Wyspa Rab - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/chorwacja/wyspa-rab/" target="_blank">Wyspa Rab</a> jest bardzo słoneczną wyspą, na której panują doskonale warunki do wypoczynku. Urozmaicony krajobraz, <strong>Góry Velebit</strong>, cudowne widoki, mnóstwo zieleni, doskonały klimat, liczne restauracje i bary położone w pobliżu pięknych piaszczystych plaż oraz bogata oferta sportów wodnych i zabytki przyciągają turystów na <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/chorwacja/" target="_blank">wakacje do Chorwacji</a>.

Pogoda na Wyspie Rab

Dzisiaj, 25.6 25°C
Wyspa Rab jest bardzo słoneczną wyspą, na której panują doskonale warunki do wypoczynku. Urozmaicony krajobraz, Góry Velebit, cudowne widoki, mnóstwo zieleni, doskonały klimat, liczne restauracje i bary położone w pobliżu pięknych piaszczystych plaż oraz bogata oferta sportów wodnych i zabytki przyciągają turystów na wakacje do Chorwacji. Głównym celem wycieczek jest najważniejsza miejscowość na wyspie- Rab malowniczo położona na cyplu. Turyści przybywający tu na wakacje oprócz zażywania kąpieli słonecznych na przepięknych plażach chętnie wybierają się na wycieczki, podczas których mogą zwiedzić najważniejsze zabytki Rab, takie jak: romańska katedra, średniowieczna starówka, Kościół św. Antoniego, gotycki pałac Cassio, Pałac Ksiażęcy i klasztory. Warto wybrać się także na wycieczkę do Parku Komrcar, znajdującego się w centrum miasta oraz na spacer na Plac św. Krzysztofa, na którym znajduje się fontanna z figurami Dragi i Kalifronta.

Na wyspie znajduje się popularny ośrodek wypoczynkowy Suha Punta położony w pobliżu Rab, w najbardziej zielonej części wyspy. Posiada liczne zatoczki i piaszczyste plaże. Niepowtarzalny klimat oraz bujna, zielona roślinność ma duży wpływ na leczenie wielu dolegliwości, jak np. astma i alergia.

Wyspa posiada dobre warunki do uprawiana różnego rodzaju sportów wodnych. Baza sportowo- rekreacyjna jest tu bardzo mocno rozbudowana. Najpopularniejsze sporty na wyspie to tenis ziemny, kręgle, surfing, narty wodne oraz rowery wodne oraz nurkowanie.

Piaszczyste plaże są dużym atutem wyspy. Wybrzeże wyspy jest mocno rozczłonkowane. Liczne malownicze zatoczki skrywają w sobie piękne plaże. Najpopularniejszą plażą jest plaża na półwyspie Lopar, na którym znajduje się mnóstwo uroczych zatoczek. Najdłuższą plażą jest Rajska Plaża w San Marino.

Chorwacja na skróty

Miejsca: