Costa Calma - Przewodnik

<p><strong>Costa Calma</strong> to znany ośrodek turystyczny na często wybieranej <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/" target="_self">na wakacje Fuerteventurze</a> - jednej z<strong> Wysp Kanaryjskich</strong>. Polecany jest wszystkim turystom chcącym <strong>wypocząć na wakacjach w ciszy i spokoju</strong>. Miasto znajduje się w odległości 80 km od międzynarodowego portu lotniczego. <strong>Słynie z przepięknych plaż</strong> i równinnych krajobrazów. W okolicy Costa Calma mieści się Park Narodowy Jandia. Można tam podziwiać piękne, dzikie plaże i urwiste wzgórza. Miejscowość oferuje turystom niemal 20 km piaszczystych plaż i ciepłą wodę w oceanie. Najpopularniejszą plażą jest Playa de Sotavento.

Pogoda w Costa Calma

Dzisiaj, 21.4 20°C

Costa Calma to znany ośrodek turystyczny na często wybieranej na wakacje Fuerteventurze - jednej z Wysp Kanaryjskich. Polecany jest wszystkim turystom chcącym wypocząć na wakacjach w ciszy i spokoju. Miasto znajduje się w odległości 80 km od międzynarodowego portu lotniczego. Słynie z przepięknych plaż i równinnych krajobrazów. W okolicy Costa Calma mieści się Park Narodowy Jandia. Można tam podziwiać piękne, dzikie plaże i urwiste wzgórza. Miejscowość oferuje turystom niemal 20 km piaszczystych plaż i ciepłą wodę w oceanie. Najpopularniejszą plażą jest Playa de Sotavento.

W ostatnich latach Costa Calma coraz bardziej się rozwija, choć nie jest to jeszcze modny kurort nadmorski. Nadal można znaleźć tu zaciszne zatoczki i plaże, na których warto odpocząć z dala od wielkomiejskiego gwaru. W mieście jest wiele doskonałych hoteli, budowane są liczne bary i restauracje serwujące lokalne przysmaki. Costa Calma stwarza znakomite warunki do uprawiania surfingu. W okresie letnim występują tu silne wiatry, które sprzyjają surfingowcom, a ośrodki i wypożyczalnie surfingowe zapewniają im dostęp do sprzętu. Można tu także uprawiać inne dyscypliny sportów wodnych, np. kitesurfing i windsurfing lub rowerki wodne.

Fuerteventura i Costa Calma to miejsca idealne na spokojne wakacje z rodziną. Wyspa ma wulkaniczne pochodzenie, dlatego plaże w kurortach mają czarny piasek. Panuje tu klimat sprzyjający wczasom nad morzem - Fuerteventura ma najniższą roczną sumę opadów w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Costa Calma otoczona jest wydmami i zaroślami. Można tu wybrać się na wycieczkę pieszą lub wyprawę rowerową. W okolicy warto zobaczyć stary port w miejscowości Ajua albo kościół Iglesia de Virgen de la Regla w Pajar. Atrakcją jest Oasis Park, gdzie można podziwiać pokazy papug, krokodyli i lwów morskich. 
 


Hiszpania na skróty