Temperatury i pogoda na Lanzarote

Pogoda na Lanzarote

Dzisiaj, 03.03 21 °C
Jutro, 04.03 21 °C
Pojutrze, 05.03 21 °C

Pogoda i temperatura na Lanzarote są charakterystyczne dla klimatu subtropikalnego, co oznacza, że możemy spodziewać się bardzo ciepłego lata i łagodnej zimy. Miejsce to słynie z niemalże nieustającego słońca, a bezchmurne dni sprawiają, że jest to idealny cel turystyczny dla każdego. Podczas wysokich temperatur, ochłodzenie przynoszą wiatry handlowe z Atlantyku, co dodatkowo potęguje wrażenie przyjemnego, nieuciążliwego klimatu. Pogoda na Lanzarote sprawia, że warto się tutaj wybrać praktycznie o każdej porze roku, bo nawet zimy z temperaturami na poziomie 24°C umożliwiają pełen relaks i poczucie wakacyjnej atmosfery.

Kiedy najlepiej jechać na Lanzarote?

Najwięcej turystów odwiedza Lanzarote w szczycie sezonu, czyli między czerwcem a sierpniem. Jeśli jednak ktoś szuka atrakcyjnej alternatywy dla tego okresu, warto rozważyć wycieczkę do tej części Hiszpanii między październikiem a kwietniem. Temperatury są wtedy bardzo łagodne (mniej więcej 25°C w dzień oraz 19°C w nocy), a Ocean Atlantycki nagrzany do poziomu 18-21°C jest przyjemny do kąpieli i uprawiania sportów wodnych. Dodatkowo warto wspomnieć, że ilość turystów jest znacznie mniejsza, co docenią osoby szukające spokojnej atmosfery.

Najcieplejsze miesiące na Lanzarote

Najwyższe temperatury w Lanzarote odnotowuje się w lipcu i sierpniu. Termometry pokazują średnio 28-29°C w dzień, choć nierzadko zdarzają się wartości przekraczające 30 kresek. Noce są nieco chłodniejsze (w granicy 22°C), jednak wciąż przyjemne, aby komfortowo móc spędzać czasu na świeżym powietrzu nawet po zmroku. W ciągu tych dwóch miesięcy woda Oceanu Atlantyckiego nagrzewa się do poziomu 22-23°C, a kąpiele i sporty wodne są główną atrakcją wśród turystów.

Kiedy jest najcieplejsza woda na Lanzarote?

Najcieplejszą wodę w Oceanie Atlantyckim na Lanzarote odnotowuje się w okresie letnim, szczególnie w lipcu i sierpniu. W ciągu tych dwóch miesięcy temperatura wody wokół wyspy osiąga przyjemne 22-23°C, choć mogą zdarzać się jeszcze wyższe wartości. Tak sprzyjające warunki sprawiają, że jest to idealny okres dla miłośników kąpieli i sportów wodnych, którzy chcą w komfortowych warunkach korzystać z uroków spędzania wakacji na pięknej wyspie. Osoby, które planują wybrać na Lanzarote po szczycie sezonu, mogą odetchnąć z ulgą, bo we wrześniu i październiku woda wciąż pozostaje atrakcyjnie ciepła.

Pogoda na Lanzarote w styczniu

Stosunkowo wysokie temperatury na Lanzarote w styczniu sprawiają, że jest to popularny cel turystyczny w okresie zimowym. Termometry pokazują średnio 24°C w dzień oraz 18°C w nocy, a słońce króluje na niebie przez mniej więcej 6 godzin. W styczniu można spodziewać się nieco zwiększonych opadów, jednak nie są one na tyle intensywne, by pokrzyżować turystom wakacyjne plany. Zwłaszcza na wybrzeżach można doświadczać wpływów chłodniejszych wiatrów, dlatego na spacery warto zabrać ze sobą nieco cieplejszą garderobę chroniącą od zimniejszych podmuchów. Ocean Atlantycki nagrzany jest do poziomu 19°C.

