Malta - Przewodnik

Malta polozona jest na Morzu Sródziemnym na poludnie od Sycylii. Jest glówna wyspa <strong>Archipelagu Maltanskiego</strong>, w sklad którego wchodzi takze <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/malta/wyspa-gozo/" target="_blank">wyspa Gozo</a>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/malta/wyspa-gozo/" target="_blank">Comino</a>, Cominotto, Filfla i dwie <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/malta/mellieha/saint-pauls-bay/" target="_blank">Wyspy Sw. Pawla</a>. Z wycieczki <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/malta/" target="_self">last minute na Malte</a> warto skorzystac w okresie od maja do konca pazdziernika, kiedy w pelni panuje sezon wakacyjny. Wyspa cieszy sie popularnoscia ze wzgledu na wiele przepieknych krajobrazów, przyjemny, sródziemnomorski klimat i wiele zabytkowych miejsc. Czas na wakacje na Malcie! <h2>Malta - atrakcje, co warto zobaczyc i zwiedzic</h2> Stolica <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/malta/" target="_blank">wyspy Malta</a> jest <strong>La Valetta </strong>- najdalej na poludnie wysunieta europejska stolica. To historyczne miejsce bylo niegdys siedziba <strong>Zakonu Rycerzy Maltanskich</strong>, a dzis jest miastem portowym z jednym z najwiekszych naturalnych portów na swiecie. Warto wybrac sie na wycieczke po starym miescie i zobaczyc fragmenty murów miejskich, które doskonale komponuja sie z mistyka La Valetty i z imponujaca <strong>Katedra sw. Jana</strong>. Godny uwagi jest równiez palac <strong>Auberge de Castille </strong>oraz liczne <strong>ogrody</strong>, a wsród nich najpiekniejszy <strong>Upper Barrakka Garden</strong> z pieknym widokiem na port. Mozna tez przejsc sie po urokliwych uliczkach i podziwiac wspaniala maltanska zabudowe.
Malta polozona jest na Morzu Sródziemnym na poludnie od Sycylii. Jest glówna wyspa Archipelagu Maltanskiego, w sklad którego wchodzi takze wyspa Gozo, Comino, Cominotto, Filfla i dwie Wyspy Sw. Pawla. Z wycieczki last minute na Malte warto skorzystac w okresie od maja do konca pazdziernika, kiedy w pelni panuje sezon wakacyjny. Wyspa cieszy sie popularnoscia ze wzgledu na wiele przepieknych krajobrazów, przyjemny, sródziemnomorski klimat i wiele zabytkowych miejsc. Czas na wakacje na Malcie!

Malta - atrakcje, co warto zobaczyc i zwiedzic

Stolica wyspy Malta jest La Valetta - najdalej na poludnie wysunieta europejska stolica. To historyczne miejsce bylo niegdys siedziba Zakonu Rycerzy Maltanskich, a dzis jest miastem portowym z jednym z najwiekszych naturalnych portów na swiecie. Warto wybrac sie na wycieczke po starym miescie i zobaczyc fragmenty murów miejskich, które doskonale komponuja sie z mistyka La Valetty i z imponujaca Katedra sw. Jana. Godny uwagi jest równiez palac Auberge de Castille oraz liczne ogrody, a wsród nich najpiekniejszy Upper Barrakka Garden z pieknym widokiem na port. Mozna tez przejsc sie po urokliwych uliczkach i podziwiac wspaniala maltanska zabudowe. Dla przybywajacych tu na wakacje turystów wazny jest szeroki wachlarz rozrywki, ciekawe wybrzeze, dobrze zagospodarowane plaze, goscinnosc mieszkanców wyspy oraz jej urokliwe pejzaze. Malta nazywana jest czasem muzeum pod golym niebem. Czestym celem wycieczek sa liczne zabytki Malty bedace swiadectwem bogatej historii i ciekawej przeszlosci wyspy. Wsród atrakcji wymieniana jest tez bajkowa Popeye Village, czyli wioska która powstala na potrzeby filmu o marynarzu i do dzis stoi przy zatoce Anchor Bay. Obowiazkowym punktem wycieczki jest tez klimatyczna miejscowosc o nazwie Mdina.

Malta – jaki kurort wybrac na wycieczke?

Maltanskie kurorty sa idealnie przygotowane na przyjazd turystów. Wsród nich duza popularnoscia ciesza sie miejscowosci na pólnocy wyspy ze wzgledu na bliskosc do najpiekniejszych plaz. Jedna z nich jest jest Mellieha usytuowana na wzgórzu, która cieszy sie spora popularnoscia wsród rodzin. To tez dobra baza wypadowa na pobliskie Gozo i Comino, czy do Popeye Village. Blizej Valetty znajdziesz kolejne atrakcyjne kurorty – to Sliema, St. Julian’s, Msida i Gzira. Dwa pierwsze slyna z bogatego zycia nocnego, przyjemnych restauracji ze smacznym jedzeniem i duzego wyboru miejsc noclegowych. Najwiecej imprez jest w rejonie Paceville, co na pewno przyciagnie fanów rozrywki. Popularnym kurortem jest równiez Bugibba, a takze St. Paul’s Bay. Wsród plaz na pewno warto polecic piaszczyste Paradise Bay, Mellieha Bay, Tuffieha Bay, czy Golden Bay usytuowane na pólnocy wyspy. Warto pamietac, ze Malta jest niewielka i dojazd na miejsce z innych kurortach nie zajmie duzo czasu. Wybrzeza Malty sa doskonale zagospodarowane i przygotowane na przyjecie duzej liczby wymagajacych turystów. Przy plazach znajduja sie centra sportów wodnych na czele z popularnym tu nurkowaniem oraz wiele restauracji, barów, dyskotek i hoteli oferujacych uslugi na wysokim poziomie. Warto wybrac sie na wycieczke fakultatywna do Blue Lagoon, która zachwyca niesamowitym kolorem wody.

Szukasz ofert na wypoczynek podczas jesiennych miesiecy? Sprawdz: Zobacz równiez:

Opinie o miastach na Malcie

4,7
Mellieha Michał
Mellieha to interesujące miasteczko północnej Malty leżące na wzgórzu, teraz w okresie boomu turystycznego widać na każdym kroku pojawiające się jak grzyby po deszczu ville. Bardzo ładny kościół parafialny z pięknym tarasem widokowym na morze i wzgórza. Dla zainteresowanych w niedziele o 10 msza angielskojęzyczna. Warto zauważyć że pod kościołem znajduje się jeden z największych na Malcie naturalnych strumyków oraz ciekawa grota Maryjna- idelna na kontemplacje i oderwanie się od tego szalonego świata. W okolicy znajduje się też mnóstwo tras wędrówkowych oraz kilka cennych przyrodniczo obszarów o tej porze roku ( w lutym) w rozkwicie Bardzo przyjemna okolica co prawda dosyć daleko od stolicy ale za to bardzo blisko do Cirkewy skąd odpływają promy na Gozo.

Malta na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY