Playa Blanca - Przewodnik

<p><strong>Playa Blanca</strong> jest niewielkim kurortem turystycznym na południowym wybrzeżu hiszpańskiej wyspy Lanzarote, wchodzącej w skład Wysp Kanaryjskich. Turyści chętnie wybierają tę miejscowość na cel swoich wakacji, ponieważ panuje tu ciepły klimat, kameralna atmosfera. Tutaj można uciec przed tłumami znanymi z innych nadmorskich miast <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/" target="_self">wybieranej na wakacje Lanzarote</a>. Miejscowość dzieli od międzynarodowego lotniska na wyspie zaledwie 45 minut drogi samochodem. Warto podkreślić, że Playa Blanca jest doskonałym miejscem na wczasy dla osób chcących zakosztować błogiego wypoczynku na plaży, albo licznych sportów wodnych.

Pogoda w Playa Blanca

Dzisiaj, 25.2 19°C

Playa Blanca jest niewielkim kurortem turystycznym na południowym wybrzeżu hiszpańskiej wyspy Lanzarote, wchodzącej w skład Wysp Kanaryjskich. Turyści chętnie wybierają tę miejscowość na cel swoich wakacji, ponieważ panuje tu ciepły klimat, kameralna atmosfera. Tutaj można uciec przed tłumami znanymi z innych nadmorskich miast wybieranej na wakacje Lanzarote. Miejscowość dzieli od międzynarodowego lotniska na wyspie zaledwie 45 minut drogi samochodem. Warto podkreślić, że Playa Blanca jest doskonałym miejscem na wczasy dla osób chcących zakosztować błogiego wypoczynku na plaży, albo licznych sportów wodnych.

Charakterystyczne dla krajobrazu Playa Blanca są wysokie klify i wzniesienia, przeplatane z pięknymi plażami ze złotym piaskiem. Niegdyś miejscowość ta była wioską rybacką, a obecnie pretenduje do miana najważniejszego kurortu na Lanzarote.
W samym Playa Blanca można spacerować po promenadzie wzdłuż wybrzeża. Koniecznie trzeba zobaczyć największą atrakcję turystyczną regionu - ruiny zamku Castillo de las Coloradas, powstałego w 1769 roku. Zamek wybudowany został na rozkaz króla hiszpańskiego Karola III i miał chronić port przed piratami. Warto wybrać się na wycieczkę krajoznawczą w kierunku północnym od miasta i podziwiać uroki Parku Narodowego Timanfaya, który został założony w 1974 roku. Jego nazwa oznacza „Górę Ognistą” i obejmuje najwyższy w regionie wulkan liczący sobie 510 m n.p.m. Można tu podziwiać wiele interesujących form skalnych, wyrzeźbionych przez lawę oraz uprawy winorośli La Geria. W tym samym kierunku znajduje się niewielkie miasteczko Yaiza, z ratuszem i stadionem piłkarskim. Z kolei, na północny zachód od Playa Blanca, nad brzegiem morza, można zobaczyć krater El Golfo z głębokim jeziorem Charco de los Clicos uformowanym w XVIII wieku po wybuchu wulkanu. Woda w jeziorze ma przepiękny, szmaragdowy kolor i wysokie zasolenie.

W zasadzie w na Lanzarote sezon turystyczny trwa przez cały rok. Na wakacje do Playa Blanca warto tu przyjechać ze względu na wysokie temperatury i dużą liczbę dni słonecznych. Odpoczynek na słońcu zapewniają przepiękne, atrakcyjne plaże - m.in. Playa Blanca ze złotym piaskiem, do której prowadzi nadmorska promenada. W okolicy znajdują się jeszcze dwie plaże piaszczyste ze spokojną wodą - Playa Flamingo i Playa Dorada. Można tu uprawiać sporty wodne, m.in. nurkowanie w klubie Dive College Lanzarote czy narty wodne w klubie Jet Ski Playa Dorada. 
 


Hiszpania na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY