Rovinj - Przewodnik

Miasteczko, obok <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/chorwacja/istria/pula/" target="_blank">Puli</a> i <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/chorwacja/istria/porec/" target="_blank">Poreča</a>, jest <strong>najciekawszą miejscowością turystyczną</strong> zachodniej <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/chorwacja/istria/" target="_blank">Istrii</a>. Doskonale zachowało się w nim stare miasto z ciekawymi zabytkami, a okolica prezentuje się nadzwyczaj malowniczo. Na północny zachód od miasta w ląd wcina się najdłuższa z zatok - <strong>Kanał Limski</strong>, przypominający nieco skandynawski fiord. Wszystko to sprawia, że miejscowość jest latem oblegana przez turystów.

Pogoda w Rovinj

Dzisiaj, 24.3 17°C
Miasteczko, obok Puli i Poreča, jest najciekawszą miejscowością turystyczną zachodniej Istrii. Doskonale zachowało się w nim stare miasto z ciekawymi zabytkami, a okolica prezentuje się nadzwyczaj malowniczo. Na północny zachód od miasta w ląd wcina się najdłuższa z zatok - Kanał Limski, przypominający nieco skandynawski fiord. Wszystko to sprawia, że miejscowość jest latem oblegana przez turystów.
Zwiedzanie
Ai Pini (Medulin)

Ai Pini (Medulin)

Cena za 1 osobę:
2 275 zł
Stary Rovinj zbudowano na wyspie oddzielonej wąską cieśniną od lądu. W VII stuleciu wzniesiono wokół mury obronne, wielokrotnie naprawiane i przebudowywane w późniejszych wiekach. Do miasta prowadziło siedem bram, z których do obecnych czasów dotrwały trzy: brama św. Benedykta, Portica i brama św. Krzyża. Na miejscu kolejnej w XVII w. powstał barokowy Łuk Balbi (przy Trgu Maršala Tita), który pełni obecnie rolę bramy starego miasta.

Na wzgórzu nad starówką króluje olbrzymi kościół św. Eufemii (crkva sv. Eufemije). Z Trgu Maršala Tita prowadzi tu uliczka Grisia, przy której wystawiają swoje prace malarze. Świątynia jest tak duża, że kilkupiętrowe kamieniczki wydają się przy niej parterowymi domkami. Zbudowany z szarego kamienia kościół zwraca się fasadą ku morzu, a otacza go spory plac.

Okazje Last Minute: Rovinj

Zorna

Zorna 4.2
7 dni 23.06 - 30.06 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Ecco Holiday
7 484 zł / 2 os.
3 742 zł / 1 os.

Chorwacja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY