Chorwacja - Przewodnik

Chorwacja jest krajem europejskim polozonym nad Morzem Adriatyckim. Górzysty charakter uzyskala w wiekszosci za sprawa <strong>Gór Dynarskich</strong>. <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/chorwacja/" target="_self">Wakacje last minute w Chorwacji</a> warto spedzic w okresie od kwietnia do pazdziernika, kiedy to sezon turystyczny trwa w pelni. Glówne kierunki wycieczek do Chorwacji to <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/chorwacja/istria/" target="_blank">Istria</a>, Dalmacja, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/chorwacja/dalmacja-poludniowa/makarska/" target="_blank">Riwiera Makarska</a>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/chorwacja/kvarner/" target="_blank">Wybrzeze Kvarnerskie</a>, oraz wyspy z <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/chorwacja/wyspa-krk/" target="_blank">Wyspa Krk</a>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/chorwacja/wyspa-pag/" target="_blank">Wyspa Pag</a>, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/chorwacja/wyspa-korcula/" target="_self">Wyspa Korcula</a> i <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/chorwacja/wyspa-hvar/" target="_blank">Wyspa Hvar</a> na czele.

Pogoda w Chorwacji

Dzisiaj, 5.12 5°C
Chorwacja jest krajem europejskim polozonym nad Morzem Adriatyckim. Górzysty charakter uzyskala w wiekszosci za sprawa Gór Dynarskich. Wakacje last minute w Chorwacji warto spedzic w okresie od kwietnia do pazdziernika, kiedy to sezon turystyczny trwa w pelni. Glówne kierunki wycieczek do Chorwacji to Istria, Dalmacja, Riwiera Makarska, Wybrzeze Kvarnerskie, oraz wyspy z Wyspa Krk, Wyspa Pag, Wyspa Korcula i Wyspa Hvar na czele. Chorwacja lezy w dwóch strefach klimatyczno- roslinnych. Strefa sródziemnomorska obejmuje pasmo wybrzeza, wyspy oraz odcinek ladu na poludnie od Gór Dynarskich. Nieco chlodniejsza strefa kontynentalna zajmuje centralna Chorwacje.
Malowniczosc chorwackiego wybrzeza dalmatynskiego jest urozmaicona ponad 1100 wysp doskonale komponujacych sie z blekitem morza. Malownicze i zaciszne, skaliste zatoczki sprawiaja doskonale warunki do odpoczynku. Dlugie wybrzeza, gorace slonce, cieple i czyste morze zapraszaja do kapieli slonecznych oraz do nurkowania. Ponadto turysci spragnieni aktywnego wypoczynku moga udac sie na wedrówki górskie oraz wybrac cos z bogatej oferty sportów wodnych.

Chorwacja - atrakcje, co warto zobaczyc i zwiedzic

Chorwacja to równiez kraj zróznicowany kulturowo oraz przyrodniczo. Na wybrzezach rosna wiecznie zielone lasy i kolczaste krzewy sródziemnomorskie oraz palmy, kaktusy i agawy. Wyzsze partie gór porosniete sa lasami iglastymi, a niziny sa niemal bezlesne. Dzieki wapiennym Górom Dynarskim w Chorwacji licznie wystepuja jaskinie oraz malownicze, dzikie i urwiste wawozy. Najciekawsze z nich mozemy podziwiac w Parku Narodowym Paklenica oraz w Górach Velebit, których atutem jest takze bogata roslinnosc. Ponadto duzym zainteresowaniem ciesza sie wpisane na liste UNESCO Jeziora Plitwickie, bedace ponad osmiokilometrowym lancuchem jezior krasowych polaczonych urokliwymi wodospadami i kaskadami.
Wplywy roznych kultur zostawily po sobie slady w postaci rozmaitych zabytków architektury i sztuki. Bedac na wakacjach w Chorwacji warto zobaczyc zabytki rzymskie, greckie oraz wspólczesne. Sakralne i swieckie budowle o charakterze rzymskim lacza w sobie wplywy wloskie oraz niemieckie i posiadaja elementy swiata bizantyjskiego i slowianskiego. Ponadto w Chorwacji odnajdziemy wiele urokliwych i malowniczych miasteczek. Do najwazniejszych miast zalicza sie Dubrownik, Split, Pule, Korcule, Hvar oraz Zadar.
Miran (Pirovac)

Miran (Pirovac)

Cena za 1 osobę:
1 199 zł - 8 %
Sredniowieczne miasteczka pelne bogactwa zabytków, sloneczne plaze, blekit morza, widok gór, malownicze wybrzeza, pokryte urzekajaca roslinnoscia zapraszaja do odpoczynku i rozrywki oraz gwarantuja niezapomniane wakacje.

Poniewaz od wielu lat Chorwacja cieszy sie duzym zainteresowaniem turystów i jest czestym kierunkiem wycieczek powstala tu doskonale rozbudowana baza hotelowa przygotowana na przyjecie rzeszy turystów i na zapewnienie im bogatej rozrywki. Najwieksze skupisko hoteli znajduje sie w Zagrzebiu oraz w nadmorskiej Dalmacji. Oprócz luksusowych hoteli powstalo wiele kameralnych kwater i hotelików dbajacych o dobry wypoczynek turystów.

Opinie o miastach w Chorwacji

4,5
Hvar tobiasz
Cudowna Wyspa Ogólnie: Wyspa jest cudowna, mnóstwo tu zieleni i slicznych widoków. MOrze jest czyścoiutkie, a sama miejscowość Hvar świetna- dużo zabytków i rozrywki. Tak jak ma być!
Atrakcje turystyczne: Są tu zaówno zabytki jak i dobrze utrzymana oryginalna zieleń śródziemnomorska. Piękne zapachy!!
Aktywny wypoczynek: Polecam nurkowanie, To ni ejest oczywiście tak jak w Egipcie ale tez dość ciekawie. Poza tym standardowe sporty.
Życie nocne: Swietnie rozwinięte. W Hvar zdecydowanie najlepiej. Jest wybór. Mnóstwo tu barów i nocnych klubów- można sie dobrze zabawić
Komunikacja: dość dobra
Jedzenie i restauracje: bardzo smczne jedzenie. W restaurajach zdecydowanie lepiej smakuje niez w hotelu
Pogoda: polecam od czerwca do września, choć pogoda na wakacje jest tu zdecydowanie wcześniej
Plaża: plaże są ok, szkoda tylko, że nie piaszczytse:(

Okazje Last Minute: Chorwacja

7 dni 04.06 - 11.06 Inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia TUI
1 213 zł/os.
cena za 2 os.: 2 426 zł
7 dni 11.05 - 18.05 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 349 zł/os.
1 259 zł/os.
cena za 2 os.: 2 518 zł
7 dni 11.05 - 18.05 Inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 379 zł/os.
1 289 zł/os.
cena za 2 os.: 2 578 zł
7 dni 11.06 - 18.06 Inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Rainbow
1 120 zł/os.
cena za 2 os.: 2 591 zł

Chorwacja na skróty

Przewodnik: