Costa Calma - Przewodnik

<p><strong>Costa Calma</strong> to znany osrodek turystyczny na czesto wybieranej <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/fuerteventura/" target="_self">na wakacje Fuerteventurze</a> - jednej z<strong> Wysp Kanaryjskich</strong>. Polecany jest wszystkim turystom chcacym <strong>wypoczac na wakacjach w ciszy i spokoju</strong>. Miasto znajduje sie w odleglosci 80 km od miedzynarodowego portu lotniczego. <strong>Slynie z przepieknych plaz</strong> i równinnych krajobrazów. W okolicy Costa Calma miesci sie Park Narodowy Jandia. Mozna tam podziwiac piekne, dzikie plaze i urwiste wzgórza. Miejscowosc oferuje turystom niemal 20 km piaszczystych plaz i ciepla wode w oceanie. Najpopularniejsza plaza jest Playa de Sotavento.

Pogoda w Costa Calma

Dzisiaj, 23.8 23°C

Costa Calma to znany osrodek turystyczny na czesto wybieranej na wakacje Fuerteventurze - jednej z Wysp Kanaryjskich. Polecany jest wszystkim turystom chcacym wypoczac na wakacjach w ciszy i spokoju. Miasto znajduje sie w odleglosci 80 km od miedzynarodowego portu lotniczego. Slynie z przepieknych plaz i równinnych krajobrazów. W okolicy Costa Calma miesci sie Park Narodowy Jandia. Mozna tam podziwiac piekne, dzikie plaze i urwiste wzgórza. Miejscowosc oferuje turystom niemal 20 km piaszczystych plaz i ciepla wode w oceanie. Najpopularniejsza plaza jest Playa de Sotavento.

W ostatnich latach Costa Calma coraz bardziej sie rozwija, choc nie jest to jeszcze modny kurort nadmorski. Nadal mozna znalezc tu zaciszne zatoczki i plaze, na których warto odpoczac z dala od wielkomiejskiego gwaru. W miescie jest wiele doskonalych hoteli, budowane sa liczne bary i restauracje serwujace lokalne przysmaki.
Morasol Atlantico

Morasol Atlantico

Cena za 1 osobę:
1 351 zł
Costa Calma stwarza znakomite warunki do uprawiania surfingu. W okresie letnim wystepuja tu silne wiatry, które sprzyjaja surfingowcom, a osrodki i wypozyczalnie surfingowe zapewniaja im dostep do sprzetu. Mozna tu takze uprawiac inne dyscypliny sportów wodnych, np. kitesurfing i windsurfing lub rowerki wodne.

Fuerteventura i Costa Calma to miejsca idealne na spokojne wakacje z rodzina. Wyspa ma wulkaniczne pochodzenie, dlatego plaze w kurortach maja czarny piasek. Panuje tu klimat sprzyjajacy wczasom nad morzem - Fuerteventura ma najnizsza roczna sume opadów w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Costa Calma otoczona jest wydmami i zaroslami. Mozna tu wybrac sie na wycieczke piesza lub wyprawe rowerowa. W okolicy warto zobaczyc stary port w miejscowosci Ajua albo kosciól Iglesia de Virgen de la Regla w Pajar. Atrakcja jest Oasis Park, gdzie mozna podziwiac pokazy papug, krokodyli i lwów morskich. 
 


Okazje Last Minute: Costa Calma

Royal Suite

Royal Suite 4.1
7 dni 16.12 - 23.12 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Otoczenie pięknym, pachnącym ogrodem
 • Miłych i pomocnych pracowników
 • Przestronne i zadbane pokoje
 • Udogodnienia sportowo-rekreacyjne
3 734 zł / 2 os.
1 867 zł / 1 os.

Melia Fuerteventura (ex Gorriones)

Melia Fuerteventura (ex Gorriones) 4.4
7 dni 16.12 - 23.12 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki TUI

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Świetne warunki do uprawiania sportów wodnych
 • Usytuowanie tuż przy słynnej plaży Sotavento
 • Nowoczesne pokoje w dobrym stylu
 • Smaczną i różnorodną kuchnię
3 876 zł / 2 os.
1 938 zł / 1 os.

H10 Tindaya

H10 Tindaya 5.0
7 dni 16.12 - 23.12 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki TUI
3 986 zł / 2 os.
1 993 zł / 1 os.

Club Drago Park

Club Drago Park 4.5
7 dni 16.12 - 23.12 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Liczne udogodnienia dla rodzin i aktywnych
 • Smaczne i różnorodne posiłki
 • Przestronne i zadbane pokoje
 • Bezpłatny transfer na piękną, piaszczystą plażę
4 114 zł / 2 os.
2 057 zł / 1 os.

Hiszpania na skróty