Bugibba - Przewodnik

<p><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/malta/" target="_blank">Malta</a> jest niewielką wyspą na Morzu Śródziemnym, która jednak przyciąga do siebie tysiące turystów każdego roku. Sezon wakacyjny trwa tu dosyć długo, a najważniejsze kurorty są oblegane zwłaszcza w miesiącach letnich. Jednym z nich jest <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/malta/wyspa-malta/bugibba/" target="_blank">Bugibba</a></strong> - typowo turystyczne miasteczko nad brzegiem morza.

Pogoda w Bugibbie

Dzisiaj, 21.6 27°C

Malta jest niewielką wyspą na Morzu Śródziemnym, która jednak przyciąga do siebie tysiące turystów każdego roku. Sezon wakacyjny trwa tu dosyć długo, a najważniejsze kurorty są oblegane zwłaszcza w miesiącach letnich. Jednym z nich jest Bugibba - typowo turystyczne miasteczko nad brzegiem morza.

Położenie Bugibby sprzyja wycieczkom
Bugibba znajduje się w zatoce św. Pawła, w odległości około 15 km od stolicy Malty - La Valetty, w pobliżu dwóch innych maltańskich kurortów: Qawra i Xemxija. Lokalizacja w centrum wyspy sprawia, że można stąd wybrać się na wycieczki krajoznawcze i zwiedzić wszystkie atrakcje Malty. Zwłaszcza że wyspa jest doskonale skomunikowana - jeżdżą tu klimatyzowane autobusy miejskie.

Bella Vista (Malta)

Bella Vista (Malta)

Cena za 1 osobę:
889 zł - 21 %
Niedaleko miasteczka znajduje się miejscowość Mellieha, gdzie można zakosztować wypoczynku na piaszczystych plażach. Stąd też odpływają promy na wyspę Gozo, którą także warto zobaczyć.
Z Bugibby dobrze widoczna jest pobliska wyspa św. Pawła, znajdująca się w okręgu administracyjnym Malty. To właśnie w tym miejscu według legendy rozbił się statek ze św. Pawłem na pokładzie, a rozbitkom udało się zapoczątkować na Malcie chrześcijaństwo. Wyspa jest bezludna, ale niektórzy turyści chętnie się tam wybierają.
The Topaz

The Topaz

Cena za 1 osobę:
899 zł - 22 %
Atrakcje Bugibby
Podczas wczasów w Bugibbie na Malcie na pewno można wypocząć, ale i aktywnie spędzać czas. Minusem są tu plaże, a raczej ich brak. Nad samym morzem najczęściej są lite skały i niewielkie zatoczki ze żwirkiem i kamyczkami. Za to woda w morzu jest czysta, warto popływać z rurką i maską, oglądając, co dzieje się w morzu. Skaliste wybrzeże Bugibby graniczy z biegnącą wzdłuż morza ulicą i głównym deptakiem.

W Bugibbie nie brakuje różnego rodzaju barów, restauracji, knajp i dyskotek, zlokalizowanych w zasadzie na stosunkowo niewielkiej przestrzeni, szczególnie w okolicy Bugibba Square, będącego nieformalnym centrum miasta. Dlatego miłośnicy korzystania z uroków życia nocnego znajdą tu wszystko, czego dusza zapragnie.


Okazje Last Minute: Bugibba

Gillieru Harbour

Gillieru Harbour 4.0
7 dni 09.11 - 16.11 inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 838 zł / 2 os.
919 zł / 1 os.
1 139 zł / 1 os. - 19 %

Santana (Qawra)

Santana (Qawra) 4.2
7 dni 30.11 - 07.12 inne terminy Poznań BB - Śniadania Exim Tours
1 878 zł / 2 os.
939 zł / 1 os.
1 039 zł / 1 os. - 10 %

Seashells Resort at Suncrest

Seashells Resort at Suncrest 3.9
7 dni 08.01 - 15.01 inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 918 zł / 2 os.
959 zł / 1 os.
1 019 zł / 1 os. - 6 %

Malta na skróty