Chorwacja - Przewodnik

Chorwacja jest krajem europejskim polozonym nad Morzem Adriatyckim. Górzysty charakter uzyskala w wiekszosci za sprawa <strong>Gór Dynarskich</strong>. <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/chorwacja/" target="_self">Wakacje last minute w Chorwacji</a> warto spedzic w okresie od kwietnia do pazdziernika, kiedy to sezon turystyczny trwa w pelni. Glówne kierunki wycieczek do Chorwacji to <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/chorwacja/istria/" target="_blank">Istria</a>, Dalmacja, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/chorwacja/dalmacja-poludniowa/makarska/" target="_blank">Riwiera Makarska</a>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/chorwacja/kvarner/" target="_blank">Wybrzeze Kvarnerskie</a>, oraz wyspy z <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/chorwacja/wyspa-krk/" target="_blank">Wyspa Krk</a>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/chorwacja/wyspa-pag/" target="_blank">Wyspa Pag</a>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/chorwacja/wyspa-korcula/" target="_self">Wyspa Korcula</a> i <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/chorwacja/wyspa-hvar/" target="_blank">Wyspa Hvar</a> na czele.

Pogoda w Chorwacji

Dzisiaj, 24.1 6°C
Chorwacja jest krajem europejskim polozonym nad Morzem Adriatyckim. Górzysty charakter uzyskala w wiekszosci za sprawa Gór Dynarskich. Wakacje last minute w Chorwacji warto spedzic w okresie od kwietnia do pazdziernika, kiedy to sezon turystyczny trwa w pelni. Glówne kierunki wycieczek do Chorwacji to Istria, Dalmacja, Riwiera Makarska, Wybrzeze Kvarnerskie, oraz wyspy z Wyspa Krk, Wyspa Pag, Wyspa Korcula i Wyspa Hvar na czele. Chorwacja lezy w dwóch strefach klimatyczno- roslinnych. Strefa sródziemnomorska obejmuje pasmo wybrzeza, wyspy oraz odcinek ladu na poludnie od Gór Dynarskich. Nieco chlodniejsza strefa kontynentalna zajmuje centralna Chorwacje.
Malowniczosc chorwackiego wybrzeza dalmatynskiego jest urozmaicona ponad 1100 wysp doskonale komponujacych sie z blekitem morza. Malownicze i zaciszne, skaliste zatoczki sprawiaja doskonale warunki do odpoczynku. Dlugie wybrzeza, gorace slonce, cieple i czyste morze zapraszaja do kapieli slonecznych oraz do nurkowania. Ponadto turysci spragnieni aktywnego wypoczynku moga udac sie na wedrówki górskie oraz wybrac cos z bogatej oferty sportów wodnych.

Chorwacja - atrakcje, co warto zobaczyc i zwiedzic

Chorwacja to równiez kraj zróznicowany kulturowo oraz przyrodniczo. Na wybrzezach rosna wiecznie zielone lasy i kolczaste krzewy sródziemnomorskie oraz palmy, kaktusy i agawy. Wyzsze partie gór porosniete sa lasami iglastymi, a niziny sa niemal bezlesne. Dzieki wapiennym Górom Dynarskim w Chorwacji licznie wystepuja jaskinie oraz malownicze, dzikie i urwiste wawozy. Najciekawsze z nich mozemy podziwiac w Parku Narodowym Paklenica oraz w Górach Velebit, których atutem jest takze bogata roslinnosc. Ponadto duzym zainteresowaniem ciesza sie wpisane na liste UNESCO Jeziora Plitwickie, bedace ponad osmiokilometrowym lancuchem jezior krasowych polaczonych urokliwymi wodospadami i kaskadami.
Wplywy roznych kultur zostawily po sobie slady w postaci rozmaitych zabytków architektury i sztuki. Bedac na wakacjach w Chorwacji warto zobaczyc zabytki rzymskie, greckie oraz wspólczesne. Sakralne i swieckie budowle o charakterze rzymskim lacza w sobie wplywy wloskie oraz niemieckie i posiadaja elementy swiata bizantyjskiego i slowianskiego. Ponadto w Chorwacji odnajdziemy wiele urokliwych i malowniczych miasteczek. Do najwazniejszych miast zalicza sie Dubrownik, Split, Pule, Korcule, Hvar oraz Zadar.
Adriatic (Dubrovnik)

Adriatic (Dubrovnik)

Cena za 1 osobę:
1 189 zł
Sredniowieczne miasteczka pelne bogactwa zabytków, sloneczne plaze, blekit morza, widok gór, malownicze wybrzeza, pokryte urzekajaca roslinnoscia zapraszaja do odpoczynku i rozrywki oraz gwarantuja niezapomniane wakacje.

Poniewaz od wielu lat Chorwacja cieszy sie duzym zainteresowaniem turystów i jest czestym kierunkiem wycieczek powstala tu doskonale rozbudowana baza hotelowa przygotowana na przyjecie rzeszy turystów i na zapewnienie im bogatej rozrywki. Najwieksze skupisko hoteli znajduje sie w Zagrzebiu oraz w nadmorskiej Dalmacji. Oprócz luksusowych hoteli powstalo wiele kameralnych kwater i hotelików dbajacych o dobry wypoczynek turystów.

Opinie o miastach w Chorwacji

4,5
Makarska Michał
Malowniczo położona miejscowość, między górami, a morzem. Ładny rynek, a także port w którym roi się od licznych pubów. Wzdłuż plaży znajdują się liczne restauracje, a nieopodal położony jest miejscowy targ/bazar gdzie można nabyć przeróżne pamiątki. Ponadto z Makarskiej jest stosunkowo blisko do Mostaru. Nieco dalej (ale warto się wybrać) jest Dubrownik, który jest wręcz obowiązkowym elementem wakacji w Chorwacji.

Okazje Last Minute: Chorwacja

7 dni 18.04 - 25.04 Inne terminy Berlin Tegel BB - Śniadania Exim Tours Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Wspaniałe widoki na wyspę Korcula
  • Pyszne i urozmaicone posiłki
  • Miły i uczynny personel
  • Otoczenie lasem piniowym
1 249 zł/os.
cena za 2 os.: 2 498 zł
7 dni 16.04 - 23.04 Inne terminy Berlin Tegel RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 389 zł/os.
1 279 zł/os.
cena za 2 os.: 2 558 zł
7 dni 30.03 - 06.04 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 359 zł/os.
1 279 zł/os.
cena za 2 os.: 2 558 zł
7 dni 18.04 - 25.04 Inne terminy Berlin Tegel BB - Śniadania Exim Tours
1 279 zł/os.
cena za 2 os.: 2 558 zł

Chorwacja na skróty

Przewodnik: