Sliema - Przewodnik

<p>Niedaleko stolicy <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/malta/wyspa-malta/" target="_blank">wyspy Malta</a> - Valetty polozony jest niewielki kurort nadmorski, który pierwotnie mial byc letniskiem dla mieszkanców stolicy. Z czasem jednak<strong> <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/malta/wyspa-malta/sliema/" target="_blank">Sliema</a></strong> urosla do miana centrum turystycznego regionu.

Pogoda w Sliemie

Dzisiaj, 27.10 21°C

Niedaleko stolicy wyspy Malta - Valetty polozony jest niewielki kurort nadmorski, który pierwotnie mial byc letniskiem dla mieszkanców stolicy. Z czasem jednak Sliema urosla do miana centrum turystycznego regionu.

Polozenie Sliemy
Sliema jest miastem polozonym na pólnocnym wybrzezu Malty. Miasteczko graniczy z St. Julian's i z Gzira. Nazwa pochodzi od kaplicy Marii Dziewicy, gdzie o udane polowy modlili sie okoliczni rybacy. Modlitwa „Zdrowas Maryjo” w jezyku maltanskim rozpoczyna sie od slowa „Sliem”, oznaczajacego „pokój”.

Blubay Apartments by ST Hotels

Blubay Apartments by ST Hotels

Cena za 1 osobę:
599 zł
Miasto znajduje sie na pólwyspie, pomiedzy otwartym Morzem Sródziemnym a Marsamxett Harbour. Klimat panujacy na Malcie powoduje, ze w Sliemie mozna wczasowac przez wiele miesiecy - nawet od kwietnia do pazdziernika.

Idealne miejsce na wypoczynek
Patrzac na panorame Sliemy odnosi sie wrazenie, ze jest to istny raj na ziemi. Piekne zatoki otoczone bialym skalami zachecaja do odpoczynku, a ciepla, krystalicznie czysta woda w morzu, do kapieli. Pomimo faktu, ze nie ma tu plaz, to na skalnych pólkach opadajacych do morza takze mozna sie opalac, np. na lezakach.
Allegro

Allegro

Cena za 1 osobę:
708 zł
W Sliemie istnieje rozbudowana infrastruktura turystyczna - wybudowano tu liczne wille, rezydencje i hotele. Mozna wypoczywac na plazach lub zwiedzac okoliczne atrakcje. Sama Sliema lezy w zatoce Spinola, niedaleko imprezowej stolicy wyspy - St. Julian, pelnej dyskotek, barów i restauracji.

W Sliemie znajduje sie kosciól Matki Bozej z Góry Karmel i przystan z mnóstwem kolorowych lódek i jachtów w zatoce Balutta. Mozna wybrac sie promem do polozonej nieopodal stolicy Malty - Valletty i zobaczyc jej atrakcje.


Okazje Last Minute: Sliema

7 dni 14.11 - 21.11 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Yobboo
708 zł/os.
cena za 2 os.: 1 417 zł
7 dni 05.12 - 12.12 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Yobboo
720 zł/os.
cena za 2 os.: 1 440 zł
7 dni 05.12 - 12.12 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
979 zł/os.
789 zł/os.
cena za 2 os.: 1 578 zł
7 dni 05.12 - 12.12 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 059 zł/os.
869 zł/os.
cena za 2 os.: 1 738 zł

Malta na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY