Caleta de Fuste - Przewodnik

<p><strong>Caleta de Fuste</strong> jest miejscowoscia wypoczynkowa polozona na hiszpanskiej wyspie <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/fuerteventura/" target="_self">Fuerteventura</a>, na jej wschodnim wybrzezu. Zaledwie 7 km dzieli ja od lotniska, a 15 km od stolicy wyspy - <strong>Puerto del Rosario</strong>.

Pogoda w Caleta de Fuste

Dzisiaj, 1.4 19°C

Caleta de Fuste jest miejscowoscia wypoczynkowa polozona na hiszpanskiej wyspie Fuerteventura, na jej wschodnim wybrzezu. Zaledwie 7 km dzieli ja od lotniska, a 15 km od stolicy wyspy - Puerto del Rosario.

To typowy kurort turystyczny, który zostal wybudowany wylacznie z mysla o przyjezdnych gosciach. Dlatego tez na liczbe atrakcji w samej miejscowosci, jak i w jej bezposrednim sasiedztwie, nie mozna narzekac. Caleta de Fuste posiada dwa swietnie wyposazone pola golfowe oraz doskonale rozwinieta baze hotelowa. Mozna skorzystac z wielu restauracji serwujacych swiatowa kuchnie na wysokim poziomie.

Turysci spedzajacy wakacje w Caleta de Fuste moga wybrac sie na spacer nadmorska promenada czy tez podziwiac jachty w marinie. Milosnicy zakupów znajda zas wszystko, czego dusza zapragnie w Centro Commercial Atlantico, przy plazy. Na terenie centrum swoja siedzibe ma wiele sklepów, a takze kregielnia czy kino.

Tahona Garden

Tahona Garden

Cena za 1 osobę:
1 649 zł
Najbardziej znana plaza w Caleta de Fuste jest Playa del Castillo - chroniona przez naturalna zatoke. Ma piekny, zloty piasek, który delikatnie opada ku morzu. Spokojne wody powoduja, ze ta szeroka plaza bedzie idealnym miejscem do wypoczynku cala rodzina, nawet z malymi dziecmi. Playa del Castillo jest plaza miejska. Mozna tu skorzystac z serwisu plazowego czy z mozliwosci uprawiania licznych sportów wodnych. Na plazy znajduje sie szkólka surfingowa oraz szkólka nurkowania. W Caleta de Fuste prócz tego miesci sie plaza polozona od frontowej strony dzielnicy handlowej. Dzieki falochronom wybudowanym przy obu tych plazach, nie ma tu wysokich fal.
Club Caleta Dorada

Club Caleta Dorada

Cena za 1 osobę:
1 677 zł
Wody oceaniczne, które oplywaja Caleta de Fuste sa morskim rezerwatem przyrody, dlatego wczasowicze maja okazje plywania w sasiedztwie pokaznych ryb i podziwiania podmorskiej fauny i flory.

Niedaleko Caleta de Fuste znajduje sie niewielka wioska rybacka Pozo Negro, ze znakomitymi tawernami rybnymi. Po drodze do nich mozna wybrac sie na wycieczke do muzeum soli, w miejscowosci Las Salinas del Carmen.


Okazje Last Minute: Caleta de Fuste

6 dni 17.12 - 23.12 Inne terminy Katowice All Inclusive Rainbow Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Smaczne i różnorodne posiłki
  • Idealną lokalizację dla chcących zwiedzić wyspę
  • Tarasy słoneczne z basenem i jacuzzi na dachu
  • Ciekawą infrastrukturę sportowo-basenową
1 784 zł/os.
cena za 2 os.: 3 568 zł
6 dni 17.12 - 23.12 Inne terminy Katowice All Inclusive Rainbow Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Różnorodną i smaczną kuchnię
  • Okolicę sprzyjającą uprawianiu sportów
  • Bliskość centrum i piaszczystej plaży
  • Zadbane i przestronne apartamenty
1 904 zł/os.
cena za 2 os.: 3 809 zł
7 dni 27.04 - 04.05 Inne terminy Katowice All Inclusive TUI
2 032 zł/os.
cena za 2 os.: 4 064 zł

Hiszpania na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY