Malta - Przewodnik

Malta położona jest na Morzu Śródziemnym na południe od Sycylii. Jest główną wyspą <strong>Archipelagu Maltańskiego</strong>, w skład którego wchodzi także <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/malta/wyspa-gozo/" target="_blank">wyspa Gozo</a>, <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/malta/wyspa-gozo/comino/" target="_blank">Comino</a>, Cominotto, Filfla i dwie <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/malta/wyspa-malta/st-paul-s-bay/" target="_blank">Wyspy Św. Pawła</a>.

Pogoda na Malcie

Dzisiaj, 24.7 36°C
Malta położona jest na Morzu Śródziemnym na południe od Sycylii. Jest główną wyspą Archipelagu Maltańskiego, w skład którego wchodzi także wyspa Gozo, Comino, Cominotto, Filfla i dwie Wyspy Św. Pawła. Z wycieczki last minute na Maltę warto skorzystać w okresie od maja do końca października, kiedy to panują najwyższe temperatury.
Sunflower (Qawra)

Sunflower (Qawra)

Cena za 1 osobę:
693 zł - 12 %
Krajobraz wyspy zdominowany jest głównie przez pagórki i niewysokie wzgórza. Roślinność i świat zwierzęcy są raczej ubogie, za to rekompensatą są piękne widoki.

Malta - atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Stolicą wyspy Malta jest La Valetta- najdalej na południe wysunięta europejska stolica. To historyczne miasto było niegdyś siedzibą Zakonu Rycerzy Maltańskich, a dziś jest miastem portowym z jednym z największych naturalnych portów na świecie. Warto wybrać się na wycieczkę po starym mieście i zobaczyć fragmenty murów miejskich, które doskonale komponują się z mistyką La Valetty i z imponującą Katedrą św. Jana. Godny uwagi jest również pałac Auberge de Castille oraz liczne ogrody, a wśród nich najpiękniejszy Upper Barrakka Garden z pięknym widokiem na port.
Bugibba

Bugibba

Cena za 1 osobę:
706 zł - 5 %
Dla przybywających tu na wakacje turystów ważny jest szeroki wachlarz rozrywki, ciekawe wybrzeże i dobrze zagospodarowane plaże oraz gościnność mieszkańców wyspy oraz jej urokliwe pejzaże. Malta nazywana jest czasem muzeum pod gołym niebem. Częstym celem wycieczek są liczne zabytki Malty będące świadectwem bogatej historii i ciekawej przeszłości wyspy.

Wybrzeża Malty są doskonale zagospodarowane i przygotowane na przyjęcie dużej liczby wymagających turystów. Przy plażach znajdują się centra sportów wodnych na czele z popularnym tu nurkowaniem oraz wiele restauracji, barów, dyskotek i hoteli oferujących usługi na wysokim poziomie.
Na kamienistych wybrzeżach Malty oprócz urokliwych zatoczek, odłamków skał i kamiennych grot odnajdziemy jeżowce i małże. Trudno dostępne i strome zejścia plaż oblewane są ciepłymi i czystymi wodami morza. Najatrakcyjniejszą plażą jest piaszczysta Golden Bay z drobnoziarnistym piaskiem o kolorze złota.
Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie o miastach na Malcie

4,0
Bugibba Kamil
Małe i ładne. Warto do stolicy jechać i na wyspę gozo.

Okazje Last Minute: Malta

Blue Sea Santa Maria

Blue Sea Santa Maria 3.5
7 dni 24.01 - 31.01 inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 460 zł / 2 os.
730 zł / 1 os.
826 zł / 1 os. - 12 %

Pergola Hotel & SPA

Pergola Hotel & SPA 3.0
7 dni 10.01 - 17.01 inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 484 zł / 2 os.
742 zł / 1 os.

Canifor

Canifor 3.5
7 dni 11.12 - 18.12 inne terminy Poznań BB - Śniadania Exim Tours
1 538 zł / 2 os.
769 zł / 1 os.
829 zł / 1 os. - 7 %

Malta na skróty

Przewodnik:
  • Malta, Gozo
    Położona między Sycylią i Afryką Północną Malta, idealnie spełnia wszystkie oczekiwania turystów. Kup teraz »
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY