Mellieha - Przewodnik

<p>W północno-zachodniej części Malty znajduje się region <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/malta/wyspa-malta/mellieha/" target="_blank"><strong>Mellieha</strong></a>, z centralnie położonym miasteczkiem pod tą samą nazwą. Mellieha mieści się dokładnie na grzbiecie górskim ponad zatoką Mellieha. Warto wybrać się tu na wakacje albo chociaż krótką wycieczkę, w trakcie której można zobaczyć najważniejsze atrakcje regionu.

Pogoda w Mellieszy

Dzisiaj, 16.6 26°C

W północno-zachodniej części Malty znajduje się region Mellieha, z centralnie położonym miasteczkiem pod tą samą nazwą. Mellieha mieści się dokładnie na grzbiecie górskim ponad zatoką Mellieha. Warto wybrać się tu na wakacje albo chociaż krótką wycieczkę, w trakcie której można zobaczyć najważniejsze atrakcje regionu.

Kurort nadmorski
Mellieha jest niewielkim miasteczkiem, położonym na północnym krańcu Malty, niedaleko Cirkewwy. Latem miejscowość jest popularnym kurortem wakacyjnym, ale już po zakończeniu sezonu panuje tu cisza i spokój.  Położenie kurortu na wzgórzach powoduje, że można podziwiać niesamowite widoki, zarówno na samą zatokę, jak i na pobliską wyspę Gozo.

Maritim Antonine

Maritim Antonine

Cena za 1 osobę:
799 zł - 7 %
Najważniejsze zabytki
W  północnej części Mellieha mieści się kościół farny St. Marija, wybudowany w 1948 roku, ale prawdziwą perełką jest tutaj kaplica z 409 roku, znajdująca się poniżej w grocie, która przez stulecia była najważniejszym sanktuarium maltańskim.  W tym miejscu według legendy Łukasz Ewangelista namalował wizerunek Marii na skale w części ołtarzowej. Dzieło datowane jest przez historyków na około 1300 rok.
W Mellieha znajdziemy także Popeye Village. Pomiędzy centrum kurortu a Mellieha Bay i Ghadira można zobaczyć czerwoną twierdzę - wieżę św. Agaty, nazywaną po prostu czerwoną wieżą. To jedna z pięciu maltańskich wież obserwacyjnych, które powstały za czasów mistrza kawalerów maltańskich Juana de Lascaris’a – Castellara około roku 1649. Wieża Agaty zbudowana jest na planie kwadratu i wieńczą ją cztery niewielkie wieżyczki w rogach.

Wspaniała plaża
W opisywanym regionie można wypocząć na największej piaszczystej plaży na Malcie - Mellieha Bay. Zatoka nazywana jest także Ghadira. Drobny piasek i łagodne zejście do morza powodują, że na plaży tej swoje wakacje spędzają chętnie rodziny z małymi dziećmi. W sezonie jest tu tłoczno, a wzdłuż plaży ciągną się kompleksy turystyczne, hotele i kempingi.
Mniej zatłoczonymi plażami są Ghajn Tuffieha oraz Golden Bay, na które można dojechać z Melliehy autobusem lub samochodem.


Okazje Last Minute: Mellieha

Luna Holiday Complex

Luna Holiday Complex
7 dni 16.11 - 23.11 inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia Ecco Holiday
2 260 zł / 2 os.
1 130 zł / 1 os.

Pergola Hotel & SPA

Pergola Hotel & SPA 3.0
7 dni 09.11 - 16.11 inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia Neckermann
2 612 zł / 2 os.
1 306 zł / 1 os.

Luna Holiday Complex

Luna Holiday Complex
7 dni 11.12 - 18.12 inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
2 788 zł / 2 os.
1 599 zł / 1 os.
1 879 zł / 1 os. - 15 %

Luna Holiday Complex

Luna Holiday Complex
7 dni 21.11 - 28.11 inne terminy Gdańsk RO - Bez wyżywienia Neckermann
2 856 zł / 2 os.
1 428 zł / 1 os.

Malta na skróty