Rimini - Przewodnik

Popularnym kurortem nadmorskim we Włoszech, nad Morzem Adriatyckim, jest <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/wlochy/rimini/rimini/" target="_blank"><strong>Rimini</strong></a>. To miasto turystyczno-wypoczynkowe, leżące nieopodal San Marino. Przyciąga ono do siebie turystów, którzy chcą tu spędzić swoje wymarzone <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/wlochy/" target="_blank">wakacje we Włoszech</a> nie tylko znakomitymi hotelami i infrastrukturą turystyczną, ale i licznymi zabytkami.

Pogoda w Rimini

Dzisiaj, 25.6 25°C
Popularnym kurortem nadmorskim we Włoszech, nad Morzem Adriatyckim, jest Rimini. To miasto turystyczno-wypoczynkowe, leżące nieopodal San Marino. Przyciąga ono do siebie turystów, którzy chcą tu spędzić swoje wymarzone wakacje we Włoszech nie tylko znakomitymi hotelami i infrastrukturą turystyczną, ale i licznymi zabytkami. Historia Rimini
Zanim Rimini zostało przekształcone w turystyczną potęgę, w latach 70. XX wieku, było niewielką osadą. Już w 268 roku przed naszą erą na miejscu dzisiejszego kurortu znajdowała się osada Ariminum, którą założyli Rzymianie. W czasach Cesarstwa Rzymskiego Rimini cieszyło się sławą jednego z najważniejszych miast. Tutaj kończyła się jedna ze słynnych, rzymskich dróg - Via Flaminia. W 359 roku naszej ery w Rimini odbył się synod chrześcijański. Po dawnych czasach w mieście pozostało wiele ciekawych zabytków, które czynią z niego miejsce wyjątkowe. Co można zobaczyć w Rimini?
Przede wszystkim Rimini ma przepiękną starówkę, z renesansowymi zabudowaniami. Centrum miasta ograniczone jest dwoma placami: Piazza Tre Martiri i Piazza Cavour. Oprócz starówki, w Rimini trzeba zobaczyć Ponte di Tiberio, czyli most Tyberiusza, powstały w 20-tym roku naszej ery. Rozpościera się z niego panorama na miasto i na dzielnicę Giuliano. Obowiązkowym punktem zwiedzania Rimini jest Tempio Malatestiano, czyli niedokończona katedra z XV wieku, nosząca imię św. Franciszka oraz Łuk Augusta. Jest to jednocześnie jedna z bram wjazdowych do miasta. Naprzeciwko katedry mieści się Castello Malatestiano, czyli miejska forteca.

W Rimini, oprócz zwiedzania, picia znakomitej kawy w niewielkich kafejkach, można odpoczywać na piaszczystych, szerokich plażach, korzystając z kąpieli w ciepłym Adriatyku. Miasteczko niezmiennie pozostaje najlepszym w całych Włoszech miejscem na szaloną zabawę.

Włochy na skróty