
2 149 zł - 41 %
Turyści spędzający wakacje w Caleta de Fuste mogą wybrać się na spacer nadmorską promenadą czy też podziwiać jachty w marinie. Miłośnicy zakupów znajdą zaś wszystko, czego dusza zapragnie w Centro Commercial Atlantico, przy plaży. Na terenie centrum swoją siedzibę ma wiele sklepów, a także kręgielnia czy kino.

Najbardziej znaną plażą w Caleta de Fuste jest Playa del Castillo - chroniona przez naturalną zatokę. Ma piękny, złoty piasek, który delikatnie opada ku morzu. Spokojne wody powodują, że ta szeroka plaża będzie idealnym miejscem do wypoczynku całą rodziną, nawet z małymi dziećmi. Playa del Castillo jest plażą miejską. Można tu skorzystać z serwisu plażowego czy z możliwości uprawiania licznych sportów wodnych. Na plaży znajduje się szkółka surfingowa oraz szkółka nurkowania. W Caleta de Fuste prócz tego mieści się plaża położona od frontowej strony dzielnicy handlowej. Dzięki falochronom wybudowanym przy obu tych plażach, nie ma tu wysokich fal.
Castillo Beach Bungalows

Castillo Beach Bungalows

Cena za 1 osobę:
2 159 zł - 11 %
Wody oceaniczne, które opływają Caleta de Fuste są morskim rezerwatem przyrody, dlatego wczasowicze mają okazję pływania w sąsiedztwie pokaźnych ryb i podziwiania podmorskiej fauny i flory.

Niedaleko Caleta de Fuste znajduje się niewielka wioska rybacka Pozo Negro, ze znakomitymi tawernami rybnymi. Po drodze do nich można wybrać się na wycieczkę do muzeum soli, w miejscowości Las Salinas del Carmen.


Okazje Last Minute: Caleta de Fuste

Castillo de Elba Suite

Castillo de Elba Suite 4.0
7 dni 02.12 - 09.12 inne terminy Poznań AI - All Inclusive TUI
3 670 zł / 2 os.
1 835 zł / 1 os.

Ereza Mar (ex. Dorado Suites)

Ereza Mar (ex. Dorado Suites)
7 dni 10.12 - 17.12 inne terminy Berlin HB - Dwa posiłki Exim Tours
3 918 zł / 2 os.
1 959 zł / 1 os.

Fuertesol

Fuertesol
7 dni 01.10 - 08.10 inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
3 978 zł / 2 os.
1 989 zł / 1 os.
3 289 zł / 1 os. - 40 %

Hiszpania na skróty