Malta - Przewodnik

Malta położona jest na Morzu Śródziemnym na południe od Sycylii. Jest główną wyspą <strong>Archipelagu Maltańskiego</strong>, w skład którego wchodzi także <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/malta/wyspa-gozo/" target="_blank">wyspa Gozo</a>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/malta/wyspa-gozo/" target="_blank">Comino</a>, Cominotto, Filfla i dwie <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/malta/mellieha/saint-pauls-bay/" target="_blank">Wyspy Św. Pawła</a>. Z wycieczki <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/malta/" target="_self">last minute na Maltę</a> warto skorzystać w okresie od maja do końca października, kiedy w pełni panuje sezon wakacyjny. Wyspa cieszy się popularnością ze względu na wiele przepięknych krajobrazów, przyjemny, śródziemnomorski klimat i wiele zabytkowych miejsc. Czas na wakacje na Malcie! <h2>Malta - atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić</h2> Stolicą <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/malta/" target="_blank">wyspy Malta</a> jest <strong>La Valetta </strong>- najdalej na południe wysunięta europejska stolica. To historyczne miejsce było niegdyś siedzibą <strong>Zakonu Rycerzy Maltańskich</strong>, a dziś jest miastem portowym z jednym z największych naturalnych portów na świecie. Warto wybrać się na wycieczkę po starym mieście i zobaczyć fragmenty murów miejskich, które doskonale komponują się z mistyką La Valetty i z imponującą <strong>Katedrą św. Jana</strong>. Godny uwagi jest również pałac <strong>Auberge de Castille </strong>oraz liczne <strong>ogrody</strong>, a wśród nich najpiękniejszy <strong>Upper Barrakka Garden</strong> z pięknym widokiem na port. Można też przejść się po urokliwych uliczkach i podziwiać wspaniałą maltańską zabudowę.

Pogoda na Malcie

Dzisiaj, 21.4 17°C
Malta położona jest na Morzu Śródziemnym na południe od Sycylii. Jest główną wyspą Archipelagu Maltańskiego, w skład którego wchodzi także wyspa Gozo, Comino, Cominotto, Filfla i dwie Wyspy Św. Pawła. Z wycieczki last minute na Maltę warto skorzystać w okresie od maja do końca października, kiedy w pełni panuje sezon wakacyjny. Wyspa cieszy się popularnością ze względu na wiele przepięknych krajobrazów, przyjemny, śródziemnomorski klimat i wiele zabytkowych miejsc. Czas na wakacje na Malcie!

Malta - atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Stolicą wyspy Malta jest La Valetta - najdalej na południe wysunięta europejska stolica. To historyczne miejsce było niegdyś siedzibą Zakonu Rycerzy Maltańskich, a dziś jest miastem portowym z jednym z największych naturalnych portów na świecie. Warto wybrać się na wycieczkę po starym mieście i zobaczyć fragmenty murów miejskich, które doskonale komponują się z mistyką La Valetty i z imponującą Katedrą św. Jana. Godny uwagi jest również pałac Auberge de Castille oraz liczne ogrody, a wśród nich najpiękniejszy Upper Barrakka Garden z pięknym widokiem na port. Można też przejść się po urokliwych uliczkach i podziwiać wspaniałą maltańską zabudowę. Dla przybywających tu na wakacje turystów ważny jest szeroki wachlarz rozrywki, ciekawe wybrzeże, dobrze zagospodarowane plaże, gościnność mieszkańców wyspy oraz jej urokliwe pejzaże. Malta nazywana jest czasem muzeum pod gołym niebem. Częstym celem wycieczek są liczne zabytki Malty będące świadectwem bogatej historii i ciekawej przeszłości wyspy. Wśród atrakcji wymieniana jest też bajkowa Popeye Village, czyli wioska która powstała na potrzeby filmu o marynarzu i do dziś stoi przy zatoce Anchor Bay. Obowiązkowym punktem wycieczki jest tez klimatyczna miejscowość o nazwie Mdina.

Malta – jaki kurort wybrać na wycieczkę?

Maltańskie kurorty są idealnie przygotowane na przyjazd turystów. Wśród nich dużą popularnością cieszą się miejscowości na północy wyspy ze względu na bliskość do najpiękniejszych plaż. Jedną z nich jest jest Mellieha usytuowana na wzgórzu, która cieszy się sporą popularnością wśród rodzin. To też dobra baza wypadowa na pobliskie Gozo i Comino, czy do Popeye Village. Bliżej Valetty znajdziesz kolejne atrakcyjne kurorty – to Sliema, St. Julian’s, Msida i Gzira. Dwa pierwsze słyną z bogatego życia nocnego, przyjemnych restauracji ze smacznym jedzeniem i dużego wyboru miejsc noclegowych. Najwięcej imprez jest w rejonie Paceville, co na pewno przyciągnie fanów rozrywki. Popularnym kurortem jest również Bugibba, a także St. Paul’s Bay. Wśród plaż na pewno warto polecić piaszczyste Paradise Bay, Mellieha Bay, Tuffieha Bay, czy Golden Bay usytuowane na północy wyspy. Warto pamiętać, że Malta jest niewielka i dojazd na miejsce z innych kurortach nie zajmie dużo czasu. Wybrzeża Malty są doskonale zagospodarowane i przygotowane na przyjęcie dużej liczby wymagających turystów. Przy plażach znajdują się centra sportów wodnych na czele z popularnym tu nurkowaniem oraz wiele restauracji, barów, dyskotek i hoteli oferujących usługi na wysokim poziomie. Warto wybrać się na wycieczkę fakultatywną do Blue Lagoon, która zachwyca niesamowitym kolorem wody.

Szukasz ofert na wypoczynek podczas jesiennych miesięcy? Sprawdź: Zobacz również:

Opinie o miastach na Malcie

4,0
Bugibba Piotr
Bugibba to ładna miejscowość rozrywkowa z pięknym akwarium i wycieczkami na Comino i Gozo. Świetnie skomunikowana z Valettą i Mdiną. Wiele pamiątek po św. Pawle.

Malta na skróty