Pogoda na Lanzarote w lutym

Temperatury w lutym na Lanzarote, mimo że na wyspie panuje zimowa pora, są bardzo atrakcyjne dla turystów. W ciągu dnia termometry pokazują średnio 25°C, a po zmroku 18°C. Słońce króluje na niebie przez mniej więcej 6 godzin, stwarzając idealne warunki do spacerowania, eksplorowania okolicy i relaksowania się na plaży. Woda jest jeszcze stosunkowo chłodna w porównaniu z okresem letnim, jednak dla niektórych 19°C ciepła jest już wystarczające do pierwszych kąpieli. W lutym turystów na wyspie jest znacznie mniej niż w szczycie sezonu, co ucieszy osoby szukające spokoju i ciszy.

Pogoda na Lanzarote w marcu

W marcu na wyspie panuje łagodny klimat, kiedy to średnie temperatury na Lanzarote wynoszą 25°C w dzień oraz 18°C w nocy. Dni stają się dłuższe i bardziej słoneczne, a aura typowo wiosenna. Turystów z pewnością zachwyci widok roślinności budzącej się do życia, a zmniejszające się ilości opadów deszczu sprawiają, że powietrze jest mniej wilgotne. Ocean Atlantycki utrzymuje swoje 19°C. Marzec to dobry okres na wakacje, które w dużej mierze opierają się na spacerach po plaży i eksplorowaniu pięknej, hiszpańskiej wyspy.

Pogoda na Lanzarote w kwietniu

W kwietniu temperatury na Lanzarote powoli się zwiększają i termometry pokazują średnio 26°C w dzień oraz 18°C w nocy, co czyni ten okres jednym z lepszych na wakacje w tym miejscu. Opady deszczu już praktycznie nie występują, a dni, w ciągu których przez mniej więcej 8 godzin świeci słońce, stwarzają idealne warunki do aktywności na świeżym powietrzu. Ocean Atlantycki wciąż utrzymuje swoją zimową temperaturę 19°C. Plaże są jeszcze stosunkowo puste, a ogólna atmosfera na Lanzarote bardzo spokojna.

Pogoda na Lanzarote w maju

Maj przynosi na wyspę typową wiosnę, a turystów z pewnością zachwyci eksplozja kwiatowych kolorów i zazieleniający się krajobraz, zwłaszcza w południowej części. Średnie temperatury na Lanzarote w tym okresie wynoszą 26°C w dzień oraz 19°C w nocy. Woda w Oceanie Atlantyckim w końcu osiągnęła wyższe wartości i teraz zaprasza do kąpieli ciepłem na poziomie 20°C. Przez mniej więcej 8 godzin dziennie słońce jest obecne na niebie, przyjemnie ogrzewając powietrze do poziomu sprzyjającego spacerom i innym aktywnościom na świeżym powietrzu.

Pogoda na Lanzarote w czerwcu

W czerwcu na wyspie panuje już prawdziwie letni klimat, a średnie temperatury na Lanzarote wynoszą 28°C w dzień oraz 29°C w nocy. Dni są długie, słoneczne i gorące, a opady deszczu praktycznie w ogóle nie występują. Ocean Atlantycki nagrzany do poziomu 21°C stanowi gratkę dla miłośników wszelkich aktywności wodnych. Czerwiec to doskonały okres na wakacje, plażowanie i eksplorację wyspy przy wyjątkowo korzystnych warunkach pogodowych. Dodatkowym atutem są stosunkowo mniejsze tłumy i możliwość doświadczania jeszcze pustych plaż.

Pogoda na Lanzarote w lipcu

Temperatury na Lanzarote w lipcu są jednymi z wyższych, jakie odnotowuje się w tym regionie. Rozpoczynający się sezon letni oznacza tylko jedno – napływ turystów na wyspę i prawdziwie wakacyjny klimat. Termometry pokazują średnio 28°C w dzień oraz 22°C w nocy. W ciągu dnia można spodziewać się aż 9 słonecznych godzin, a woda Oceanu Atlantyckiego nagrzana jest do przyjemnego poziomu 22°C. Lipiec to świetny okres na plażowanie i spokojnie eksplorowanie wyspy ze względu na stosunkowo wysokie temperatury.

Pogoda na Lanzarote w sierpniu

Sierpień to kontynuacja lipcowych upałów. Średnie temperatury na Lanzarote wynoszą w granicy 29°C w dzień oraz 22°C w nocy. Dni są naprawdę długie i gorące, a na wyspie daje się odczuć charakterystyczny żywy, wakacyjny klimat. Wody Oceanu Atlantyckiego są idealne do kąpieli, a ciepło wynoszące mniej więcej 23°C zadowoli turystów w każdym wieku. Sierpień to miesiąc, w którym słońce praży najmocniej, dlatego należy pamiętać o odpowiednich kremach z filtrami UV i regularnym nawadnianiu swojego organizmu.

Pogoda na Lanzarote we wrześniu

Wrzesień to koniec szczytu sezonu turystycznego, choć nawet wtedy średnie temperatury na Lanzarote wynoszą 27°C w dzień oraz 21°C w nocy. Mimo początku jesieni, opady deszczu są nadal niskie, a słońce jest wciąż obecne na niebie przez mniej więcej 8 godzin. Wrzesień to świetny czas na zwiedzanie i korzystanie z plaż, bo nawet wtedy Ocean Atlantycki raczy nas ciepłem na poziomie 23°C. Nieco łagodniejsze temperatury sprzyjają aktywnościom fizycznym na świeżym powietrzu i eksplorowaniu wyspy, zwłaszcza jej wyższych partii.

Pogoda na Lanzarote w październiku

Mimo tego, że w innych częściach Europy, październik w dużej mierze jest miesiącem chłodnym, temperatury na Lanzarote w tym okresie wynoszą średnio 26°C w dzień oraz 21°C w nocy. To prawdziwa gratka dla osób, które szukają miejsca, w którym mogą uciec od typowej, jesiennej aury. Słońce jest obecne na niebie przez mniej więcej 7 godzin, a woda w Oceanie Atlantyckim jest wciąż ciepła (w granicy 23°C). W październiku liczba turystów zaczyna stopniowo maleć po letnim sezonie, co przyciąga tych, którzy szukają pustych plaż i możliwości podziwiania Lanzarote w spokojnej atmosferze.

Pogoda na Lanzarote w listopadzie

W listopadzie, choć klimat jest wciąż przyjemny i łagodny, zwłaszcza wieczory są nieco chłodniejsze w porównaniu z okresem letnim. Średnie temperatury w Lanzarote wynoszą 26°C w dzień oraz 19°C w nocy, choć przez wpływ coraz mocniejszych wiatrów, powietrze może wydawać się nieco zimniejsze. Ocean Atlantycki utrzymuje ciepło na poziomie 22°C, a ilość słonecznych godzin w ciągu dnia zmniejsza się do 6. Listopad to dobry okres na spokojne wakacje, obfite w zwiedzanie i relaks na plaży z dala od największych tłumów turystów.

Pogoda na Lanzarote w grudniu

W grudniu na wyspę zawitała zima, choć nie należy spodziewać się takich mrozów, jak w innych częściach Europy. Średnie temperatury na Lanzarote w ciągu dnia wynoszą 24°C, a po zmroku 15°C. Woda Oceanu Atlantyckiego jest nieco chłodniejsza niż latem (mniej więcej 19°C), jednak dla wielu wciąż przyjemna do kąpieli. Grudzień to dobry miesiąc na spędzenie inaczej Bożego Narodzenia. Świętowanie z pięknym widokiem pustych plaż i łagodnym klimatem na pewno na długo zapadnie w pamięci każdego.

Średnie temperatury - Lanzarote

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 24 luty 25 marzec 25 kwiecien 26 maj 26 czerwiec 28 lipiec 28 sierpień 29 wrzesień 27 październik 26 listopad 26 grudzień 24
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 18 luty 18 marzec 18 kwiecien 18 maj 19 czerwiec 20 lipiec 22 sierpień 22 wrzesień 21 październik 21 listopad 19 grudzień 15
Temperatura wody [°C]:
styczen 19 luty 19 marzec 19 kwiecien 19 maj 20 czerwiec 21 lipiec 22 sierpień 23 wrzesień 23 październik 23 listopad 22 grudzień 19
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 6 luty 6 marzec 7 kwiecien 8 maj 8 czerwiec 9 lipiec 9 sierpień 9 wrzesień 8 październik 7 listopad 6 grudzień 6