Malta - Przewodnik


Malta położona jest na Morzu Śródziemnym na południe od Sycylii. Jest główną wyspą Archipelagu Maltańskiego, w skład którego wchodzi także wyspa Gozo, Domino, Cominotto, Filfla i dwie Wyspy Św. Pawła.
Z wycieczki lat minute na Maltę warto skorzystać w okresie od maja do końca października, kiedy to panują najwyższe temperatury.
Krajobraz wyspy zdominowany jest głównie przez pagórki i niewysokie wzgórza. Roślinność i świat zwierzęcy są raczej ubogie, za to rekompensatą są piękne widoki. Stolicą wyspy jest La Valetta- najdalej na południe wysunięta europejska stolica. To historyczne miasto było niegdyś siedzibą Zakonu Rycerzy Maltańskich, a dziś jest miastem portowym z jednym z największych naturalnych portów na świecie. Warto wybrać się na wycieczkę po starym mieście i zobaczyć fragmenty murów miejskich, które doskonale komponują się z mistyką La Valetty i z imponującą Katedrą św. Jana. Godny uwagi jest również pałac Auberge de Castille oraz liczne ogrody, a wśród nich najpiękniejszy Upper Barrakka Garden z pięknym widokiem na port.
Dla przybywających tu na wakacje turystów ważny jest szeroki wachlarz rozrywki, ciekawe wybrzeże i dobrze zagospodarowane plaże oraz gościnność mieszkańców wyspy oraz jej urokliwe pejzaże. Malta nazywana jest czasem muzeum pod gołym niebem. Częstym celem wycieczek są liczne zabytki Malty będące świadectwem bogatej historii i ciekawej przeszłości wyspy.
Wybrzeża Malty są doskonale zagospodarowane i przygotowane na przyjęcie dużej liczby wymagających turystów. Przy plażach znajdują się centra sportów wodnych na czele z popularnym tu nurkowaniem oraz wiele restauracji, barów, dyskotek i hoteli oferujących usługi na wysokim poziomie.
Na kamienistych wybrzeżach Malty oprócz urokliwych zatoczek, odłamków skał i kamiennych grot odnajdziemy jeżowce i małże. Trudno dostępne i strome zejścia plaż oblewane są ciepłymi i czystymi wodami morza. Najatrakcyjniejszą plażą jest piaszczysta Golden Bay z drobnoziarnistym piaskiem o kolorze złota.
Źródło: wydawnictwo Pascal


Okazje Last Minute: Malta

Malta na skróty

Pogoda w Malcie

Dzisiaj, 21.4 26°C
Sprawdź średnie temperatury »
Malta 7 dni, Last Minute już od 1033 zł

Szukasz wakacji
na Malcie?

801 400 600
koszt 0,49 za min z VAT

71 769 56 98
wg stawki operatora

... lub zostaw kontakt, oddzwonimy do Ciebie!

Zostaw kontakt »

Rezerwacja w salonie

Opinie o miastach na Malcie

Qawra
makow : (2009-07-09) napisał

Miejscowość na północy, jest zajezdnai i wszędzie można dojechać Ogólnie: Bardzo dobra lokalizacja, promenada pełna ludzi
Atrakcje turystyczne: Na Malcie same atrakcje. Trzeba tam jechać na 2 tygodnie
Aktywny wypoczynek: Super plaże i miejsca do nurkowania
Życie nocne: Dla chcących życze noce można spędzać przy muzyce lub na dyskotekach
Komunikacja: Komunikacja lokalnymi dosyć egzotycznymi autobusami. Wszędzie można dojechać za małą opłatą
Jedzenie i restauracje: Jedzenie bardzo dobre
Zdrowie i bezpieczeństwo: Apteki dobrze zaopatrzone.
Pogoda: Mozna tam jechać o kazdej porze roku, najlepiej jednak w maju
Plaża: Plaże skaliste lub piaszczyste. Bardzo czyste, woda super

Przewodnik drukowany

Kup teraz z 15 % rabatem na hasło Travelplanet.pl

Położona między Sycylią i Afryką Północną Malta, idealnie spełnia wszystkie oczekiwania turystów.

Kup teraz »
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij