Calella - Przewodnik

Na wybrzezu <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/" target="_blank">Hiszpanii</a> nie brakuje przepieknych, swietnie zorganizowanych pod wzgledem infrastruktury turystycznej kurortów wakacyjnych. Jednym z najpiekniejszych miasteczek na <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-brava/" target="_blank">Costa Brava</a> jest <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-brava/calella/" target="_blank"><strong>Calella</strong></a>, z przepiekna stara czescia miasta i latarnia morska na wzgórzu górujacym nad miejscowoscia.

Pogoda w Calelli

Dzisiaj, 4.6 19°C
Na wybrzezu Hiszpanii nie brakuje przepieknych, swietnie zorganizowanych pod wzgledem infrastruktury turystycznej kurortów wakacyjnych. Jednym z najpiekniejszych miasteczek na Costa Brava jest Calella, z przepiekna stara czescia miasta i latarnia morska na wzgórzu górujacym nad miejscowoscia. Gdzie znajduje sie Calella?
Polozona w Katalonii w Hiszpanii Calella jest uznawana za wakacyjna stolice regionu Costa del Maresme. Wchodzi w sklad aglomeracji barcelonskiej. Nie nalezy mylic Calelli z inna, mniejsza miejscowoscia Calella de Palafrugell, polozona w prowincji Girona.
Neptuno (Calella)

Neptuno (Calella)

Cena za 1 osobę:
889 zł
Polozenie kurortu na wybrzezu Morza Sródziemnego, w srodkowej czesci Costa del Maresme powoduje, ze niedaleko stad do centrum Barcelony (niewiele ponad 50 km), ale i niewiele kilometrów dzieli turystów wypoczywajacych w Calelli od Girony.

Miasteczko rozciaga sie na poludnie od uroczej okolicy miniaturowych plaz, wzdluz wijacej sie Camí de Ronda az do ukrytej plazy El Golfet.

Atuty Calelli
Miejscowosc Calella moze poszczycic sie wielowiekowa historia, trwajaca ponad 650 lat. Dzis to popularny kurort turystyczny, z szeroka baza noclegowa - w hotelach, pensjonatach i w apartamentach prywatnych.
Calella slynie z dlugich, szerokich i piaszczystych plaz. Ich nawierzchnia to gruboziarnisty piasek pomieszany z drobnym zwirem. Dwie najwieksze plaze Calelli to; Playa Gran de Calella oraz Playa de Garbi - obie zdobyly odznaczenie blekitnej Flag.

W centrum Calelli mozna podziwiac zabudowe staromiejska z waskimi, klimatycznymi uliczkami i restauracjami, wybrac sie na spacer promenada nadmorska - Passeig de Mar Manuel Puigvert, albo pójsc na zakupy do miejskiej hali targowej - Mercat Municipal, wybudowanej w 1927 roku w stylu Novecentisme.

Turysci chetnie odwiedzaja latarnie morska w Calelli - Far del Capaspre, oddana do uzytku w 1859 roku. Na starówce podziwiaja z kolei Kosciól Santa Maria i Sant Nicolau, powstaly w XVIII wieku na ruinach innej swiatyni. To neoklasycystyczny kosciól, z barokowym wejsciem i dzwonnica.
HTop Olympic (Calella)

HTop Olympic (Calella)

Cena za 1 osobę:
969 zł
Na cyplu nad ta zatoka wznosi sie Castell i Jardins de Cap Roig (codz.: VI-IX 8.00-20.00, X-V 9.00-18.00), ogród botaniczny i zamek na klifie, dzielo uchodzcy - pulkownika z armii carskiej i jego angielskiej zony-arystokratki (1927 r.). W lipcu i sierpniu odbywaja sie tu koncerty jazzowe pod golym niebem.

Odwiedzajac Calelle lub sasiednia Llafranc warto skosztowac napoju zwanego cremat, który pija sie w okolicznych wioskach rybackich. Podobno zeglarze przywiezli przepis na ten napitek z Antyli. Mikstura, podawana w glinianej wazie, sklada sie z rumu, cukru, skórki cytryny i ziarna kawowego; czasem dodaje sie do niej równiez cynamon. Mieszanine nalezy podgrzac i od czasu do czasu zamieszac - po kilku minutach nadaje sie do picia.

Okazje Last Minute: Calella

6 dni 16.12 - 22.12 Inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 029 zł/os.
cena za 2 os.: 2 058 zł
6 dni 03.01 - 09.01 Inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Położenie w centrum kurortu Costa Maresme
  • Basen na dachu dostępny tylko dla dorosłych
  • Fantastyczną, świeżą i różnorodną kuchnię
  • Bogatą ofertę rozrywkową
1 069 zł/os.
cena za 2 os.: 2 138 zł
6 dni 05.04 - 11.04 Inne terminy Kraków RO - Bez wyżywienia Exim Tours Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Położenie w centrum kurortu Costa Maresme
  • Basen na dachu dostępny tylko dla dorosłych
  • Fantastyczną, świeżą i różnorodną kuchnię
  • Bogatą ofertę rozrywkową
1 079 zł/os.
cena za 2 os.: 2 158 zł

Hiszpania na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY