Temperatury i pogoda na Malcie

Pogoda na Malcie

Dzisiaj, 24.02 18 °C
Jutro, 25.02 15 °C
Pojutrze, 26.02 16 °C

Pogoda na Malce charakteryzuje się suchymi i gorącymi latami oraz łagodnymi, choć nieco wilgotnymi zimami, a to wszystko zasługa klimatu śródziemnomorskiego, który panuje w tym regionie. W najgorętszych miesiącach termometry pokazują wartości w okolicy 29 kresek, a w okresie od grudnia do stycznia, temperatura na Malcie rzadko kiedy spada poniżej 14 stopni. Opady deszczu najczęściej odnotowuje się w sezonie zimowym, choć nawet wtedy nie powinny być one na tyle uciążliwe, by wpływać na nasze wakacyjne plany. Ogólnie rzecz ujmując, pogoda na wyspie jest dobra praktycznie przez cały rok, dzięki czemu warto się tutaj wybrać o każdej porze.

Kiedy najlepiej jechać na Maltę?

Wiele osób uważa, że najlepszym okresem na odwiedzenie tego wyspiarskiego państwa jest sezon wiosenny oraz jesienny. Dlaczego? Temperatury na Malcie w tym czasie są stosunkowo łagodne, ciepłe, ale nie upalne, sprzyjające pieszemu zwiedzaniu regionu. Opady deszczy wtedy praktycznie w ogóle nie występują, a intensywne słońce obecne jest na niebie przez długie godziny. Co ważne, Morze Śródziemne również jest wtedy zachęcające do kąpieli, a plaże pozostają stosunkowo puste. Alternatywą dla miłośników prawdziwie gorącej atmosfery z pewnością będzie lato, kiedy to termometry pokazują wartości w okolicy 30 kresek.

Najcieplejsze miesiące na Malcie

Najwyższe temperatury na Malcie odnotowuje się w szczycie lata, czyli w lipcu i w sierpniu. Te dwa miesiące to najgorętszy okres na wyspie, kiedy popularne kurorty tętnią życiem, a region oferuje mnóstwo rozrywek o każdej porze dnia i nocy. Mocne słońce obecne na niebie przez wiele godzin dziennie zapewnia ciepłe Morze Śródziemne, które stanowi dodatkowy atut wakacji w tym okresie. Alternatywą dla upałów panujących w tym czasie, może być późna wiosna lub wczesna jesień, kiedy to pogoda na Malcie jest wciąż przyjemna, a jednak temperatury nieco łagodniejsze.

Kiedy jest najcieplejsza woda na Malcie?

Morze Śródziemne osiąga najwyższą temperaturę w okresie od lipca do września. Termometry zanurzone wtedy w wodzie pokazują wartości od 24°C do 25°C, a kąpiele w niej są tak przyjemne, jak w hotelowych basenach. Te trzy miesiące to prawdziwy raj dla miłośników kąpieli oraz uprawiania sportów wodnych, bo oprócz ciepłego morza, pogoda na Malcie również jest gorąca i stabilna, sprawiając, że na plażowaniu można spędzać całe dnie, a pływaniu oddawać się nawet w blasku księżyca. Co ważne, w lipcu i w sierpniu panuje szczyt sezonu turystycznego, przez co plaże tętnią życiem i można na nich korzystać z naprawdę wielu atrakcji.

Pogoda na Malcie w styczniu

Styczeń, choć przypada na środek sezonu zimowego, nie zaskoczy nas niskimi temperaturami na Malce. W ciągu dnia możemy przygotować się na całkiem przyjemne 14°C, które w nocy zamieniają się w niewiele mniejsze 10°C. Takie warunki będą odpowiednie do pieszej eksploracji regionu, a także spędzania czasu na świeżym powietrzu bez dużych upałów. Styczeń nie jest typowo kąpielowym miesiącem, bo Morze Śródziemne nagrzane jest do 15°C, jednak 5 słonecznych godzin w dzień pozwala nam nacieszyć się przyjemną aurą, a także wybrać na relaksujący spacer po pustych plażach.

Pogoda na Malcie w lutym

Luty jest bardzo podobny pod względem pogodowym do stycznia, choć temperatury na Malcie w ciągu dnia nieznacznie wzrastają. 6 słonecznych godzin sprawia, że powietrze nagrzewa się do komfortowych 15°C, które są idealne do różnego rodzaju aktywności na zewnątrz. Wieczorne 10°C zapewnia nam komfortowy sen, a także możliwość odbywania spacerów w blasku księżyca. Wody w regionie nagrzane są do poziomu 14°C i ze względu na zimową aurę niewiele osób decyduje się na kąpiele czy plażowanie.

Pogoda na Malcie w marcu

W marcu region powoli wita się z wiosną, co oznacza budzącą się do życia roślinność i prawdziwą eksplozję kwiatowych barw. W ciągu dnia średnie temperatury na Malcie wynoszą 16°C i są to warunki, które zapewnią nam udany wypoczynek na świeżym powietrzu. Noce nadal są nieco chłodniejsze (11°C), jednak wystarczy cienka kurtka, by spokojnie móc planować aktywności na zewnątrz również po zmroku. Morze Śródziemne uparcie utrzymuje swoje 15°C, chociaż 7 słonecznych godzin w ciągu dnia przyciąga coraz większą liczbę turystów na jego puste wybrzeża. Marzec oferuje spokojną atmosferę i łagodną aurę.

Pogoda na Malcie w kwietniu

Wyspa w kwietniu zachwyca swoimi krajobrazami i przyjemną aurą, która pozytywnie wpływa na samopoczucie turystów, jak i mieszkańców. Wiosenne słońce obecne jest na niebie przez 9 godzin, przyjemnie oświetlając region. Średnie temperatury na Malcie w ciągu dnia wynoszą 18°C, a takie warunki z pewnością docenią miłośnicy łagodnej, nieupalnej aury. Wieczorami termometry pokazują mniej więcej 13°C, sprawiając, że najpopularniejsze kurorty otwierają się na turystów również po zmroku. Morze Śródziemne w końcu przełamuje swoją zimową temperaturę i w kwietniu oferuje nam 16°C.

Pogoda na Malcie w maju

Maj pod względem warunków pogodowych to jeden z przyjemniejszych miesięcy w ciągu całego roku. Aura jest wtedy niesamowicie komfortowa i stabilna, a region powoli szykuje się do szczytu sezonu turystycznego. W ciągu dnia termometry pokazują mniej więcej 22°C, zachęcając nas do spędzania czasu poza hotelem. Temperatury na Malcie w nocy wynoszą 16°C, a więc jest znacznie cieplej niż w poprzednich miesiącach. Morze Śródziemne kusi miłośników pływania swoimi 18°C, a na plażach można zobaczyć pierwsze kolorowe ręczniki, na których wylegują się turyści. W tym miesiącu słońce obecne jest na niebie przez 10 godzin dziennie.

Pogoda na Malcie w czerwcu

Czerwiec oficjalnie otwiera sezon letni, a co za tym idzie, temperatury na Malcie gwałtownie idą w górę. W ciągu dnia termometry pokazują wartości w okolicach 26 kresek, a w nocy słupek rtęci spada do mniej więcej 19 stopni. Piękne wybrzeża Morza Śródziemnego są prawdziwą atrakcją regionu, zwłaszcza że woda nagrzewa się do komfortowych 22°C. 11 słonecznych godzin w dzień utrzymuje stabilną aurę w tym miesiącu, co w połączeniu z niskimi opadami deszczu sprawia, że maj jest częstym wyborem turystów z całego świata.

Pogoda na Malcie w lipcu

Lipiec oznacza nie tylko początek szczytu sezonu turystycznego w tym wyspiarskim państwie, ale również największe upały. W ciągu dnia temperatury na Malcie wynoszą średnio 29°C, choć nierzadko zdarza się, że słupek rtęci wędruje jeszcze wyżej. Taka aura sprawia, że turyści wolny czas najchętniej spędzają na plaży, zwłaszcza że Morze Śródziemne nagrzane do 24 stopni, przynosi przyjemne orzeźwienie. Nocne 22°C to idealna okazja na romantyczną kolację i spacer po okolicy w świetle gwiazd. Słońce obecne jest na niebie przez 10 godzin dziennie, sprawiając, że z wakacji z pewnością wrócimy z piękną opalenizną.

Pogoda na Malcie w sierpniu

W sierpniu gorący klimat nie opuszcza regionu, a słońce obecne jest przez długie 11 godzin dziennie. Średnie temperatury na Malcie oscylują wokół 29°C, choć w południe regularnie odnotowuje się wartości powyżej 30 kresek. Wieczory, choć również są bardzo ciepłe, przynoszą lekkie orzeźwienie, bo termometry po zmroku pokazują plus minus 23°C. W tym miesiącu plaże tętnią życiem, a region oferuje największą ilość rozrywek. W centrum zainteresowania niezmiennie pozostaje Morze Śródziemne, które dzięki intensywnemu słońcu nagrzane jest do 25°C i są to najwyższe wartości odnotowywane w ciągu roku.

Pogoda na Malcie we wrześniu

Wrzesień przynosi nieco chłodu do regionu, choć wiele osób uważa, że jest to jeden z lepszych miesięcy do planowania swoich wakacji na wyspie. Temperatury na Malcie w tym okresie sięgają 27°C w dzień i 22°C w nocy i są to optymalne warunki do plażowania, zwiedzania i innych aktywności na świeżym powietrzu. Słońce króluje na niebie przez 9 godzin dziennie, dając nam możliwość pełnego wykorzystania urlopu poza hotelem. Co ważne, Morze Śródziemne wciąż jest bardzo ciepłe (24°C) i oferuje doskonałą wodę do pływania. Niewątpliwymi atutami września są spokojna atmosfera i ciepła, ale nie upalna aura.

Pogoda na Malcie w październiku

W październiku w powietrzu daje się odczuć pierwszy powiew jesieni, który przynosi nieco niższe temperatury na Malcie. W ciągu dnia termometry pokazują plus minus 24°C, co jest miłą odmianą dla upałów panujących w szczycie lata. Noce nie wymuszają na nas powrotu do kwater, bo nawet po zmroku możemy liczyć na przyjemne 19°C, które są idealne do długich spacerów pod rozgwieżdżonym niebem. Morze Śródziemne powoli traci ciepło nagromadzone w najgorętszym okresie, jednak jego 22°C wciąż dla większości osób jest akceptowalne do kąpieli. Jesienne dni charakteryzują się 7 godzinami słońca i sporadycznymi opadami deszczu.

Pogoda na Malcie w listopadzie

Listopad to schyłek jesieni, co sprawia, że region powoli przygotowuje się do snu zimowego, oferując turystom spokojną i cichą atmosferę, idealną dla osób szukających prawdziwego relaksu. W ciągu dnia temperatury na Malcie wynoszą średnio 21°C, a wieczorami termometry pokazują najczęściej 16°C, co sprawia, że na nocne wyjścia przyda nam się cienka kurtka. Morze Śródziemne ze swoimi 19°C dla wielu osób nie jest już zachęcające do kąpieli, chociaż wyjątkowo wytrwali turyści po raz ostatni w roku zanurzają się w jego wodach. W tym miesiącu słońce świeci przez mniej więcej 6 godzin dziennie.

Pogoda na Malcie w grudniu

Grudzień to idealny miesiąc dla osób, które rok chcą zakończyć w tym pięknym wyspiarskim państwie, a równocześnie szukają możliwości ucieczki przed mrozami panującymi w Polsce. W ciągu dnia temperatury na Malcie oscylują wokół 16°C, pozwalając nam cieszyć się przyjemną aurą na zewnątrz. Nocami jest niewiele chłodniej, bo termometry pokazują wtedy plus minus 12 stopni – wystarczy kurtka, by wieczory móc spędzać poza hotelem. Morze Śródziemne ma zimową temperaturę 17°C i większość osób poprzestaje na podziwianiu jego pięknych wód z poziomu plaż. Grudniowe dni oznaczają 5 słonecznych godzin i przelotne opady deszczu.

Średnie temperatury w Malcie

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 14 luty 15 marzec 16 kwiecien 18 maj 22 czerwiec 26 lipiec 29 sierpień 29 wrzesień 27 październik 24 listopad 21 grudzień 16
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 10 luty 10 marzec 11 kwiecien 13 maj 16 czerwiec 19 lipiec 22 sierpień 23 wrzesień 22 październik 19 listopad 16 grudzień 12
Temperatura wody [°C]:
styczen 15 luty 14 marzec 15 kwiecien 16 maj 18 czerwiec 22 lipiec 24 sierpień 25 wrzesień 24 październik 22 listopad 19 grudzień 17
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 5 luty 6 marzec 7 kwiecien 9 maj 10 czerwiec 11 lipiec 10 sierpień 11 wrzesień 9 październik 7 listopad 6 grudzień 5

Pogoda w La Valetcie

Dzisiaj, 24.02 18 °C
Jutro, 25.02 15 °C
Pojutrze, 26.02 16 °C

Średnie temperatury - La Valetta

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 15 luty 16 marzec 17 kwiecien 19 maj 23 czerwiec 28 lipiec 31 sierpień 31 wrzesień 28 październik 24 listopad 20 grudzień 17
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 9 luty 9 marzec 10 kwiecien 12 maj 15 czerwiec 18 lipiec 21 sierpień 22 wrzesień 20 październik 17 listopad 14 grudzień 11
Temperatura wody [°C]:
styczen 17 luty 16 marzec 16 kwiecien 17 maj 19 czerwiec 22 lipiec 23 sierpień 27 wrzesień 26 październik 24 listopad 21 grudzień 18
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 6 luty 7 marzec 7 kwiecien 9 maj 10 czerwiec 12 lipiec 13 sierpień 11 wrzesień 9 październik 8 listopad 6 grudzień 5

Pogoda w Bugibbie

Dzisiaj, 24.02 17 °C
Jutro, 25.02 14 °C
Pojutrze, 26.02 16 °C

Średnie temperatury - Bugibba

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 12 luty 13 marzec 14 kwiecien 16 maj 19 czerwiec 23 lipiec 26 sierpień 27 wrzesień 24 październik 21 listopad 17 grudzień 14
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 10 luty 10 marzec 11 kwiecien 13 maj 16 czerwiec 19 lipiec 22 sierpień 23 wrzesień 22 październik 19 listopad 16 grudzień 12
Temperatura wody [°C]:
styczen 16 luty 16 marzec 15 kwiecien 16 maj 18 czerwiec 21 lipiec 24 sierpień 26 wrzesień 25 październik 23 listopad 21 grudzień 18
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 5 luty 6 marzec 7 kwiecien 8 maj 10 czerwiec 11 lipiec 12 sierpień 11 wrzesień 9 październik 7 listopad 6 grudzień 5

Pogoda w Sliemie

Dzisiaj, 24.02 18 °C
Jutro, 25.02 15 °C
Pojutrze, 26.02 16 °C

Średnie temperatury - Sliema

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 15 luty 15 marzec 16 kwiecien 18 maj 21 czerwiec 26 lipiec 29 sierpień 30 wrzesień 27 październik 25 listopad 21 grudzień 17
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 14 luty 14 marzec 15 kwiecien 17 maj 19 czerwiec 23 lipiec 26 sierpień 27 wrzesień 25 październik 23 listopad 20 grudzień 16
Temperatura wody [°C]:
styczen 16 luty 15 marzec 15 kwiecien 16 maj 19 czerwiec 23 lipiec 26 sierpień 27 wrzesień 26 październik 24 listopad 22 grudzień 18
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 7 luty 7 marzec 9 kwiecien 11 maj 12 czerwiec 14 lipiec 14 sierpień 13 wrzesień 11 październik 9 listopad 7 grudzień 6

Pogoda w St. Julian's

Dzisiaj, 24.02 18 °C
Jutro, 25.02 15 °C
Pojutrze, 26.02 16 °C

Średnie temperatury - St. Julian's

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 15 luty 15 marzec 16 kwiecien 18 maj 21 czerwiec 26 lipiec 29 sierpień 30 wrzesień 28 październik 25 listopad 21 grudzień 17
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 14 luty 14 marzec 15 kwiecien 17 maj 19 czerwiec 23 lipiec 26 sierpień 27 wrzesień 25 październik 23 listopad 20 grudzień 16
Temperatura wody [°C]:
styczen 16 luty 15 marzec 15 kwiecien 16 maj 19 czerwiec 23 lipiec 26 sierpień 27 wrzesień 26 październik 24 listopad 22 grudzień 18
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 7 luty 8 marzec 9 kwiecien 11 maj 12 czerwiec 14 lipiec 14 sierpień 13 wrzesień 11 październik 9 listopad 7 grudzień 7