Malta - Przewodnik

Malta położona jest na Morzu Śródziemnym na południe od Sycylii. Jest główną wyspą <strong>Archipelagu Maltańskiego</strong>, w skład którego wchodzi także <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/malta/wyspa-gozo/" target="_blank">wyspa Gozo</a>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/malta/wyspa-gozo/comino/" target="_blank">Comino</a>, Cominotto, Filfla i dwie <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/malta/wyspa-malta/st-paul-s-bay/" target="_blank">Wyspy Św. Pawła</a>.

Pogoda na Malcie

Dzisiaj, 19.11 18°C
Malta położona jest na Morzu Śródziemnym na południe od Sycylii. Jest główną wyspą Archipelagu Maltańskiego, w skład którego wchodzi także wyspa Gozo, Comino, Cominotto, Filfla i dwie Wyspy Św. Pawła. Z wycieczki last minute na Maltę warto skorzystać w okresie od maja do końca października, kiedy to panują najwyższe temperatury.
Relax Inn

Relax Inn

Cena za 1 osobę:
581 zł - 46 %
Krajobraz wyspy zdominowany jest głównie przez pagórki i niewysokie wzgórza. Roślinność i świat zwierzęcy są raczej ubogie, za to rekompensatą są piękne widoki.

Malta - atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Stolicą wyspy Malta jest La Valetta- najdalej na południe wysunięta europejska stolica. To historyczne miasto było niegdyś siedzibą Zakonu Rycerzy Maltańskich, a dziś jest miastem portowym z jednym z największych naturalnych portów na świecie. Warto wybrać się na wycieczkę po starym mieście i zobaczyć fragmenty murów miejskich, które doskonale komponują się z mistyką La Valetty i z imponującą Katedrą św. Jana. Godny uwagi jest również pałac Auberge de Castille oraz liczne ogrody, a wśród nich najpiękniejszy Upper Barrakka Garden z pięknym widokiem na port.
Canifor

Canifor

Cena za 1 osobę:
619 zł - 38 %
Dla przybywających tu na wakacje turystów ważny jest szeroki wachlarz rozrywki, ciekawe wybrzeże i dobrze zagospodarowane plaże oraz gościnność mieszkańców wyspy oraz jej urokliwe pejzaże. Malta nazywana jest czasem muzeum pod gołym niebem. Częstym celem wycieczek są liczne zabytki Malty będące świadectwem bogatej historii i ciekawej przeszłości wyspy.

Wybrzeża Malty są doskonale zagospodarowane i przygotowane na przyjęcie dużej liczby wymagających turystów. Przy plażach znajdują się centra sportów wodnych na czele z popularnym tu nurkowaniem oraz wiele restauracji, barów, dyskotek i hoteli oferujących usługi na wysokim poziomie.
Na kamienistych wybrzeżach Malty oprócz urokliwych zatoczek, odłamków skał i kamiennych grot odnajdziemy jeżowce i małże. Trudno dostępne i strome zejścia plaż oblewane są ciepłymi i czystymi wodami morza. Najatrakcyjniejszą plażą jest piaszczysta Golden Bay z drobnoziarnistym piaskiem o kolorze złota.

Opinie o miastach na Malcie

4,0
Qawra Magdalena
Miasto atrakcyjnie turystyczne. Bardzo fajna miejscowość, dużo sklepów, barów i restauracji, plaże piaszczyste i kamieniste.

Okazje Last Minute: Malta

Bugibba

Bugibba
7 dni 24.01 - 31.01 inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 266 zł / 2 os.
633 zł / 1 os.
740 zł / 1 os. - 14 %

Sunflower (Qawra)

Sunflower (Qawra) 3.6
7 dni 13.12 - 20.12 inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 280 zł / 2 os.
640 zł / 1 os.
1 012 zł / 1 os. - 37 %

Relax Inn

Relax Inn 3.9
7 dni 27.11 - 04.12 inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia YobbooX
last
minute
1 302 zł / 2 os.
651 zł / 1 os.

Malta na skróty

Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY