Mellieha - Przewodnik

<p>W pólnocno-zachodniej czesci Malty znajduje sie region <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/malta/wyspa-malta/mellieha/" target="_blank"><strong>Mellieha</strong></a>, z centralnie polozonym miasteczkiem pod ta sama nazwa. Mellieha miesci sie dokladnie na grzbiecie górskim ponad zatoka Mellieha. Warto wybrac sie tu na wakacje albo chociaz krótka wycieczke, w trakcie której mozna zobaczyc najwazniejsze atrakcje regionu.

Pogoda w Mellieszy

Dzisiaj, 18.8 27°C

W pólnocno-zachodniej czesci Malty znajduje sie region Mellieha, z centralnie polozonym miasteczkiem pod ta sama nazwa. Mellieha miesci sie dokladnie na grzbiecie górskim ponad zatoka Mellieha. Warto wybrac sie tu na wakacje albo chociaz krótka wycieczke, w trakcie której mozna zobaczyc najwazniejsze atrakcje regionu.

Kurort nadmorski
Mellieha jest niewielkim miasteczkiem, polozonym na pólnocnym krancu Malty, niedaleko Cirkewwy. Latem miejscowosc jest popularnym kurortem wakacyjnym, ale juz po zakonczeniu sezonu panuje tu cisza i spokój.  Polozenie kurortu na wzgórzach powoduje, ze mozna podziwiac niesamowite widoki, zarówno na sama zatoke, jak i na pobliska wyspe Gozo.

Maritim Antonine

Maritim Antonine

Cena za 1 osobę:
799 zł - 9 %
Najwazniejsze zabytki
W  pólnocnej czesci Mellieha miesci sie kosciól farny St. Marija, wybudowany w 1948 roku, ale prawdziwa perelka jest tutaj kaplica z 409 roku, znajdujaca sie ponizej w grocie, która przez stulecia byla najwazniejszym sanktuarium maltanskim.  W tym miejscu wedlug legendy Lukasz Ewangelista namalowal wizerunek Marii na skale w czesci oltarzowej. Dzielo datowane jest przez historyków na okolo 1300 rok.
W Mellieha znajdziemy takze Popeye Village. Pomiedzy centrum kurortu a Mellieha Bay i Ghadira mozna zobaczyc czerwona twierdze - wieze sw. Agaty, nazywana po prostu czerwona wieza. To jedna z pieciu maltanskich wiez obserwacyjnych, które powstaly za czasów mistrza kawalerów maltanskich Juana de Lascaris’a – Castellara okolo roku 1649. Wieza Agaty zbudowana jest na planie kwadratu i wiencza ja cztery niewielkie wiezyczki w rogach.

Wspaniala plaza
W opisywanym regionie mozna wypoczac na najwiekszej piaszczystej plazy na Malcie - Mellieha Bay. Zatoka nazywana jest takze Ghadira. Drobny piasek i lagodne zejscie do morza powoduja, ze na plazy tej swoje wakacje spedzaja chetnie rodziny z malymi dziecmi. W sezonie jest tu tloczno, a wzdluz plazy ciagna sie kompleksy turystyczne, hotele i kempingi.
Mniej zatloczonymi plazami sa Ghajn Tuffieha oraz Golden Bay, na które mozna dojechac z Melliehy autobusem lub samochodem.


Okazje Last Minute: Mellieha

Luna Holiday Complex

Luna Holiday Complex 4.5
7 dni 30.11 - 07.12 inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia Neckermann
1 986 zł / 2 os.
993 zł / 1 os.

Luna Holiday Complex

Luna Holiday Complex 4.5
7 dni 10.12 - 17.12 inne terminy Wrocław RO - Bez wyżywienia Ecco Holiday
2 220 zł / 2 os.
1 100 zł / 1 os.

Luna Holiday Complex

Luna Holiday Complex 4.5
7 dni 23.11 - 30.11 inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia Neckermann
2 242 zł / 2 os.
1 121 zł / 1 os.

Maritim Antonine

Maritim Antonine 4.8
7 dni 23.11 - 30.11 inne terminy Poznań BB - Śniadania Neckermann

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Bliskość najważniejszych lokalnych atrakcji
  • Przestronne i elegancko umeblowane pokoje
  • Basen na dachu z pięknym widokiem na morze
  • Profesjonalną i uprzejmą obsługę
2 436 zł / 2 os.
1 218 zł / 1 os.

Malta na skróty