Lanzarote - Przewodnik

Lanzarote zwana jest <strong>Wyspą Wulkanów</strong> lub <strong>Wyspą Ognia i </strong>jest najdalej na wschód wysuniętą wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich.  <h2>Lanzarote - atrakcje, co zwiedzić</h2> Lanzarote to gorąca wyspa zarówno za sprawą ciepłych promieni słonecznych jak i ponad 100 nieczynnych <strong>wulkanów</strong> pokrywających wyspę. Atrakcją Lanzarote są Ogniste Góry roztaczające księżycowy krajobraz. Ich osobliwości możemy poznać wybierając się na wycieczkę do <strong>Parku Narodowego Timanfaya</strong>. Niezakończone procesy wulkaniczne dają ciepło oraz możliwość podziwiania <strong>gorących źródeł</strong>, np. w Los Hervideros. Wsypa w całości jest Rezerwatem Biosfery.

Pogoda na Lanzarote

Dzisiaj, 27.4 26°C
Lanzarote zwana jest Wyspą Wulkanów lub Wyspą Ognia i jest najdalej na wschód wysuniętą wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich. 

Lanzarote - atrakcje, co zwiedzić

Lanzarote to gorąca wyspa zarówno za sprawą ciepłych promieni słonecznych jak i ponad 100 nieczynnych wulkanów pokrywających wyspę. Atrakcją Lanzarote są Ogniste Góry roztaczające księżycowy krajobraz. Ich osobliwości możemy poznać wybierając się na wycieczkę do Parku Narodowego Timanfaya. Niezakończone procesy wulkaniczne dają ciepło oraz możliwość podziwiania gorących źródeł, np. w Los Hervideros. Wsypa w całości jest Rezerwatem Biosfery. Przybywających tu na wakacje turystów Lanzarote zachwyci naturalnymi krajobrazami oraz wulkanicznym charakterem łączącym się ze złotymi, piaszczystymi plażami, malowniczo położonymi nad oceanem.
BelleVue Aquarius

BelleVue Aquarius

Cena za 1 osobę:
2 151 zł - 18 %
Wycieczki na wyspę koncentrują się przede wszystkim w dwóch głównych miejscowościach: Puerto del Carmen i Puerto Calero.

Puerto del Carmen jest malowniczym miasteczkiem z romantycznymi zatoczkami, w których możemy odpocząć na zacisznych, kameralnych plażach. Tu odnajdziemy spokojne, luksusowe hotele gwarantujące zarówno odpoczynek jak i rozrywkę w restauracjach i barach. Jest to największa miejscowość turystyczna Lanzarote i główny kierunek wycieczek last minute.
Tradycyjną architekturę wyspy możemy spotkać w Puerto Galero. Budynki są tu jednakowej wielkości i podobnej kolorystyki zgodnie z ustalonymi normami niskiego stylu zabudowy Lanzarote. Puerto Calero jest spokojną miejscowością jachtową. Wielką atrakcją jest tu rejs łodzią podwodną Submarine Safaris oraz połów rekinów młotów i innych grubych ryb.

Plaże Lanzarote przepełnione są kolorami. Najpiękniejsza słoneczna plaża znajduje się w miejscowości Papagaya, natomiast najdłuższą i najbardziej popularną plażę- Playa Grande- urozmaiconą licznymi palmami, odnajdziemy w Puerto del Carmen. Inne popularne plaże to Arrecife, Playa Honda i Playa Quemada.

Infrastruktura turystyczna nie rozwinęła się tu jeszcze na masową skalę, ale jest w ciągłej fazie rozwoju. Wakacje na Lanzarote są idealne dla turystów poszukujących spokoju i relaksu na pięknych plażach wśród palm i szumu oceanu.
Źródło: wydawnictwo Pascal

Okazje Last Minute: Lanzarote

Ereza Los Hibiscos

Ereza Los Hibiscos
7 dni 28.05 - 04.06 inne terminy Berlin HB - Dwa posiłki Exim Tours
3 268 zł / 2 os.
1 634 zł / 1 os.
1 890 zł / 1 os. - 14 %

Costa Volcan

Costa Volcan
7 dni 27.09 - 04.10 inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
3 342 zł / 2 os.
1 671 zł / 1 os.
1 800 zł / 1 os. - 7 %

Bahia Playa Blanca (ex Cay Beach Papagayo)

Bahia Playa Blanca (ex Cay Beach Papagayo) 3.9
7 dni 23.05 - 30.05 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Rainbow
3 471 zł / 2 os.
1 735 zł / 1 os.
2 376 zł / 1 os. - 27 %

Club Siroco

Club Siroco 4.4
7 dni 02.12 - 09.12 inne terminy Katowice BB - Śniadania TUI Polska
3 490 zł / 2 os.
1 745 zł / 1 os.

Hiszpania na skróty