Pineda de Mar - Przewodnik

<p><a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/costa-brava/" target="_blank">Na Costa Brava</a> w Hiszpanii znajduje się wiele kurortów nadmorskich, które w sezonie letnim, trwającym tu nawet od kwietnia do października, zapełniają się turystami. Jednym z nich jest <strong>Pineda de Mar</strong>.

Pogoda Pined Pineda de Mar

Dzisiaj, 20.5 19°C

Na Costa Brava w Hiszpanii znajduje się wiele kurortów nadmorskich, które w sezonie letnim, trwającym tu nawet od kwietnia do października, zapełniają się turystami. Jednym z nich jest Pineda de Mar.

Położenie Pineda de Mar
Pineda de Mar znajduje się we wschodniej Hiszpanii, w Katalonii, w zasadzie na granicy Costa Brava i Costa del Maresme, pomiędzy dwoma innymi kurortami turystycznymi: Calellą a Santa Susanną. Umiejscowiony pomiędzy Morzem Śródziemnym a Parkiem Narodowym Montnegre, kurort posiada znakomicie rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, o zróżnicowanej ofercie zakwaterowania. Są tu zarówno luksusowe hotele, jak i klimatyczne pensjonaty i apartamenty prywatne dla przyjezdnych. Pineda de Mar jest otwarte na turystykę rodzinną, dlatego ma w ofercie rozrywkę i wypoczynek dla całych rodzin. Atuty Pinedy de Mar
W Pineda de Mar znajduje się najdłuższa plaża regionu Maresme, która łagodnie łączy się z morzem. To idealne miejsce na spędzenie letnich wakacji. Okolica jest pełna zieleni, a w samej Pinedzie znajduje się atrakcyjny plac miejski, tonący w powodzi kwiatów, krzewów i drzew. W niewielkiej odległości od głównej plaży miejskiej są malownicze zatoczki, gdzie jest znacznie mniej turystów.
W samej miejscowości znajduje się zabytkowy kościół Mariacki, wzniesiony w XI wieku - świątynia Iglesia Parroquial de Santa Maria de Pineda de Mar, która została całkowicie przebudowana w XVI wieku, a dwa wieki później, ponownie rozbudowana. W środku turyści mogą podziwiać pietę. Na wakacjach w Pineda de Mar można zobaczyć ponadto wieżę Sant Jaume, która jest częścią kompleksu obronnego, budowanego w okresie od XIV do XVII wieku. W dzielnicy Can Quintana stoi monumentalny XVI-wieczny gotycki krzyż Cruz de Término de Can Quintana, zaś na terenie całego miasteczka, znajdują się niewielkie kapliczki. Wspaniałym zabytkiem w Pineda de Mar jest rzymski akwedukt z III w. p.n.e., z którego do dziś zachowały się jedynie cztery arkady. Na starym mieście można podziwiać urokliwe uliczki i budynki pochodzące z przełomu XVIII i XIX wieku. 

Z uwagi na fakt, że w Pineda de Mar dostępna jest stacja kolejowa kolejki RENFE, ułatwia to wybranie się na własną rękę na wycieczkę do Barcelony, która znajduje się w odległości 55 km od miasta. Pod tym względem Pineda de Mar staje się doskonałą bazą wypadową do zwiedzania wschodniej części Hiszpanii i najsławniejszych zabytków Katalonii, m.in. Girony, którą od Pineda de Mar dzieli 45 km.


Hiszpania na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY