Santa Susanna - Przewodnik

<p>Miejscowość <strong>Santa Susanna</strong> jest kurortem nadmorskim w południowej Hiszpanii, w gminie Katalonia, w prowincji Barcelona. Leży na wybrzeżu Morza Śródziemnego, na Costa del Maresme, sąsiadując z Malgrat de Mar i Pineda de Mar. To miejscowość typowo turystyczna, z licznymi hotelami, apartamentami, restauracjami, klubami i dyskotekami.

Miejscowość Santa Susanna jest kurortem nadmorskim w południowej Hiszpanii, w gminie Katalonia, w prowincji Barcelona. Leży na wybrzeżu Morza Śródziemnego, na Costa del Maresme, sąsiadując z Malgrat de Mar i Pineda de Mar. To miejscowość typowo turystyczna, z licznymi hotelami, apartamentami, restauracjami, klubami i dyskotekami.

Santa Susanna może być doskonałym punktem wypadowym do zwiedzania Barcelony, Blanes, Girony czy całego wybrzeża Costa Brava. W części hotelowej miasta znajduje się stacja kolejowa Rodalies Barcelona. W samym kurorcie również jest wiele do zobaczenia, między innymi wieże obronne pochodzące z XV i XVIII wieku, które wybudowano by chronić mieszkańców miasta przed piratami. Większość z nich ma plan okręgu, a najsłynniejsze to: Mas Galter, Can Rates, Pla de la Torre, czy Can Bonet d`Avall. Miłośnicy zabytków sakralnych powinni wybrać się na wycieczkę do kościoła parafialnego, który znajduje się na Plaza de Catalunya. Został on pobłogosławiony podczas dyktatury gen Franco, a w środku można podziwiać murale Aureliego Croisseta. Drugim zabytkiem sakralnym jest Kaplica Santa Susana, składająca się z zaledwie jednej nawy.

H- Top Summer Sun (ex. Sant Jordi)

H- Top Summer Sun (ex. Sant Jordi)

Cena za 1 osobę:
899 zł - 39 %
Warto zobaczyć i odpocząć w Font del Boter, czyli parku leśnym oddalonym od centrum miasta o kilka kilometrów. Park można przemierzyć pieszo lub na rowerze. Turystów przyciąga na wycieczki także Masias, dawna prowincja Santa Susanna, pełna wiejskich domów, od których wzięła swoją nazwę. Do najstarszych zabudowań należą Can Rossich, la Can Jordá oraz la Can Rabassa, natomiast najsłynniejszymi są Can Torret, la Mas de Dalt, Mas Vivó i la Can Rates - siedziba Festiwalu Szekspirowskiego. W sezonie odbywają się tu liczne wydarzenia kulturalne.

Zabytkowy młyn Molino del Jorda, znany pod nazwą Molino del Rufo w Santa Susanna niegdyś, w XVII i XVIII wieku służył do produkcji mąki.
H-TOP Royal Sun Suites

H-TOP Royal Sun Suites

Cena za 1 osobę:
1 059 zł - 42 %
Turyści wybierają Santa Susannę na wakacje z uwagi na piękną plażę i znakomitą bazę do uprawiania sportów wodnych. W pobliżu miasta znajduje się wodny park atrakcji dla dzieci i młodzieży - Marineland. Najbardziej znaną, szeroką i piaszczystą plażą jest Playa de Santa Susanna. Piasek na prawie dwukilometrowych plażach kurortu jest gruboziarnisty.

Miasto będzie świetnym miejscem na wczasy dla ludzi lubiących bogate życie towarzyskie, z uwagi na obecność licznych klubów i dyskotek. Przy jego głównej promenadzie można skosztować kuchni hiszpańskiej i europejskiej, napić się lokalnego wina lub kawy w klimatycznych kawiarniach.


Okazje Last Minute: Santa Susanna

7 dni 19.10 - 26.10 inne terminy Wrocław RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 559 zł/os.
1 149 zł/os.
cena za 2 osoby: 2 298 zł
1 559 zł/os.
1 149 zł/os.
cena za 2 os. 2 298 zł
7 dni 10.10 - 17.10 inne terminy Poznań BB - Śniadania Ecco Holiday DOBRY WYBÓR

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Pobliską stację kolejki do Barcelony
  • Długą i szeroką plażę
  • Bliskość głównej promenady
  • Programy animacyjne dla dzieci i dorosłych
1 929 zł/os.
1 169 zł/os.
cena za 2 osoby: 2 358 zł
1 929 zł/os.
1 169 zł/os.
cena za 2 os. 2 358 zł
7 dni 02.10 - 09.10 inne terminy Wrocław HB - Dwa posiłki Ecco Holiday
1 960 zł/os.
1 212 zł/os.
cena za 2 osoby: 2 444 zł
1 960 zł/os.
1 212 zł/os.
cena za 2 os. 2 444 zł

Hiszpania na skróty