Malta - Przewodnik

Malta polozona jest na Morzu Sródziemnym na poludnie od Sycylii. Jest glówna wyspa <strong>Archipelagu Maltanskiego</strong>, w sklad którego wchodzi takze <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/malta/wyspa-gozo/" target="_blank">wyspa Gozo</a>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/malta/wyspa-gozo/comino/" target="_blank">Comino</a>, Cominotto, Filfla i dwie <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/malta/wyspa-malta/st-paul-s-bay/" target="_blank">Wyspy Sw. Pawla</a>.

Pogoda na Malcie

Dzisiaj, 15.10 25°C
Malta polozona jest na Morzu Sródziemnym na poludnie od Sycylii. Jest glówna wyspa Archipelagu Maltanskiego, w sklad którego wchodzi takze wyspa Gozo, Comino, Cominotto, Filfla i dwie Wyspy Sw. Pawla. Z wycieczki last minute na Malte warto skorzystac w okresie od maja do konca pazdziernika, kiedy to panuja najwyzsze temperatury.
Bugibba Apartments

Bugibba Apartments

Cena za 1 osobę:
579 zł - 23 %
Krajobraz wyspy zdominowany jest glównie przez pagórki i niewysokie wzgórza. Roslinnosc i swiat zwierzecy sa raczej ubogie, za to rekompensata sa piekne widoki.

Malta - atrakcje, co warto zobaczyc i zwiedzic

Stolica wyspy Malta jest La Valetta- najdalej na poludnie wysunieta europejska stolica. To historyczne miasto bylo niegdys siedziba Zakonu Rycerzy Maltanskich, a dzis jest miastem portowym z jednym z najwiekszych naturalnych portów na swiecie. Warto wybrac sie na wycieczke po starym miescie i zobaczyc fragmenty murów miejskich, które doskonale komponuja sie z mistyka La Valetty i z imponujaca Katedra sw. Jana. Godny uwagi jest równiez palac Auberge de Castille oraz liczne ogrody, a wsród nich najpiekniejszy Upper Barrakka Garden z pieknym widokiem na port.
Cardor Holiday Complex

Cardor Holiday Complex

Cena za 1 osobę:
608 zł
Dla przybywajacych tu na wakacje turystów wazny jest szeroki wachlarz rozrywki, ciekawe wybrzeze i dobrze zagospodarowane plaze oraz goscinnosc mieszkanców wyspy oraz jej urokliwe pejzaze. Malta nazywana jest czasem muzeum pod golym niebem. Czestym celem wycieczek sa liczne zabytki Malty bedace swiadectwem bogatej historii i ciekawej przeszlosci wyspy.

Wybrzeza Malty sa doskonale zagospodarowane i przygotowane na przyjecie duzej liczby wymagajacych turystów. Przy plazach znajduja sie centra sportów wodnych na czele z popularnym tu nurkowaniem oraz wiele restauracji, barów, dyskotek i hoteli oferujacych uslugi na wysokim poziomie.
Na kamienistych wybrzezach Malty oprócz urokliwych zatoczek, odlamków skal i kamiennych grot odnajdziemy jezowce i malze. Trudno dostepne i strome zejscia plaz oblewane sa cieplymi i czystymi wodami morza. Najatrakcyjniejsza plaza jest piaszczysta Golden Bay z drobnoziarnistym piaskiem o kolorze zlota.

Opinie o miastach na Malcie

4,0
Cirkewwa henryk
nazwa to jedynie przystań promowa,okolice w miarę ładne (zatoka)

Okazje Last Minute: Malta

7 dni 14.12 - 21.12 Inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia Yobboo
639 zł/os.
cena za 2 os.: 1 278 zł
7 dni 18.01 - 25.01 Inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia Exim Tours
699 zł/os.
649 zł/os.
cena za 2 os.: 1 298 zł
7 dni 11.01 - 18.01 Inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia Exim Tours
799 zł/os.
649 zł/os.
cena za 2 os.: 1 298 zł

Malta na skróty

Przewodnik: