Wyspa Krk - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/chorwacja/wyspa-krk/" target="_blank">Wyspa Krk</a> jest największą chorwacką wyspą położoną na Adriatyku w <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/chorwacja/kvarner/" target="_blank">Zatoce Kvarner</a>. Od lądu oddzielona jest <strong>Kanałem Vinodolskim</strong>, a połączona jest z nim <strong>największym na świecie mostem łukowym</strong>. Wschodnia cześć wyspy urozmaicona jest <strong>pasmem górskim</strong>. Na zachodzie odnajdziemy niziny pokryte <strong>bujną roślinnością śródziemnomorską</strong>.

Pogoda na Wyspie Krk

Dzisiaj, 18.6 23°C
Wyspa Krk jest największą chorwacką wyspą położoną na Adriatyku w Zatoce Kvarner. Od lądu oddzielona jest Kanałem Vinodolskim, a połączona jest z nim największym na świecie mostem łukowym. Wschodnia cześć wyspy urozmaicona jest pasmem górskim. Na zachodzie odnajdziemy niziny pokryte bujną roślinnością śródziemnomorską. Miejscowości na wybrzeżu są bardzo dobrze zagospodarowane. Wśród najpopularniejszych kierunków wycieczek znajdują się takie miejscowości jak Krk, Njivice, Baska, Malinska, Omisalj i Punat- najważniejszy port wybrzeża chorwackiego.

Głównym kierunkiem wycieczek na Wyspę Krk jest miasto Krk, zajmujące 1 powierzchni wyspy. Miasto to jest najpiękniejszym miastem na wyspie i dla przybywających tu na wakacje turystów stało się centrum rozrywki. Baza gastronomiczna jest tu świetnie rozbudowana. Mnóstwo tu restauracji, barów, kawiarni i winnic. Dodatkowego uroku Krk dodają ślicznie utrzymane zabytki, a wśród nich pomniki, zamki, kościoły i mury obronne. Malowniczo wyglądają małe domki położone pośród wąskich uliczek oraz port.
Na wakacje do Njivice turystów przyciągają urocze plaże położone nad błękitnym morzem, z kolei miejscowość wypoczynkowa Baska słynie z bardzo długich żwirowych plaż oraz z wielu dobrych restauracji. Obok dobrze utrzymanych plaż średniowieczny charakter Omisalj jest dodatkową atrakcją.

Wyspa ma bardzo dobre połączenie z lądem- jest więc doskonałym punktem wypadowym na wycieczki wgłąb Chorwacji.

Chorwacja na skróty

Miejsca: