Temperatury i pogoda w La Valetcie

Pogoda w La Valetcie

Dzisiaj, 16.04 18 °C
Jutro, 17.04 17 °C
Pojutrze, 18.04 17 °C

Pogoda w La Valetcie charakteryzuje się suchym i upalnym latem oraz łagodną, chociaż nieco wilgotną zimą, a to wszystko zasługa panującego tam klimatu śródziemnomorskiego. W najgorętszych miesiącach termometry wskazują wartości w okolicy 31°C, a w okresie od grudnia do stycznia temperatura w La Valetcie sporadycznie spada poniżej 15 stopni w ciągu dnia. Opady deszczu w regionie są rzadkie, występując najczęściej zimą, choć nawet wtedy nie powinny być specjalnie uciążliwe dla turystów, są bowiem przelotne i niezbyt intensywne. Latem wody Morza Śródziemnego ze swoją ciepłotą osiągającą nawet 27 stopni, zachęcają urlopowiczów do długich kąpieli.

Kiedy najlepiej jechać do La Valetty?

To kiedy najlepiej odwiedzić stolicę Malty, w dużej mierze uzależnione jest od osobistych preferencji podróżujących. Osoby z zamiłowaniem do zwiedzania miejscowych zabytków, spokojnie mogą planować swój urlop w okresie wiosennym lub jesiennym, kiedy to łagodne temperatury w La Valetcie wynoszące średnio 17-28°C stwarzają idealne warunki do pieszego eksplorowania okolicy. Ci, którzy uwielbiają się opalać oraz zanurzać swoje ciała w nagrzanym akwenie Morza Śródziemnego, powinni wybrać się do tego miasta w lipcu, sierpniu bądź wrześniu, kiedy termometry wskazują tam często ponad 31°C.

Najcieplejsze miesiące w La Valetcie

Najwyższe temperatury w La Valetcie odnotowuje się w szczycie lata, czyli w lipcu i w sierpniu. Te dwa wakacyjne miesiące to najgorętszy okres na wyspie, a stolica Malty tętni wówczas życiem oferując szereg atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Opady deszczu w tym okresie praktycznie nie występują, a słupek rtęci termometru przekracza często wartość 31 kresek. Mocne słońce obecne wtedy na niebie przez długie godziny, nagrzewa wody Morza Śródziemnego do poziomu 23-26°C, co stwarza perfekcyjne warunki do uprawiania sportów wodnych oraz błogiego lenistwa na pobliskich plażach.

Kiedy jest najcieplejsza woda w La Valetcie?

Wody okalające La Valettę najcieplejsze są w sierpniu i wrześniu, osiągając ciepłotę w granicy 24-26°C, co stwarza podróżnym idealne warunki do uprawiania sportów, takich jak pływanie czy nurkowanie. Warto dodać, że w miesiącach tych dni są stosunkowo długie, słońce obecne jest na niebie bowiem przez 9-11 godzin, co w połączeniu ze sporadycznie występującymi opadami tworzy idealną aurę do odpoczynku. Temperatury w La Valetcie we wspomnianym okresie mieszczą się w przedziale 28-31°C i zadowolą przede wszystkim miłośników intensywnej opalenizny oraz wielogodzinnego relaksu na plaży.

Pogoda w La Valetcie w styczniu

Styczeń, chociaż przypada na sam środek sezonu zimowego, nie zaskoczy nas w regionie szczególnie niskimi temperaturami. W ciągu dnia możemy spodziewać się całkiem przyjemnych 15 stopni, które w nocy zamieniają się na niewiele mniejsze 9°C. Morze Śródziemne nagrzane jest do 17°C, a słońce obecne na horyzoncie przez 5 godzin dziennie, pozwala nam nacieszyć się przyjemną aurą, a także wybrać na relaksujący spacer po pustych plażach. Miesiąc ten, ze względu na przyjemne temperatury w La Valetcie powinni docenić przede wszystkim turyści skupiający się na pieszej eksploracji terenu.

Pogoda w La Valetcie w lutym

W lutym region wciąż pozostaje pod wpływem zimowej aury, warto jednak mieć na uwadze, że średnie dzienne temperatury w La Valetcie oscylują wtedy w granicy 16°C, co zapewnia przyjemną atmosferę do spacerowania i innych aktywności na świeżym powietrzu. Nieco chłodniejsze noce (9°C), umożliwiają komfortowy sen, a słońce obecne na niebie przez 7 godzin zdąży dostarczyć nam niezbędnej dawki witaminy D. Ciepłota Morza Śródziemnego osiąga poziom 16 stopni, wobec czego na krótkie kąpiele w tym miesiącu zdecydują się tylko najodważniejsi.

Pogoda w La Valetcie w marcu

W marcu miasto powoli wita się z wiosną, co oznacza budzącą się do życia roślinność, która tworzy dla turystów prawdziwie malownicze pejzaże. W ciągu dnia średnie temperatury w La Valetcie wynoszą 17°C i są to warunki, które zapewnią nam udany wypoczynek na świeżym powietrzu. Wieczorami termometry pokazują mniej więcej 10°C, a więc przy odpowiednim okryciu wierzchnim, pozwolić sobie możemy na krótkie spacery po okolicy. Morze Śródziemne uparcie utrzymuje swoje 16°C, chociaż 7 słonecznych godzin w ciągu dnia przyciąga coraz większą liczbę turystów na jego puste wybrzeża.

Pogoda w La Valetcie w kwietnu

W kwietniu w regionie sporadycznie zdarzają się deszczowe dni, a średnia dzienna temperatura w La Valetcie osiąga wartość 19°C, stwarzając tym samym znakomitą aurę do długich spacerów po okolicy. Wciąż jeszcze chłodne noce (12°C), zapewnią turystom komfortowy i regenerujący sen. Morze Śródziemne staje się coraz cieplejsze, bo termometry zanurzone w jego wodach wskazują jakieś 17°C, co pozwala na pierwsze kąpiele w sezonie, szczególnie że słońce obecne na niebie przez mniej więcej 9 godzin w ciągu dnia skutecznie ogrzewa nasze ciała.

Pogoda w La Valetcie w maju

Maj pod względem warunków pogodowych jest jednym z najprzyjemniejszych miesięcy w regionie w ciągu całego roku. Aura jest wówczas bardzo komfortowa, a stolica Malty powoli szykuje się do szczytu sezonu turystycznego i już wtedy oferuje wiele ciekawych atrakcji. Temperatura w La Valetcie w ciągu dnia osiąga średnio 23°C, nocami nieznacznie spadając i oscylując w granicy 15 stopni. Słońce obecne na niebie przez 10 godzin dziennie, w połączeniu z ciepłymi wodami okalającego region morza (19°C), stwarza dobre warunki do krótkich kąpieli oraz relaksu na plaży.

Pogoda w La Valetcie w czerwcu

Czerwiec oficjalnie otwiera sezon letni, sprawiając, że temperatury w La Valetcie gwałtownie idą w górę. W ciągu dnia termometry wskazują wartości w okolicy 28°C, a słońce króluje na niebie aż przez 12 godzin dziennie. Takie warunki sprawiają, że większość turystów spędza swój urlop głównie na świeżym powietrzu, korzystając z licznych atrakcji stolicy Malty. Noce są nieco chłodniejsze (18°C), a woda nagrzana do poziomu 22 stopni pozwala na komfortowe kąpiele, oferując warunki podobne do tych, jakie zastaniemy w basenach hotelowych.

Pogoda w La Valetcie w lipcu

Lipiec jest jednym z dwóch najcieplejszych okresów w regionie, a średnia dzienna temperatura w La Valetcie osiąga wówczas 31°C. W tym miesiącu rozpoczyna się szczyt sezonu turystycznego, docenić go powinni więc wszyscy ci, którzy lubią gwar i liczne imprezy organizowane po zmroku. Noce zapewniają przyjemne 21°C, umożliwiając turystom długie spacery w blasku księżyca. Słońce karmi nas drogocenną witaminą D aż przez 13 godzin w ciągu dnia, a woda nagrzana do 23 stopni oferuje idealne warunki do długich kąpieli.

Pogoda w La Valetcie w sierpniu

W sierpniu w regionie wciąż panuje gorący klimat, a słońce obecne jest na niebie przez 11 godzin dziennie. Temperatury w La Valetcie w ciągu dnia regularnie przekraczają 31°C, a okolica tętni życiem o każdej porze, oferując naprawdę wiele ciekawych atrakcji. Noce są ciepłe (22°C) i pozwalają turystom godzinami spacerować w blasku księżyca oraz nasłuchiwać szumu fal morskich. Morze Śródziemne nagrzane jest do poziomu 27 stopni i oferuje wówczas wspaniałe warunki do uprawiania różnych sportów wodnych.

Pogoda w La Valetcie we wrześniu

Wrzesień przynosi nieco chłodu do regionu, choć wiele osób uważa, że jest to jeden z lepszych miesięcy do planowania swoich wakacji w stolicy Malty. Temperatura w La Valetcie w ciągu dnia oscyluje w granicy 28°C, nocą spadając do przyjemnych 20 stopni, co daje świetne warunki do długich i relaksujących spacerów po zmroku. Słońce w tym czasie obecne jest na horyzoncie przez 9 godzin na dobę, a termometry zanurzone w wodach Morza Śródziemnego wskazują 26°C, sprawiając, że kąpiele nawet u schyłku lata będą bardzo przyjemne.

Pogoda w La Valetcie w październiku

W październiku, temperatury w La Valetcie zaczynają nieznacznie spadać, przyjmując dzienne wartości w okolicy 24°C, które w nocy zamieniają się w mniej więcej 17 stopni. Morze Śródziemne powoli traci ciepło nagromadzone w najgorętszym okresie, jednak jego 24°C dla większości osób wciąż jest przyjemne do kąpieli. Słońce obecne na niebie przez 8 godzin dziennie, oferuje wystarczającą ilość czasu, który możemy przeznaczyć na pieszą eksplorację regionu i inne aktywności na świeżym powietrzu.

Pogoda w La Valetcie w listopadzie

Listopad charakteryzuje się łagodnymi temperaturami w La Valetcie, które w ciągu dnia osiągają średnio 20°C, natomiast nocą spadają do mniej więcej 14°C, zapewniając turystom chłodne i orzeźwiające wieczory. W tym miesiącu słońce świeci przez około 6 godzin dziennie, a Morze Śródziemne ze swoją ciepłotą na poziomie 21°C ciągle jeszcze zachęca odwiedzających do krótkich kąpieli. Listopad jest idealnym miesiącem dla podróżnych, dla których priorytetem na urlopie jest aktywny wypoczynek i skrupulatne poznanie zabytków regionu.

Pogoda w La Valetcie w grudniu

Grudzień w stolicy Malty przynosi chłodniejsze dni, z temperaturami w La Valetcie oscylującymi w granicy 18°C. Nocą termometry pokazują wartości w okolicy 5 kresek, co wymusza na nas potrzebę wzięcia cieplejszej odzieży na swój zimowy urlop. Wody Morza Śródziemnego w tym miesiącu są już stosunkowo chłodne (18°C) i większość osób zamiast kąpieli, wybiera spokojny spacer pustym wybrzeżem. W grudniu słońce uzupełniać będzie nasze braki witaminy D przez 5 godzin dziennie, warto więc w porze popołudniowej wyjść ze swojej kwatery.

Średnie temperatury - La Valetta

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 15 luty 16 marzec 17 kwiecien 19 maj 23 czerwiec 28 lipiec 31 sierpień 31 wrzesień 28 październik 24 listopad 20 grudzień 17
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 9 luty 9 marzec 10 kwiecien 12 maj 15 czerwiec 18 lipiec 21 sierpień 22 wrzesień 20 październik 17 listopad 14 grudzień 11
Temperatura wody [°C]:
styczen 17 luty 16 marzec 16 kwiecien 17 maj 19 czerwiec 22 lipiec 23 sierpień 27 wrzesień 26 październik 24 listopad 21 grudzień 18
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 6 luty 7 marzec 7 kwiecien 9 maj 10 czerwiec 12 lipiec 13 sierpień 11 wrzesień 9 październik 8 listopad 6 grudzień 5
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY