Malta - Przewodnik

Malta położona jest na Morzu Śródziemnym na południe od Sycylii. Jest główną wyspą <strong>Archipelagu Maltańskiego</strong>, w skład którego wchodzi także wyspa Gozo, Domino, Cominotto, Filfla i dwie Wyspy Św. Pawła.

Pogoda na Malcie

Dzisiaj, 27.3 19°C
Malta położona jest na Morzu Śródziemnym na południe od Sycylii. Jest główną wyspą Archipelagu Maltańskiego, w skład którego wchodzi także wyspa Gozo, Domino, Cominotto, Filfla i dwie Wyspy Św. Pawła. Z wycieczki last minute na Maltę warto skorzystać w okresie od maja do końca października, kiedy to panują najwyższe temperatury.
Blue Sea Santa Maria

Blue Sea Santa Maria

Cena za 1 osobę:
979 zł - 28 %
Krajobraz wyspy zdominowany jest głównie przez pagórki i niewysokie wzgórza. Roślinność i świat zwierzęcy są raczej ubogie, za to rekompensatą są piękne widoki.

Malta - atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Stolicą wyspy jest La Valetta- najdalej na południe wysunięta europejska stolica. To historyczne miasto było niegdyś siedzibą Zakonu Rycerzy Maltańskich, a dziś jest miastem portowym z jednym z największych naturalnych portów na świecie. Warto wybrać się na wycieczkę po starym mieście i zobaczyć fragmenty murów miejskich, które doskonale komponują się z mistyką La Valetty i z imponującą Katedrą św. Jana. Godny uwagi jest również pałac Auberge de Castille oraz liczne ogrody, a wśród nich najpiękniejszy Upper Barrakka Garden z pięknym widokiem na port.
The Topaz

The Topaz

Cena za 1 osobę:
979 zł - 15 %
Dla przybywających tu na wakacje turystów ważny jest szeroki wachlarz rozrywki, ciekawe wybrzeże i dobrze zagospodarowane plaże oraz gościnność mieszkańców wyspy oraz jej urokliwe pejzaże. Malta nazywana jest czasem muzeum pod gołym niebem. Częstym celem wycieczek są liczne zabytki Malty będące świadectwem bogatej historii i ciekawej przeszłości wyspy.

Wybrzeża Malty są doskonale zagospodarowane i przygotowane na przyjęcie dużej liczby wymagających turystów. Przy plażach znajdują się centra sportów wodnych na czele z popularnym tu nurkowaniem oraz wiele restauracji, barów, dyskotek i hoteli oferujących usługi na wysokim poziomie.
Na kamienistych wybrzeżach Malty oprócz urokliwych zatoczek, odłamków skał i kamiennych grot odnajdziemy jeżowce i małże. Trudno dostępne i strome zejścia plaż oblewane są ciepłymi i czystymi wodami morza. Najatrakcyjniejszą plażą jest piaszczysta Golden Bay z drobnoziarnistym piaskiem o kolorze złota.
Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie o miastach na Malcie

4,3
Bugibba Agata
Miiejsce bardzo dobre zarówno dla tych, którzy chcą polenić się na plaży, bo w Bugibbie jest sporo miejsc do plażowania, jak i tych ruchliwych, którzy lubią zwiedzać, jeździć, bo z tego miasteczka można wszędzie dojechać wygodnymi klimatyzowanymi autobusami publicznymi. Jeśli ktoś lubi pobawić się - na obrzeżach jest duża nocna dyskoteka.

Okazje Last Minute: Malta

Blue Sea Bugibba

Blue Sea Bugibba 3.4
7 dni 04.05 - 11.05 inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia xYobboo
1 977 zł / 2 os.
989 zł / 1 os.

Ambassador (Xemxija)

Ambassador (Xemxija) 2.0
7 dni 18.10 - 25.10 inne terminy Wrocław RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 978 zł / 2 os.
989 zł / 1 os.
1 099 zł / 1 os. - 10 %

The Bugibba

The Bugibba 2.0
7 dni 08.05 - 15.05 inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia Exim Tours
2 038 zł / 2 os.
1 019 zł / 1 os.
1 399 zł / 1 os. - 27 %

Malta na skróty

Miejsca:
Przewodnik:
  • Malta, Gozo
    Położona między Sycylią i Afryką Północną Malta, idealnie spełnia wszystkie oczekiwania turystów. Kup teraz »
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY