• Wszystkie osoby powyżej 12 r.ż. muszą okazać Unijny Certyfikat COVID-19, świadczący o pełnym zaszczepieniu wykonanym co najmniej 14 dni przed wyjazdem na Maltę. Zaświadczenia należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta lub aplikacji mObywatel.
 • Osoby, które nie są zaszczepione, nie mogą wyjechać na Maltę
 • Dzieci w wieku od 5 do 12 lat mogą podróżować po przedstawieniu negatywnego wyniku testu PCR (maks. 72h) pod warunkiem, że towarzyszący im rodzice lub opiekunowie prawni są zaszczepieni i od podania pełnej dawki upłynęło min. 14 dni (dzieci do 5 lat są zwolnione z obowiązku testu/szczepienia po spełnieniu warunku dla rodziców).
 • Wymagane wypełnienie formularzu stanu zdrowia (KLIKNIJ)
 • Powrót do Polski
  • Obowiązuje 10-dniowa kwarantanna dla powracających do Polski transportem zorganizowanym. Z obowiązku zwalnia negatywny wynik testu PCR lub antygenowego wykonany do 48h przed powrotem lub maks. 48h po powrocie, zaświadczenie o pełnym szczepieniu (od którego upłynęło min. 14 dni) lub przebyciu izolacji/hospitalizacji spowodowanej COVID-19 nie później niż 6 miesięcy przed przekroczeniem granicy RP. Obowiązek nie dotyczy dzieci poniżej 12 r.ż. będących pod opieką zaszczepionych lub ozdrowieńców.
  • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl.

Mellieha - wczasy

Mellieha to miasteczko na Malcie, które zachwyca swoim urokiem. Nie brak tu plaż, drzew palmowych, a także kurortów wakacyjnych. Jest idealnym miejscem na wypoczynek zarówno dla rodzin z dziećmi, jak też grupy przyjaciół, bądź podróżujących we dwoje.

Mellieha

Mellieha jest niewielkim miasteczkiem maltańskim, które położone jest w północnej części wyspy. Znajduje się w niewielkiej odległości od miasta Cirkewwy, w którym odpływają statki na Gozo. W lecie stanowi popularny kurtort wakacyjny, natomiast po sezonie staje się przyjemnym i spokojnym miejscem. Mellieha umiejscowiona jest na wzgórzach. Przyjezdni mają możliwość rezerwacji taniego domku lub hotelu na jednym ze wzgórz, dzięki czemu codziennie można podziwiać niesamowitą panoramę całego miasteczka, pobliską wyspę Gozo, a także zatokę.

Zwiedzając Melliehę turyści muszą pokonywać wędrówki po schodach, a ponadto krętych uliczkach. Będąc w mieście z całą pewnością warto odwiedzić kościół St. Marija. W pobliżu budowli znajduje się punkt widokowy wraz z kawiarnią, w której można delektować się regionalnami trunkami, deserami, a także podziwać widoki. Mellieha jest idealnym miejscem wypoczynku dla rodzin z dziećmi.


Aktywne wczasy w Mellieha - zwiedzanie i sporty wodne

Prawdziwą perełką wśród zabytków Malliehy jest kaplica pochodząca z 409 roku. Znajduje się w grocie, która przez wiele wieków stanowiła najważniejsze sankturarium maltańskie. Zdaniem legendy, to właśnie w tym miejscu Łukasz Ewangelista wykonał obraz - wizerunek Marii na skale, umieszczony w ołtarzu. Pochodzenie dzieła datowane jest na XII wiek. Mellieha wzbogacona jest także o Popeye Village.

Kolejnym wartym zobaczenia zabytkiem jest czerwona twierdza, która znajduje się pomiędzy centrum kurtortu, a Mellieha Bay i Ghadira. Mowa o wieży św. Agaty, która za sprawdzą swojego wyglądu nazywana jest czerwoną wieżą. Jest ona jedną z pięciu wież obserwacyjnych ma Malcie. Date ich powstania szacuje się na rok 1649. Jako ciekawostkę, warto wspomnieć, że Maltę zdobią niewielkie wieżyczki w jej rogach - na planie kwadratu.

Tym z turystów, którzy pragną oddać się rozrywkom wodnym, polecamy skorzystanie z największej piaszczystej plaży na Malcie - Mellieha Bay. Ta zatoka nazywana jest również Ghadirą. Drobny piasek i łagodne zejście do morza powodują, że na tej plaży swoje wakacje spokojnie mogą spędzać rodziny z maluchami. W sezonie na bywa tu dość tłoczno, ponieważ wzdłuż brzegu plaży ciągną się kompleksy turystyczne, różnego rodzaju tanie hotele i kempingi.

Mellieha - Najlepiej ocenione hotele

Mellieha - Najczęściej kupowane hotele

Opinie o hotelach

Soňa Semotánová Czerwiec 2021

Data pobytu: 16.6. - 23.6.2021

Ocena 5,0/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Cena 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Kamil Czerwiec 2020

Data pobytu: 7.12. - 14.12.2019

Ocena 5,0/5
Hotel bardzo ładny po samym wejściu widać , że mamy doczynienia z czymś bardzo ładnym i zadbanym :) Pokoje czyste , łóżka sa bardzo ale to bardzo wygo
Całkowita ocena

Hotel bardzo ładny po samym wejściu widać , że mamy doczynienia z czymś bardzo ładnym i zadbanym :) Pokoje czyste , łóżka sa bardzo ale to bardzo wygodne. Jedzenie na bardzo wysokim poziomie np. pieczone pizze codziennie itp można tam pęknac z przejedzenia. Na przeciwko hotelu przystanek autobusowy którym da się dojechać do samej stolicy do centrum Valletty. NAPRAWDĘ dla osób nie zdecydowanych powiem tak , pożałujecie jak tam nie będziecie. POLECAM !

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Andrea Andrlíková Lipiec 2021

Data pobytu: 4.7. - 11.7.2021

Ocena 4,8/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 4,0/5

Okolica 5,0/5

Cena 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Iveta Plíšková Lipiec 2021

Data pobytu: 9.6. - 16.6.2021

Ocena 4,9/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 4,5/5

Cena 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Zdeňka V. Lipiec 2021

Data pobytu: 26.6. - 3.7.2021

Ocena 3,7/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 3,5/5

Wyżywienie 4,5/5

Okolica 3,5/5

Cena 3,5/5

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

Soňa Semotánová Czerwiec 2021

Data pobytu: 16.6. - 23.6.2021

Ocena 5,0/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Cena 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Ivana D. Czerwiec 2021

Data pobytu: 5.6. - 12.6.2021

Ocena 4,4/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 4,3/5

Wyżywienie 4,5/5

Okolica 4,5/5

Cena 4,5/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Katarzyna Wrzesień 2020

Data pobytu: 5.9. - 12.9.2020

Ocena 1,9/5
Hotel położony przy ruchliwej drodze. W przypadku zakwaterowania w pokoju z widokiem na morze, czyli od ulicy, hałas przez całą dobę. Standard 4 * przesadzony. Max 2*. Jedzenie stołówkowe. Bez wyboru. Z owoców niedojrzałe arbuz i melon. Absolutnie niewydolny system wydawania napojów. Cześć restauracji zewnętrznej brudna. Podłoga lepiąca, masy much i os. Strach tam jeść. Brudne plastikowe krzesła.
Całkowita ocena

Hotel położony przy ruchliwej drodze. W przypadku zakwaterowania w pokoju z widokiem na morze, czyli od ulicy, hałas przez całą dobę. Standard 4 * przesadzony. Max 2*. Jedzenie stołówkowe. Bez wyboru. Z owoców niedojrzałe arbuz i melon. Absolutnie niewydolny system wydawania napojów. Cześć restauracji zewnętrznej brudna. Podłoga lepiąca, masy much i os. Strach tam jeść. Brudne plastikowe krzesła. To w połączeniu z histerycznym podejściem obsługi do tematu bezwzględnego noszenia masek na twarzy, niby dla ochrony zdrowia, przy jednoczesnym braku czystości, było uderzające. Byle roznosiciel sztućców, napominał gości o zakładanie maski. Obsługa zdawała się być zastraszona odgórnie. Atmosfera nagonki i szantażu gości hotelowych. Groteskowe zasady dotyczące rezerwacji posiłków w jedynej funkcjonującej restauracji. Zakazy i nakazy. Tam nie wolno wchodzić dzieciom(częsć basenu), tu nie wolno pić...etc.Dzieci nie obsługiwane w ogóle. Absolutnie nie czuliśmy się uprzejmie ugoszczeni, czy w ogóle mile widziani. Nie wrócimy na pewno i odradzamy.

Zakwaterowanie 1,9/5

Wyżywienie 1,0/5

Okolica 3,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (9) (0)

Mellieha - Ostatnio kupione hotele

Pogoda i inne ważne informacje o Mellieha

Mellieha znajduje się w strefie klimatu subtropikalnego, typu śródziemnomorskiego. W tym obszarze występują łagodne zimy, długie, ciepłe i częściowo gorące lata. Średnia temperatura tego obszaru wynosi 23 stopnie w dzień i 16 stopni w nocy. Średnia temperatura w styczniu i lutym wynosi 16 stopni w dzień i 10 stopni w nocy. W sierpniu, temperatury wynoszą zwykle od 28 do 34 stopni w ciągu dnia, zaś blisko 23 stopnie w nocy, to świetny okres na rezerwację taniego hotelu na wczasy last minute na Malcie.

Podczas wczasów w Mellieha panuje spokojna atmosfera, dlatego najmłodsi będą spokojnie mogli spacerować z rodzicami, a także skorzystać z łagodnych zejść do wody nad brzegiem morza. Na tak spokojny wypoczynek podczas wakacji na Malcie polecane są plaże GhajnTuffieha oraz Golden Bay, czyli Złota Zatoka. Dojazd do nich z Melliehy jest bardzo korzystny, ponieważ Mellieha jest świetnie skomunikowana.

W miasteczku, które jest stosunkowo niewielkie znajdziemy wszystko co jest nam niezbędne - od supermarketów po lokalne warzywniaki, a także stoiska z owocami morza. W mieście znajdują się liczne restauracje i kawiarnie. Ceny w maltańskim mieście są jak najbardziej atrakcyjne, a odległości do miejsc usługowych są naprawdę niewielkie. Z Melliehy kursuje wiele autobusów, z których dojechać można także do Cirkewwy, bądź Valletty.

Pogoda teraz

 • Temperatura 33 °C w nocy 27 °C

 • Temperatura wody 26 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Śr 34 °C w nocy 27 °C

 • Czw 34 °C w nocy 28 °C

 • Pt 34 °C w nocy 28 °C

 • Sob 35 °C w nocy 29 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 15 °C woda 17 °C

 • Luty Lut 16 °C woda 16 °C

 • Marzec Mar 17 °C woda 16 °C

 • Kwiecień Kwi 19 °C woda 17 °C

 • Maj Maj 23 °C woda 19 °C

 • Czerwiec Cze 28 °C woda 22 °C

 • Lipiec Lip 31 °C woda 26 °C

 • Sierpień Sie 31 °C woda 27 °C

 • Wrzesień Wrz 28 °C woda 26 °C

 • Październik Paź 25 °C woda 24 °C

 • Listopad Lis 20 °C woda 22 °C

 • Grudzień Gru 17 °C woda 19 °C

Przydatne informacje