Novigrad - Przewodnik

Niewielki zabytkowy <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/chorwacja/istria/novigrad/" target="_blank">Novigrad</a></strong> leży na zachodnim wybrzeżu <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/chorwacja/istria/" target="_blank">Istrii</a>, nad Zalewem Tarskim, gdzie do morza wpada rzeka <strong>Mirna</strong>. Droga do Novigradu od strony <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/chorwacja/istria/porec/" target="_blank">Poreča</a> prowadzi wzdłuż zalewu groblą, przez którą w okresie niepogody przelewają się fale.<br/> Miasteczko ma ładne plaże i ciepłe morze. Nie przyjeżdża tu wprawdzie tak wielu turystów, jak do <strong>Poreca, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/chorwacja/istria/rovinj/" target="_blank">Rovinj</a></strong> czy <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/chorwacja/istria/pula/" target="_blank"><strong>Puli</strong></a>, ale i tak latem jest tłoczno.

Pogoda w Novigradzie

Dzisiaj, 25.6 29°C
Niewielki zabytkowy Novigrad leży na zachodnim wybrzeżu Istrii, nad Zalewem Tarskim, gdzie do morza wpada rzeka Mirna. Droga do Novigradu od strony Poreča prowadzi wzdłuż zalewu groblą, przez którą w okresie niepogody przelewają się fale.
Miasteczko ma ładne plaże i ciepłe morze. Nie przyjeżdża tu wprawdzie tak wielu turystów, jak do Poreca, Rovinj czy Puli, ale i tak latem jest tłoczno.
Zwiedzanie
Ai Pini (Medulin)

Ai Pini (Medulin)

Cena za 1 osobę:
2 016 zł - 17 %
Zwiedzanie warto rozpocząć od kościoła Błogosławionej Maryi Dziewicy (crkva Blažene Djevice Marije) z niewysoką dzwonnicą zbudowaną z kamiennych bloków. Powstał w XV w. i należał kolejno do dominikanów, augustianów oraz franciszkanów. Spod kościoła widać dobrze zachowane wysokie mury obronne z blankami, przebiegające poprzecznie do ul. Gradskih vrata. W tym miejscu zaczyna się stara część miasta. Mury przetrwały nie tylko tutaj; ich długie odcinki ciągną się także wzdłuż południowego brzegu starówki, na tyłach budynków przy ul. Torci, prawie do hotelu Rotonda.
Delfin Plava Laguna (Porec)

Delfin Plava Laguna (Porec)

Cena za 1 osobę:
2 463 zł - 14 %
Za murami obronnymi ul. Gradskih vrata prowadzi wprost na Vieliki trg, gdzie stoi największy i najcenniejszy zabytek Novigradu - kościół św. Marii, Pelagii i Maksymiliana (župna crkva sv. Marije, sv. Pelagie i sv. Maksimiliana). Świątynię wzniesiono w XIII stuleciu. Mimo przebudowy w latach 1745-1775, kiedy nadano jej styl barokowy, zachowała detale starochrześcijańskiej bazyliki.

Obok stoi dzwonnica z potrójnymi oknami na najwyższej kondygnacji. Płaski strop z malowidłami w trzech medalionach przykrywa dość przeciętne trójnawowe wnętrze, w którym zwraca uwagę prezbiterium z galerią oraz ogromne malowidło w półokrągłej kopule, przedstawiające Boga Ojca i Chrystusa w otoczeniu aniołów. Marmurowe barokowe ołtarze, główny i boczne, pochodzą z XVIII w.

Okazje Last Minute: Novigrad

Naturist Koversada

Naturist Koversada
7 dni 01.09 - 08.09 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Ecco Holiday
5 128 zł / 2 os.
2 554 zł / 1 os.
2 954 zł / 1 os. - 14 %

Belvedere (Vrsar)

Belvedere (Vrsar)
7 dni 01.09 - 08.09 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Ecco Holiday
6 908 zł / 2 os.
3 454 zł / 1 os.
3 854 zł / 1 os. - 10 %

Zorna

Zorna
7 dni 30.06 - 07.07 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Ecco Holiday
last
minute
8 008 zł / 2 os.
4 004 zł / 1 os.
4 404 zł / 1 os. - 9 %

Chorwacja na skróty