St. Paul's Bay - Przewodnik

<p>Jednym z najbardziej interesujących regionów, często odwiedzanych przez turystów w trakcie spędzania <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/malta/" target="_blank">wakacji na Malcie</a>, jest <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/malta/mellieha/saint-pauls-bay/" target="_blank"><strong>Saint Paul`s Bay</strong></a>, nazywany również San Pawl il- Bahar. Położony nad zatoką św. Pawła region obejmuje aż dwa interesujące obszary chronione: Is-Salini oraz Is-Simar.

Pogoda w St. Paul's Bay

Dzisiaj, 23.6 24°C

Jednym z najbardziej interesujących regionów, często odwiedzanych przez turystów w trakcie spędzania wakacji na Malcie, jest Saint Paul`s Bay, nazywany również San Pawl il- Bahar. Położony nad zatoką św. Pawła region obejmuje aż dwa interesujące obszary chronione: Is-Salini oraz Is-Simar.

Malownicza zatoka
St. Paul's Bay znane jest ze swoich pięknych krajobrazów, zadziwiających zabytków oraz bogatej historii. Według podań, właśnie w tym miejscu, na wybrzeżu Malty rozbił się statek wiozący św. Pawła do Rzymu. Aby upamiętnić to wydarzenie, powstało wiele zabytków, m.in. fontanna, w miejscu, gdzie niegdyś wznosiła się skała, z której wypłynęła woda za sprawą apostoła.
Zatoka położona jest w odległości zaledwie 17 km od stolicy Malty - Valletty, dlatego można tam wygodnie wybrać się na wycieczkę. St. Paul's Bay to także kurort wakacyjny, który rozpościera się wzdłuż zatoki. Warto tutaj zobaczyć choćby niewielki port, a także  liczne restauracje, serwujące wspaniałe dania rybne.
Linia brzegowa w Mellieha jest mocno urozmaicona, z wieloma zatoczkami, w których kryją się wysokie klify i samotne, niekiedy dzikie, piaszczyste plaże. Kurorty w sąsiedztwie
Wybierając się na wczasy na Maltę, w region St. Paul's Bay, można za cel podróży i punkt wypadowy do zwiedzania wyspy obrać nie tylko St. Paul's Bay, ale także Melliehę oraz Bugibbę. Mellieha to niewielki, spokojny kurort, gdzie na pewno wypoczniemy w ciszy, z dala od zgiełku wielkich miast. Ma piękne, piaszczyste plaże i wiele atrakcyjnych tras spacerowych.
W Bugibba jest zdecydowanie głośniej, z uwagi na tętniącą życiem przez całą dobę promenadę, liczne bary, restauracje i dyskoteki. Luksusowe wakacje spędzimy zaś w Qawra.

Historia regionu
Setki lat temu u wybrzeży Malty rozbił się statek wiozący jako więźnia św. Pawła do Rzymu, gdzie miał odbyć się proces. Legendy wskazują, że statek został doszczętnie zniszczony, ale mieszkańcy Malty i zatoki św. Pawła pomogli rozbitkom. Ponoć właśnie to wydarzenie zbiegło się z momentem przyjęcia przez Maltę i Maltańczyków chrześcijaństwa. Znalazło to swoje odzwierciedlenie w Dziejach Apostolskich i choć wiele faktów zgadza się z historią, to jednak nadal trwają spory, czy rzeczywiście opisane w Dziejach Apostolskich historie należy identyfikować właśnie z Maltą.


Malta na skróty