Pineda de Mar - Przewodnik

<p><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-brava/" target="_blank">Na Costa Brava</a> w Hiszpanii znajduje sie wiele kurortów nadmorskich, które w sezonie letnim, trwajacym tu nawet od kwietnia do pazdziernika, zapelniaja sie turystami. Jednym z nich jest <strong>Pineda de Mar</strong>.

Pogoda Pined Pineda de Mar

Dzisiaj, 16.9 25°C

Na Costa Brava w Hiszpanii znajduje sie wiele kurortów nadmorskich, które w sezonie letnim, trwajacym tu nawet od kwietnia do pazdziernika, zapelniaja sie turystami. Jednym z nich jest Pineda de Mar.

Polozenie Pineda de Mar
Pineda de Mar znajduje sie we wschodniej Hiszpanii, w Katalonii, w zasadzie na granicy Costa Brava i Costa del Maresme, pomiedzy dwoma innymi kurortami turystycznymi: Calella a Santa Susanna. Umiejscowiony pomiedzy Morzem Sródziemnym a Parkiem Narodowym Montnegre, kurort posiada znakomicie rozwinieta infrastrukture turystyczna, o zróznicowanej ofercie zakwaterowania. Sa tu zarówno luksusowe hotele, jak i klimatyczne pensjonaty i apartamenty prywatne dla przyjezdnych. Pineda de Mar jest otwarte na turystyke rodzinna, dlatego ma w ofercie rozrywke i wypoczynek dla calych rodzin.

Norai

Norai

Cena za 1 osobę:
951 zł
Atuty Pinedy de Mar
W Pineda de Mar znajduje sie najdluzsza plaza regionu Maresme, która lagodnie laczy sie z morzem. To idealne miejsce na spedzenie letnich wakacji. Okolica jest pelna zieleni, a w samej Pinedzie znajduje sie atrakcyjny plac miejski, tonacy w powodzi kwiatów, krzewów i drzew. W niewielkiej odleglosci od glównej plazy miejskiej sa malownicze zatoczki, gdzie jest znacznie mniej turystów.
W samej miejscowosci znajduje sie zabytkowy kosciól Mariacki, wzniesiony w XI wieku - swiatynia Iglesia Parroquial de Santa Maria de Pineda de Mar, która zostala calkowicie przebudowana w XVI wieku, a dwa wieki pózniej, ponownie rozbudowana. W srodku turysci moga podziwiac piete.
URH Excelsior (Lloret de Mar)

URH Excelsior (Lloret de Mar)

Cena za 1 osobę:
1 019 zł - 15 %
Na wakacjach w Pineda de Mar mozna zobaczyc ponadto wieze Sant Jaume, która jest czescia kompleksu obronnego, budowanego w okresie od XIV do XVII wieku. W dzielnicy Can Quintana stoi monumentalny XVI-wieczny gotycki krzyz Cruz de Término de Can Quintana, zas na terenie calego miasteczka, znajduja sie niewielkie kapliczki. Wspanialym zabytkiem w Pineda de Mar jest rzymski akwedukt z III w. p.n.e., z którego do dzis zachowaly sie jedynie cztery arkady. Na starym miescie mozna podziwiac urokliwe uliczki i budynki pochodzace z przelomu XVIII i XIX wieku. 

Z uwagi na fakt, ze w Pineda de Mar dostepna jest stacja kolejowa kolejki RENFE, ulatwia to wybranie sie na wlasna reke na wycieczke do Barcelony, która znajduje sie w odleglosci 55 km od miasta. Pod tym wzgledem Pineda de Mar staje sie doskonala baza wypadowa do zwiedzania wschodniej czesci Hiszpanii i najslawniejszych zabytków Katalonii, m.in. Girony, która od Pineda de Mar dzieli 45 km.


Okazje Last Minute: Pineda de Mar

6 dni 18.01 - 24.01 inne terminy Warszawa - Modlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 239 zł/os.
1 059 zł/os.
cena za 2 osoby: 2 118 zł
1 239 zł/os.
1 059 zł/os.
cena za 2 os. 2 118 zł
7 dni 25.02 - 03.03 inne terminy Kraków RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 269 zł/os.
1 089 zł/os.
cena za 2 osoby: 2 178 zł
1 269 zł/os.
1 089 zł/os.
cena za 2 os. 2 178 zł
7 dni 25.02 - 03.03 inne terminy Kraków RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 189 zł/os.
1 089 zł/os.
cena za 2 osoby: 2 178 zł
1 189 zł/os.
1 089 zł/os.
cena za 2 os. 2 178 zł

Hiszpania na skróty