Wyspa Korcula - Przewodnik

<strong>Wyspa Korcula</strong> jest jedną z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych wysp <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/chorwacja/" target="_blank">w Chorwacji</a>. Wyspa jest także doskonałym celem wycieczek z lądu, z którym ma <strong>doskonale połączenie komunikacyjne</strong>.

Pogoda na Wyspie Korcula

Dzisiaj, 18.6 24°C
Wyspa Korcula jest jedną z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych wysp w Chorwacji. Wyspa jest także doskonałym celem wycieczek z lądu, z którym ma doskonale połączenie komunikacyjne. Warto wiedzieć
Korcula jest bardzo mocno zalesiona bujną roślinnością śródziemnomorską. Centrum wyspy jest górzyste, a linia brzegowa jest silnie urozmaicona. Wybrzeża Wyspy Korcula są miejscem doskonałym dla miłośników nurkowania. Wody przybrzeżne są bardzo czyste, a plaże doskonale zagospodarowane.
Posejdon (Vela Luka)

Posejdon (Vela Luka)

Cena za 1 osobę:
2 064 zł - 24 %
Miejscowości i atrakcje
Główne kierunki wycieczek last minute na Wyspę Korcula to Lumbarda, Korcula oraz Vela Luka. Lumbarda położona jest w południowej części wyspy, a uroku dodaje jej piękna roślinność, gaje oliwne, cyprysowe oraz wawrzynowe. Lumbarda znana jest także z uprawy winorośli oraz z produkcji wina Grk.

Turyści chętnie przyjeżdżają na wakacje także do Vela Luka - portowego miasteczka oraz kurortu uzdrowiskowego malowniczo położonego nad zatoką. Odnajdziemy tu interesujące wykopaliska archeologiczne oraz ciekawą grotę Vela Spilja. Egzotyczna roślinność śródziemnomorska świetnie komponuje się tu z zabytkowymi uliczkami. Vela Luka jest dobrze rozwiniętym centrum sportów wodnych, a miasto Korcula jest ślicznym średniowiecznym miastem otoczonym murami obronnymi i równie częstym celem wycieczek na Wyspę Korcula.

Okazje Last Minute: Wyspa Korcula

Adria Beach (Vela Luka)

Adria Beach (Vela Luka) 3.8
7 dni 27.06 - 04.07 inne terminy Katowice AI - All Inclusive Rainbow
last
minute
4 283 zł / 2 os.
2 141 zł / 1 os.
2 829 zł / 1 os. - 24 %

Liburna

Liburna
7 dni 24.10 - 31.10 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Neckermann
4 560 zł / 2 os.
2 280 zł / 1 os.

Chorwacja na skróty

Miejsca: