Costa Calma - Przewodnik

<p><strong>Costa Calma</strong> to znany osrodek turystyczny na czesto wybieranej <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/fuerteventura/" target="_self">na wakacje Fuerteventurze</a> - jednej z<strong> Wysp Kanaryjskich</strong>. Polecany jest wszystkim turystom chcacym <strong>wypoczac na wakacjach w ciszy i spokoju</strong>. Miasto znajduje sie w odleglosci 80 km od miedzynarodowego portu lotniczego. <strong>Slynie z przepieknych plaz</strong> i równinnych krajobrazów. W okolicy Costa Calma miesci sie Park Narodowy Jandia. Mozna tam podziwiac piekne, dzikie plaze i urwiste wzgórza. Miejscowosc oferuje turystom niemal 20 km piaszczystych plaz i ciepla wode w oceanie. Najpopularniejsza plaza jest Playa de Sotavento.

Pogoda w Costa Calma

Dzisiaj, 7.12 20°C

Costa Calma to znany osrodek turystyczny na czesto wybieranej na wakacje Fuerteventurze - jednej z Wysp Kanaryjskich. Polecany jest wszystkim turystom chcacym wypoczac na wakacjach w ciszy i spokoju. Miasto znajduje sie w odleglosci 80 km od miedzynarodowego portu lotniczego. Slynie z przepieknych plaz i równinnych krajobrazów. W okolicy Costa Calma miesci sie Park Narodowy Jandia. Mozna tam podziwiac piekne, dzikie plaze i urwiste wzgórza. Miejscowosc oferuje turystom niemal 20 km piaszczystych plaz i ciepla wode w oceanie. Najpopularniejsza plaza jest Playa de Sotavento.

W ostatnich latach Costa Calma coraz bardziej sie rozwija, choc nie jest to jeszcze modny kurort nadmorski. Nadal mozna znalezc tu zaciszne zatoczki i plaze, na których warto odpoczac z dala od wielkomiejskiego gwaru. W miescie jest wiele doskonalych hoteli, budowane sa liczne bary i restauracje serwujace lokalne przysmaki.
Club Drago Park

Club Drago Park

Cena za 1 osobę:
1 689 zł
Costa Calma stwarza znakomite warunki do uprawiania surfingu. W okresie letnim wystepuja tu silne wiatry, które sprzyjaja surfingowcom, a osrodki i wypozyczalnie surfingowe zapewniaja im dostep do sprzetu. Mozna tu takze uprawiac inne dyscypliny sportów wodnych, np. kitesurfing i windsurfing lub rowerki wodne.

Fuerteventura i Costa Calma to miejsca idealne na spokojne wakacje z rodzina. Wyspa ma wulkaniczne pochodzenie, dlatego plaze w kurortach maja czarny piasek. Panuje tu klimat sprzyjajacy wczasom nad morzem - Fuerteventura ma najnizsza roczna sume opadów w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Costa Calma otoczona jest wydmami i zaroslami. Mozna tu wybrac sie na wycieczke piesza lub wyprawe rowerowa. W okolicy warto zobaczyc stary port w miejscowosci Ajua albo kosciól Iglesia de Virgen de la Regla w Pajar. Atrakcja jest Oasis Park, gdzie mozna podziwiac pokazy papug, krokodyli i lwów morskich. 
 


Okazje Last Minute: Costa Calma

7 dni 17.12 - 24.12 Inne terminy Berlin All Inclusive Exim Tours
1 729 zł/os.
cena za 2 os.: 3 458 zł
7 dni 18.05 - 25.05 Inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia TUI
1 755 zł/os.
cena za 2 os.: 3 510 zł
7 dni 09.12 - 16.12 Inne terminy Warszawa All inclusive Itaka Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Położenie bezpośrednio przy piaszczystej plaży
  • Smaczne i urozmaicone wyżywienie
  • Różnorodny program animacji
  • Rozbudowaną infrastrukturę rekreacyjno-sportową
3 549 zł/os.
1 809 zł/os.
cena za 2 os.: 3 618 zł
7 dni 09.12 - 16.12 Inne terminy Warszawa All inclusive Itaka Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Piaszczystą plażę Sotavento
  • Bogatą infrastrukturę sportowo-rekreacyjną
  • Profesjonalną i uprzejmą obsługę hotelową
  • Urozmaicony program animacji z m.in.: nauką tańca
3 739 zł/os.
1 869 zł/os.
cena za 2 os.: 3 738 zł

Hiszpania na skróty