Istria - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/chorwacja/istria/" target="_blank">Istria</a> jest najchętniej odwiedzanym regionem Chorwacji i jednym z najliczniej odwiedzanych regionów Europy. Do ponad 400 kilometrowego wybrzeża należą również malownicze wysepki wchodzące w skład <strong>Parku Narodowego Brijuni</strong>.

Pogoda w Istrii

Dzisiaj, 17.6 25°C
Istria jest najchętniej odwiedzanym regionem Chorwacji i jednym z najliczniej odwiedzanych regionów Europy. Do ponad 400 kilometrowego wybrzeża należą również malownicze wysepki wchodzące w skład Parku Narodowego Brijuni. Istria jest kolebką tradycji Chorwacji. Popularne stały się niezwykle aromatyczne chorwackie alkohole, czyli wina oraz ziołowe trunki.
Istria to naturalne, zielone tereny, śródziemnomorska bujna roślinność, malownicze krajobrazy oraz pełne uroku małe miasteczka pięknie położone u brzegu morza. Białe domki z czerwonymi dachami i drewnianymi okiennicami, zbudowane przy wąskich uliczkach i posiadające urzekające ogrody, dodają romantycznego charakteru.
Ai Pini (Medulin)

Ai Pini (Medulin)

Cena za 1 osobę:
2 016 zł - 17 %
Najczęstszym kierunkiem wycieczek w region Istrii jest Porec, Opatija i położona na wzgórzach Pula, w której zachowały się imponujące zabytki z czasów rzymskich, z ogromnym Amfiteatrem, Łukiem Triumfalnym Syrgiusza i Bliźniaczą Bramą na czele. Malowniczo położony na półwyspie, Porec z Bazyliką Eufrazego jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejscowości Istrii, podobnie jak atrakcyjna Opatija, znana z przepięknego deptaku Lungo Mare i usytuowanych przy nim mnóstwa barów, restauracji i dyskotek tętniących życiem przez całą dobę.
Warto odwiedzić także Rovinj, Umag, Barban, Pazin z olbrzymią Jamą Fojba i Novigrad. Atrakcją jest też Hum będące najmniejszym miastem świata.

Będąc na wakacjach w Istrii warto wybrać się na wycieczkę do Jaskini Postojna oraz na wycieczkę wokół Istrii, podczas której z pewnością zauroczą nas malownicze wybrzeża. Ponadto wiele wrażeń przyniesie wycieczka na Wyspę Brijuni, która jest przyrodniczym rajem pełnym dzikiej przyrody, unikalnych gatunków roślin, zwierząt oraz zabytków.

Wybrzeża Istrii są bogate w małe zatoczki oraz białe skały, które idealnie komponują się z błękitnym morzem. Wybrzeża tworzone są przez piaszczysto- żwirowe plaże, które momentami są bardzo dzikie i nierozpoznane. Plaże są zadbane, a wyjątkowo czysta plaża wyróżniona Błękitną Flagą znajduje się w Opatiji.

Wybrzeża Istrii obfitują w liczne hotele oraz ośrodki kempingowe, które ciągną się łańcuchem niemal przez całe wybrzeże.
Delfin Plava Laguna (Porec)

Delfin Plava Laguna (Porec)

Cena za 1 osobę:
2 463 zł - 14 %
Istria to bardzo atrakcyjny region wypoczynkowy przyciągający miliony turystów, którzy zachwyceni są zarówno malowniczością regionu, atrakcyjnością plaż jak i ogromem rozrywek i sportów wodnych.

Sprawdź przed wyjazdem pogodę i temperatury w innych regionach Chorwacji

Okazje Last Minute: Istria

Naturist Koversada

Naturist Koversada
7 dni 01.09 - 08.09 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Ecco Holiday
5 128 zł / 2 os.
2 554 zł / 1 os.
2 954 zł / 1 os. - 14 %

Belvedere (Vrsar)

Belvedere (Vrsar)
7 dni 01.09 - 08.09 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Ecco Holiday
6 908 zł / 2 os.
3 454 zł / 1 os.
3 854 zł / 1 os. - 10 %

Zorna

Zorna
7 dni 30.06 - 07.07 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Ecco Holiday
last
minute
8 028 zł / 2 os.
4 004 zł / 1 os.
4 404 zł / 1 os. - 9 %

Chorwacja na skróty