Calella - Przewodnik

Na wybrzezu <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/" target="_blank">Hiszpanii</a> nie brakuje przepieknych, swietnie zorganizowanych pod wzgledem infrastruktury turystycznej kurortów wakacyjnych. Jednym z najpiekniejszych miasteczek na <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-brava/" target="_blank">Costa Brava</a> jest <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-brava/calella/" target="_blank"><strong>Calella</strong></a>, z przepiekna stara czescia miasta i latarnia morska na wzgórzu górujacym nad miejscowoscia.

Pogoda w Calelli

Dzisiaj, 21.1 13°C
Na wybrzezu Hiszpanii nie brakuje przepieknych, swietnie zorganizowanych pod wzgledem infrastruktury turystycznej kurortów wakacyjnych. Jednym z najpiekniejszych miasteczek na Costa Brava jest Calella, z przepiekna stara czescia miasta i latarnia morska na wzgórzu górujacym nad miejscowoscia. Gdzie znajduje sie Calella?
Polozona w Katalonii w Hiszpanii Calella jest uznawana za wakacyjna stolice regionu Costa del Maresme. Wchodzi w sklad aglomeracji barcelonskiej. Nie nalezy mylic Calelli z inna, mniejsza miejscowoscia Calella de Palafrugell, polozona w prowincji Girona.

Polozenie kurortu na wybrzezu Morza Sródziemnego, w srodkowej czesci Costa del Maresme powoduje, ze niedaleko stad do centrum Barcelony (niewiele ponad 50 km), ale i niewiele kilometrów dzieli turystów wypoczywajacych w Calelli od Girony.

Miasteczko rozciaga sie na poludnie od uroczej okolicy miniaturowych plaz, wzdluz wijacej sie Camí de Ronda az do ukrytej plazy El Golfet.

Atuty Calelli
Miejscowosc Calella moze poszczycic sie wielowiekowa historia, trwajaca ponad 650 lat. Dzis to popularny kurort turystyczny, z szeroka baza noclegowa - w hotelach, pensjonatach i w apartamentach prywatnych.
Calella slynie z dlugich, szerokich i piaszczystych plaz. Ich nawierzchnia to gruboziarnisty piasek pomieszany z drobnym zwirem. Dwie najwieksze plaze Calelli to; Playa Gran de Calella oraz Playa de Garbi - obie zdobyly odznaczenie blekitnej Flag.

W centrum Calelli mozna podziwiac zabudowe staromiejska z waskimi, klimatycznymi uliczkami i restauracjami, wybrac sie na spacer promenada nadmorska - Passeig de Mar Manuel Puigvert, albo pójsc na zakupy do miejskiej hali targowej - Mercat Municipal, wybudowanej w 1927 roku w stylu Novecentisme.
Esplai

Esplai

Cena za 1 osobę:
1 057 zł - 39 %
Turysci chetnie odwiedzaja latarnie morska w Calelli - Far del Capaspre, oddana do uzytku w 1859 roku. Na starówce podziwiaja z kolei Kosciól Santa Maria i Sant Nicolau, powstaly w XVIII wieku na ruinach innej swiatyni. To neoklasycystyczny kosciól, z barokowym wejsciem i dzwonnica.
Bon Repos (Calella)

Bon Repos (Calella)

Cena za 1 osobę:
1 057 zł - 39 %
Na cyplu nad ta zatoka wznosi sie Castell i Jardins de Cap Roig (codz.: VI-IX 8.00-20.00, X-V 9.00-18.00), ogród botaniczny i zamek na klifie, dzielo uchodzcy - pulkownika z armii carskiej i jego angielskiej zony-arystokratki (1927 r.). W lipcu i sierpniu odbywaja sie tu koncerty jazzowe pod golym niebem.

Odwiedzajac Calelle lub sasiednia Llafranc warto skosztowac napoju zwanego cremat, który pija sie w okolicznych wioskach rybackich. Podobno zeglarze przywiezli przepis na ten napitek z Antyli. Mikstura, podawana w glinianej wazie, sklada sie z rumu, cukru, skórki cytryny i ziarna kawowego; czasem dodaje sie do niej równiez cynamon. Mieszanine nalezy podgrzac i od czasu do czasu zamieszac - po kilku minutach nadaje sie do picia.

Okazje Last Minute: Calella

7 dni 02.04 - 09.04 Inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 099 zł/os.
cena za 2 os.: 2 198 zł
7 dni 04.04 - 11.04 Inne terminy Warszawa - Modlin RO - Bez wyżywienia Ecco Holiday Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Położenie w centrum kurortu Costa Maresme
  • Basen na dachu dostępny tylko dla dorosłych
  • Fantastyczną, świeżą i różnorodną kuchnię
  • Bogatą ofertę rozrywkową
1 952 zł/os.
1 118 zł/os.
cena za 2 os.: 2 256 zł
6 dni 02.03 - 08.03 Inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Yobboo Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Położenie w centrum kurortu Costa Maresme
  • Basen na dachu dostępny tylko dla dorosłych
  • Fantastyczną, świeżą i różnorodną kuchnię
  • Bogatą ofertę rozrywkową
1 203 zł/os.
cena za 2 os.: 2 406 zł

Hiszpania na skróty