Puerto Calero - Przewodnik

Kilka kilometrów na zachód od <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/" target="_blank">Puerto del Carmen</a> leży <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/" target="_blank"><strong>Puerto Calero</strong></a>, cicha przystań jachtowa z garstką restauracji i kawiarni, ożywiana tylko przez żeglarskie śpiewy. Klimat w niczym tu nie przypomina kosmopolityzmu Puerto del Carmen, na ulicach spotyka się raczej rdzennych <strong>Conejeros</strong> w marynarskich strojach.

Pogoda w Puerto Calero

Dzisiaj, 23.7 24°C
Kilka kilometrów na zachód od Puerto del Carmen leży Puerto Calero, cicha przystań jachtowa z garstką restauracji i kawiarni, ożywiana tylko przez żeglarskie śpiewy. Klimat w niczym tu nie przypomina kosmopolityzmu Puerto del Carmen, na ulicach spotyka się raczej rdzennych Conejeros w marynarskich strojach.

Z rozrywek dla turystów najciekawsze to możliwość płynięcia łodzią podwodną oraz łowienie ryb na pełnym morzu. Żółta łódź podwodna Submarine Safaris (www.submarinesafaris.com) 4 razy dziennie (o 10.00, 12.00, 14.00 i 16.00) zabiera pasażerów na godzinę w inny świat, schodząc na głębokość 27 metrów. Równie atrakcyjne są 40-minutowe podwodne wycieczki oryginalnie wyglądającą łodzią Aquascope (www.lanzarote.com/aquascope; codz. 10.00-17.00). Statek "Mizu I" wypływa z Puerto Calero na pełne morze, gdzie można popróbować połowu rekinów młotów i innych grubych ryb; transport z hotelu i wszelki potrzebny sprzęt zapewnia organizator.

Hiszpania na skróty