Malta - Przewodnik

Malta położona jest na Morzu Śródziemnym na południe od Sycylii. Jest główną wyspą <strong>Archipelagu Maltańskiego</strong>, w skład którego wchodzi także <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/malta/wyspa-gozo/" target="_blank">wyspa Gozo</a>, <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/malta/wyspa-gozo/comino/" target="_blank">Comino</a>, Cominotto, Filfla i dwie <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/malta/wyspa-malta/st-paul-s-bay/" target="_blank">Wyspy Św. Pawła</a>.

Pogoda na Malcie

Dzisiaj, 22.9 24°C
Malta położona jest na Morzu Śródziemnym na południe od Sycylii. Jest główną wyspą Archipelagu Maltańskiego, w skład którego wchodzi także wyspa Gozo, Comino, Cominotto, Filfla i dwie Wyspy Św. Pawła. Z wycieczki last minute na Maltę warto skorzystać w okresie od maja do końca października, kiedy to panują najwyższe temperatury.
Canifor

Canifor

Cena za 1 osobę:
639 zł - 23 %
Krajobraz wyspy zdominowany jest głównie przez pagórki i niewysokie wzgórza. Roślinność i świat zwierzęcy są raczej ubogie, za to rekompensatą są piękne widoki.

Malta - atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Stolicą wyspy Malta jest La Valetta- najdalej na południe wysunięta europejska stolica. To historyczne miasto było niegdyś siedzibą Zakonu Rycerzy Maltańskich, a dziś jest miastem portowym z jednym z największych naturalnych portów na świecie. Warto wybrać się na wycieczkę po starym mieście i zobaczyć fragmenty murów miejskich, które doskonale komponują się z mistyką La Valetty i z imponującą Katedrą św. Jana. Godny uwagi jest również pałac Auberge de Castille oraz liczne ogrody, a wśród nich najpiękniejszy Upper Barrakka Garden z pięknym widokiem na port.
Bugibba

Bugibba

Cena za 1 osobę:
659 zł - 27 %
Dla przybywających tu na wakacje turystów ważny jest szeroki wachlarz rozrywki, ciekawe wybrzeże i dobrze zagospodarowane plaże oraz gościnność mieszkańców wyspy oraz jej urokliwe pejzaże. Malta nazywana jest czasem muzeum pod gołym niebem. Częstym celem wycieczek są liczne zabytki Malty będące świadectwem bogatej historii i ciekawej przeszłości wyspy.

Wybrzeża Malty są doskonale zagospodarowane i przygotowane na przyjęcie dużej liczby wymagających turystów. Przy plażach znajdują się centra sportów wodnych na czele z popularnym tu nurkowaniem oraz wiele restauracji, barów, dyskotek i hoteli oferujących usługi na wysokim poziomie.
Na kamienistych wybrzeżach Malty oprócz urokliwych zatoczek, odłamków skał i kamiennych grot odnajdziemy jeżowce i małże. Trudno dostępne i strome zejścia plaż oblewane są ciepłymi i czystymi wodami morza. Najatrakcyjniejszą plażą jest piaszczysta Golden Bay z drobnoziarnistym piaskiem o kolorze złota.

Opinie o miastach na Malcie

5,0
Qawra makow
Miejscowość na północy, jest zajezdnai i wszędzie można dojechać Ogólnie: Bardzo dobra lokalizacja, promenada pełna ludzi
Atrakcje turystyczne: Na Malcie same atrakcje. Trzeba tam jechać na 2 tygodnie
Aktywny wypoczynek: Super plaże i miejsca do nurkowania
Życie nocne: Dla chcących życze noce można spędzać przy muzyce lub na dyskotekach
Komunikacja: Komunikacja lokalnymi dosyć egzotycznymi autobusami. Wszędzie można dojechać za małą opłatą
Jedzenie i restauracje: Jedzenie bardzo dobre
Zdrowie i bezpieczeństwo: Apteki dobrze zaopatrzone.
Pogoda: Mozna tam jechać o kazdej porze roku, najlepiej jednak w maju
Plaża: Plaże skaliste lub piaszczyste. Bardzo czyste, woda super

Okazje Last Minute: Malta

Blue Sea Santa Maria

Blue Sea Santa Maria 3.7
7 dni 22.01 - 29.01 inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 358 zł / 2 os.
679 zł / 1 os.
999 zł / 1 os. - 32 %

Sunflower (Qawra)

Sunflower (Qawra) 3.6
7 dni 22.01 - 29.01 inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 358 zł / 2 os.
679 zł / 1 os.
1 049 zł / 1 os. - 35 %

Pergola Hotel & SPA

Pergola Hotel & SPA 3.0
7 dni 11.12 - 18.12 inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 398 zł / 2 os.
699 zł / 1 os.
899 zł / 1 os. - 22 %

Malta na skróty

Przewodnik:
  • Malta, Gozo
    Położona między Sycylią i Afryką Północną Malta, idealnie spełnia wszystkie oczekiwania turystów. Kup teraz »