Malgrat de Mar - Przewodnik

<p><strong>Malgrat de Mar</strong> jest kurortem nadmorskim leżącym w południowo-wschodniej, <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/" target="_self">słonecznej Hiszpanii</a>, niedaleko Barcelony i Girony, w prowincji Katalonia, w południowej części Costa Del Maresme (fragment <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/costa-brava/" target="_self">wybrzeża Costa Brava</a>), nad rzeką la Tordera. Co roku przyciąga tysiące turystów, którzy przyjeżdżają tu na wakacje spragnieni słońca i błogiego wypoczynku na czystych, piaszczystych plażach.

Pogoda w Malgrat de Mar

Dzisiaj, 20.5 19°C

Malgrat de Mar jest kurortem nadmorskim leżącym w południowo-wschodniej, słonecznej Hiszpanii, niedaleko Barcelony i Girony, w prowincji Katalonia, w południowej części Costa Del Maresme (fragment wybrzeża Costa Brava), nad rzeką la Tordera. Co roku przyciąga tysiące turystów, którzy przyjeżdżają tu na wakacje spragnieni słońca i błogiego wypoczynku na czystych, piaszczystych plażach.

Dla wczasowiczów Malgrat de Mar oferuje plażę ciągnącą się wzdłuż całego kurortu - szeroką, przestronną, z delikatnym, żółtym piaskiem. Odznaczenie Niebieskiej Flagi przyznano plaży miejskiej - Playa de Malgrat Sud (Malgrat Sur). Dla miłośników windsurfingu polecana będzie Playa de Malgrad Nord (Malgrat Norte). Woda w morzu jest czysta i ciepła, dlatego można tu do woli się kąpać, nurkować czy też korzystać z bazy licznych sportów wodnych.

Nocą Malgrat de Mar otwiera swoje podwoje dla wszystkich miłośników nocnego życia. Znajdziemy tu wiele dyskotek, klubów i barów, w których muzyka i dobra zabawa trwają do białego rana. Klimatyczne restauracje i knajpki rozlokowane wzdłuż głównej promenady zachęcają do skosztowania hiszpańskiej kuchni. Zarówno w dzień, jak i wieczorem można wybrać się na spacer po starówce z XV. wieku, czy odwiedzić kościół św. Mikołaja, który nazywany jest katedrą wybrzeża. Ma neoklasyczną fasadę i najprawdopodobniej został wybudowany w XVI wieku. Jego dzwonnica pochodzi z XVII wieku i znajduje się na Placu Kościelnym. Warto odwiedzić tu park zamkowy, z ruinami zamku Malgrat de Mar. Widok na wybrzeże będziemy mieli także z Turó d'en Serra, czyli najwyżej położonej strefy w kurorcie. Historia miejscowości jest imponująca. Już w II wieku p.n.e. najprawdopodobniej mieszkali tu Rzymianie. Oficjalne wzmianki o mieście pochodzą z 1373 roku, kiedy nosiło ono nazwę Vila Nova de Palafolls, co miało związek z zamkiem Palafolls, który nadal góruje nad miastem i stanowi piękny punkt widokowy. Mieszkańcy zajmowali się rybołówstwem, rolnictwem i handlem morskim. Dopiero w XX wieku Malgrat de Mar zorientowało swoją gospodarkę na turystykę. W pobliżu kurortu znajduje się Port Aventura, czyli największe wesołe miasteczko w Katalonii. Są tu również wodne miasteczka, oferujące pokazy tresury delfinów, jak i park atrakcji dla dzieci Marineland. Dla zaczerpnięcia chwili odpoczynku poza plażą, w cieniu polecana będzie wycieczka do Park Can Campassol, z letnim domkiem Zenobii Camprubí, żony Juana Ramóna Jiméneza.

Przyjeżdżając na wakacje do Malgrat de Mar zyskamy nie tylko miejsce idealne do wypoczynku i zakosztowania różnorodnych rozrywek, ale i świetną bazę wypadową do zwiedzania Barcelony, Girony, Figueras, z muzeum Salvadora Saliego czy uroczej, nadmorskiej miejscowości Tossa de Mar.


Hiszpania na skróty