Malta - Przewodnik

Malta położona jest na Morzu Śródziemnym na południe od Sycylii. Jest główną wyspą <strong>Archipelagu Maltańskiego</strong>, w skład którego wchodzi także wyspa Gozo, Domino, Cominotto, Filfla i dwie Wyspy Św. Pawła.
Malta położona jest na Morzu Śródziemnym na południe od Sycylii. Jest główną wyspą Archipelagu Maltańskiego, w skład którego wchodzi także wyspa Gozo, Domino, Cominotto, Filfla i dwie Wyspy Św. Pawła. Z wycieczki last minute na Maltę warto skorzystać w okresie od maja do końca października, kiedy to panują najwyższe temperatury.
Relax Inn

Relax Inn

Cena za 1 osobę:
869 zł - 28 %
Krajobraz wyspy zdominowany jest głównie przez pagórki i niewysokie wzgórza. Roślinność i świat zwierzęcy są raczej ubogie, za to rekompensatą są piękne widoki.

Malta - atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Stolicą wyspy jest La Valetta- najdalej na południe wysunięta europejska stolica. To historyczne miasto było niegdyś siedzibą Zakonu Rycerzy Maltańskich, a dziś jest miastem portowym z jednym z największych naturalnych portów na świecie. Warto wybrać się na wycieczkę po starym mieście i zobaczyć fragmenty murów miejskich, które doskonale komponują się z mistyką La Valetty i z imponującą Katedrą św. Jana. Godny uwagi jest również pałac Auberge de Castille oraz liczne ogrody, a wśród nich najpiękniejszy Upper Barrakka Garden z pięknym widokiem na port.
Paradise Bay Resort

Paradise Bay Resort

Cena za 1 osobę:
872 zł - 16 %
Dla przybywających tu na wakacje turystów ważny jest szeroki wachlarz rozrywki, ciekawe wybrzeże i dobrze zagospodarowane plaże oraz gościnność mieszkańców wyspy oraz jej urokliwe pejzaże. Malta nazywana jest czasem muzeum pod gołym niebem. Częstym celem wycieczek są liczne zabytki Malty będące świadectwem bogatej historii i ciekawej przeszłości wyspy.

Wybrzeża Malty są doskonale zagospodarowane i przygotowane na przyjęcie dużej liczby wymagających turystów. Przy plażach znajdują się centra sportów wodnych na czele z popularnym tu nurkowaniem oraz wiele restauracji, barów, dyskotek i hoteli oferujących usługi na wysokim poziomie.
Na kamienistych wybrzeżach Malty oprócz urokliwych zatoczek, odłamków skał i kamiennych grot odnajdziemy jeżowce i małże. Trudno dostępne i strome zejścia plaż oblewane są ciepłymi i czystymi wodami morza. Najatrakcyjniejszą plażą jest piaszczysta Golden Bay z drobnoziarnistym piaskiem o kolorze złota.
Źródło: wydawnictwo Pascal

Okazje Last Minute: Malta

Euroclub

Pobyt:
7 dni
Termin:
04.03 - 11.03 inne terminy
Wylot z:
Wrocław
Wyżywienie:
RO - Bez wyżywienia
Organizator:
Exim Tours
Opis oferty

White Dolphin Complex

Pobyt:
7 dni
Termin:
27.02 - 06.03 inne terminy
Wylot z:
Poznań
Wyżywienie:
RO - Bez wyżywienia
Organizator:
xYobboo
Opis oferty

Blue Sea Santa Maria

Pobyt:
7 dni
Termin:
08.05 - 15.05 inne terminy
Wylot z:
Poznań
Wyżywienie:
RO - Bez wyżywienia
Organizator:
Exim Tours
Opis oferty

Malta na skróty

Miejsca: