Torroella de Montgri - Przewodnik

Odległa od Pals o 9 km <strong>Torroella de Montgri</strong> nad rzeką Ter była niegdyś ważnym portem średniowiecznym, który ustępujące Morze Śródziemne pozostawiło z dala od linii brzegowej. Teraz leży 5 km od morza, u stóp wielkiego XIII-wiecznego zamku z murami warownymi, oddalonego od portu o co najmniej 30 minut forsownego marszu. Do dziś zachowała charakterystyczny średniowieczny wygląd, wąskie uliczki, piękne rezydencje i XIV-wieczny kościół parafialny.<br/>Torroella słynie z dorocznego <strong>festiwalu muzyki klasycznej</strong>, odbywającego się w lipcu i sierpniu na rynku i w kościele. Rezerwacje biletów przyjmuje od początku czerwca Festival Internacional de Música (Apt 70, Codina 28).<br/>

Pogoda w Torroella de Montgri

Dzisiaj, 24.4 16°C
Odległa od Pals o 9 km Torroella de Montgri nad rzeką Ter była niegdyś ważnym portem średniowiecznym, który ustępujące Morze Śródziemne pozostawiło z dala od linii brzegowej. Teraz leży 5 km od morza, u stóp wielkiego XIII-wiecznego zamku z murami warownymi, oddalonego od portu o co najmniej 30 minut forsownego marszu. Do dziś zachowała charakterystyczny średniowieczny wygląd, wąskie uliczki, piękne rezydencje i XIV-wieczny kościół parafialny.
Torroella słynie z dorocznego festiwalu muzyki klasycznej, odbywającego się w lipcu i sierpniu na rynku i w kościele. Rezerwacje biletów przyjmuje od początku czerwca Festival Internacional de Música (Apt 70, Codina 28).

Hiszpania na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY