Playa d`Aro - Przewodnik

Miejscowość <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/costa-brava/platja-daro/" target="_blank"><strong>Platja ďAro</strong></a> to równoległy do piaszczystej plaży, ale z niej niewidoczny ciąg barów i sklepów. Nie zalicza się do malowniczych, ale oferuje wspaniałe <strong>życie nocne</strong>, znacznie różniące się od oferty Lloret, świetną plażę i eleganckie sklepy.

Pogoda w Playa d`Aro

Dzisiaj, 13.4 19°C
Miejscowość Platja ďAro to równoległy do piaszczystej plaży, ale z niej niewidoczny ciąg barów i sklepów. Nie zalicza się do malowniczych, ale oferuje wspaniałe życie nocne, znacznie różniące się od oferty Lloret, świetną plażę i eleganckie sklepy.

Za Platja ďAro droga prowadzi do nastawionego na przyjmowanie rodzin z dziećmi, ale niezbyt pięknego Sant Antoni de Calonge. Bardziej kuszą zatoczki i plaże między tymi dwoma miastami. Do każdej z nich można dotrzeć od głównej drogi wijącą się Camí de Ronda lub różnymi dróżkami. 2 kilometry w głąb lądu leży miasto Calonge. Zasługuje na to, by poświęcić godzinkę na obejrzenie ciasno zabudowanych średniowiecznych uliczek z kościołem i zamkiem.

11 km na zachód od Calonge, przy bocznej drodze, leży Romanya de la Selva, słynąca z odległego od niej o kilometr megalitu Cova ďen Daina, jednego z nielicznych w Katalonii.

Hiszpania na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY