Costa Calma - Przewodnik

<p><strong>Costa Calma</strong> to znany osrodek turystyczny na czesto wybieranej <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/fuerteventura/" target="_self">na wakacje Fuerteventurze</a> - jednej z<strong> Wysp Kanaryjskich</strong>. Polecany jest wszystkim turystom chcacym <strong>wypoczac na wakacjach w ciszy i spokoju</strong>. Miasto znajduje sie w odleglosci 80 km od miedzynarodowego portu lotniczego. <strong>Slynie z przepieknych plaz</strong> i równinnych krajobrazów. W okolicy Costa Calma miesci sie Park Narodowy Jandia. Mozna tam podziwiac piekne, dzikie plaze i urwiste wzgórza. Miejscowosc oferuje turystom niemal 20 km piaszczystych plaz i ciepla wode w oceanie. Najpopularniejsza plaza jest Playa de Sotavento.

Pogoda w Costa Calma

Dzisiaj, 28.1 19°C

Costa Calma to znany osrodek turystyczny na czesto wybieranej na wakacje Fuerteventurze - jednej z Wysp Kanaryjskich. Polecany jest wszystkim turystom chcacym wypoczac na wakacjach w ciszy i spokoju. Miasto znajduje sie w odleglosci 80 km od miedzynarodowego portu lotniczego. Slynie z przepieknych plaz i równinnych krajobrazów. W okolicy Costa Calma miesci sie Park Narodowy Jandia. Mozna tam podziwiac piekne, dzikie plaze i urwiste wzgórza. Miejscowosc oferuje turystom niemal 20 km piaszczystych plaz i ciepla wode w oceanie. Najpopularniejsza plaza jest Playa de Sotavento.

W ostatnich latach Costa Calma coraz bardziej sie rozwija, choc nie jest to jeszcze modny kurort nadmorski. Nadal mozna znalezc tu zaciszne zatoczki i plaze, na których warto odpoczac z dala od wielkomiejskiego gwaru. W miescie jest wiele doskonalych hoteli, budowane sa liczne bary i restauracje serwujace lokalne przysmaki.
Morasol Atlantico

Morasol Atlantico

Cena za 1 osobę:
1 973 zł
Costa Calma stwarza znakomite warunki do uprawiania surfingu. W okresie letnim wystepuja tu silne wiatry, które sprzyjaja surfingowcom, a osrodki i wypozyczalnie surfingowe zapewniaja im dostep do sprzetu. Mozna tu takze uprawiac inne dyscypliny sportów wodnych, np. kitesurfing i windsurfing lub rowerki wodne.

Fuerteventura i Costa Calma to miejsca idealne na spokojne wakacje z rodzina. Wyspa ma wulkaniczne pochodzenie, dlatego plaze w kurortach maja czarny piasek. Panuje tu klimat sprzyjajacy wczasom nad morzem - Fuerteventura ma najnizsza roczna sume opadów w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Costa Calma otoczona jest wydmami i zaroslami. Mozna tu wybrac sie na wycieczke piesza lub wyprawe rowerowa. W okolicy warto zobaczyc stary port w miejscowosci Ajua albo kosciól Iglesia de Virgen de la Regla w Pajar. Atrakcja jest Oasis Park, gdzie mozna podziwiac pokazy papug, krokodyli i lwów morskich. 
 


Okazje Last Minute: Costa Calma

7 dni 14.04 - 21.04 Inne terminy Berlin All Inclusive Exim Tours Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Liczne udogodnienia dla rodzin i aktywnych
 • Smaczne i różnorodne posiłki
 • Przestronne i zadbane pokoje
 • Bezpłatny transfer na piękną, piaszczystą plażę
2 819 zł/os.
2 019 zł/os.
cena za 2 os.: 4 038 zł
7 dni 16.06 - 23.06 Inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
2 079 zł/os.
cena za 2 os.: 4 158 zł
7 dni 14.04 - 21.04 Inne terminy Berlin Tegel All Inclusive Exim Tours Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Otoczenie pięknym, pachnącym ogrodem
 • Miłych i pomocnych pracowników
 • Przestronne i zadbane pokoje
 • Udogodnienia sportowo-rekreacyjne
2 689 zł/os.
2 199 zł/os.
cena za 2 os.: 4 398 zł
7 dni 07.12 - 14.12 Inne terminy Warszawa All Inclusive TUI Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Otoczenie pięknym, pachnącym ogrodem
 • Miłych i pomocnych pracowników
 • Przestronne i zadbane pokoje
 • Udogodnienia sportowo-rekreacyjne
2 260 zł/os.
cena za 2 os.: 4 520 zł

Hiszpania na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY