Rimini - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/wlochy/riwiera-adriatycka/rimini/" target="_blank"><strong>Rimini</strong></a> to klasyczne kąpielisko nadmorskie, kojarzące się z dobrą, choć czasami nieco głośną zabawą. Tradycyjnie przyjeżdżają tu całe rodziny, a niektórzy Włosi wracają każdego roku, aby zamieszkać w ulubionych pensione, gdzie traktowani są jak członkowie rodziny. W sierpniu najlepiej omijać kurort z daleka, chyba że lubi się tłok na plażach i w restauracjach. Za to po sezonie <strong>Rimini</strong> jest uroczym miasteczkiem, w którym można się rozkoszować wprost idylliczną atmosferą.

Pogoda w Rimini

Dzisiaj, 11.12 16°C
Rimini to klasyczne kąpielisko nadmorskie, kojarzące się z dobrą, choć czasami nieco głośną zabawą. Tradycyjnie przyjeżdżają tu całe rodziny, a niektórzy Włosi wracają każdego roku, aby zamieszkać w ulubionych pensione, gdzie traktowani są jak członkowie rodziny. W sierpniu najlepiej omijać kurort z daleka, chyba że lubi się tłok na plażach i w restauracjach. Za to po sezonie Rimini jest uroczym miasteczkiem, w którym można się rozkoszować wprost idylliczną atmosferą. Rimini zostało w 95% zniszczone podczas II wojny światowej, ale niedoceniana przez przyjezdnych starówka przetrwała do naszych czasów. Pomimo tłumów turystów, zatłoczonych plaż oraz nie najlepszej sławy, odwiedza je mnóstwo ludzi, a miasteczko niezmiennie pozostaje najlepszym w całych Włoszech miejscem na szaloną zabawę.
Rimini składa się z dwóch części: pasa na wschód od torów kolejowych, gdzie ciągną się czyste plaże, monumentalne hotele i gwarny deptak z restauracjami i sklepami z pamiątkami, oraz mniej znanej starówki w głębi - skupiska kamiennych budynków przy bliźniaczych Piazza Tre Martiri i Piazza Cavour, ograniczonego kanałem portowym i miejskimi murami.
Arabesco

Arabesco

Cena za 1 osobę:
1 549 zł

Okazje Last Minute: Rimini

Brenta

Brenta
7 dni 07.09 - 14.09 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Itaka
3 158 zł / 2 os.
1 579 zł / 1 os.

Atlas

Atlas
7 dni 08.06 - 15.06 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Itaka
3 698 zł / 2 os.
1 849 zł / 1 os.

Włochy na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY