• Podróżujący do Chorwacji są zwolnieni z obowiązku wykonywania testu na Covid-19 przed wylotem. Zniesiony został również obowiązek posiadania zaświadczenia o szczepieniu, oraz obowiązek noszenia maseczek (z wyjątkiem instytucji medycznych i społecznych).
 • Od 28.03.2022 został zniesiony obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu polskiej granicy, co oznacza że po powrocie z wakacji nie ma już obowiązku: legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia, wykonywania testów w kierunku COVID-19 oraz odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.
 • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl
 • Wyspa Korcula

  Korcula to górzysta, zielona wyspa o bogatej kulturze i tradycji. Turyści odpoczną tu na wczasach, nasycą wzrok stolicą, zobaczą wspaniałe gotyckie zabytki oraz wybiorą jedną z plaż na miejsce wakacyjnego wypoczynku, otoczoną bogatą roślinnością.

  Wyspa Korcula na wakacje

  Wyspa Korcula położona jest w Chorwacji, równolegle do południowo-wschodniego zakończenia półwyspu Peljesac. Aby dostać się do tego wakacyjnego raju, wystarczy pokonać Peljeski kanał, wsiadając na prom, który płynie ze Splitu przez Hvar do miasta Vela Luka na zachodnim krańcu wysepki. W mieście ujrzymy kościół św. Józefa, zobaczymy imponujące modele statków w Centrum Kultury. Następnie wyjdziemy na wzgórze Pinski Rad, aby zwiedzić jaskinię Vela Spila i poczuć klimat minionych epok. Podczas drogi nasycimy wzrok widokiem przepięknych gajów oliwnych i portowego miasteczka Vela Luka.

  Niewielkie miasteczka na Korculi są urocze, ale pod względem piękna i zabytków, ustępują stolicy wyspy - mieście Korculi. Wzniesione w północno-zachodniej części wyspy, obejmuje stare miasto pełne misternie zdobionych budynków, dzielnicę portową Dominice i handlową, gdzie można nabyć cudowne pamiątki.

  Atrakcje stolicy i okolic Korculi

  Wąskimi uliczkami stolicy wyspy - Korculi, turyści dotrą do domu Marco Polo, gotyckiej katedry Św. Marka czy miejskiej, kamienistej plaży. Letnicy, którzy wolą piaszczyste podłoże, udadzą się na wschód. Dwanaście km od miasta, w spokojnej zatoczce, znajduje się Pupnatska Luka. Krystalicznie czyste wody wraz z bujną śródziemnomorską roślinnością zapierają dech w piersiach. Zachwycające są też miejsca zwane Bilin Zal – płytkie wejście do wody i brak wysokich fal to idealne warunki dla rodzin z dziećmi - oraz piaszczysta plaża Tatinja.

  Zaletą wakacyjnego pobytu na wyspie jest możliwość korzystania z komunikacji i poszczególnych połączeń między miastami czy miejscami wypoczynku. Atrakcyjna oferta last minute umożliwia pobyt w tanim hotelu wybudowanym zarówno w stolicy wyspy, jak i willi ulokowanej przy plaży. Bardziej aktywni skorzystają z usług klubów windsurfingowych, popłyną łapać wysokie fale na deskach surfingowych lub przeżyją niezapomniane chwile podczas jazdy na nartach wodnych.

  Dla osób, które pragną spokojnych rozrywek poleca się pójść obejrzeć Moreskę - tradycyjne chorwackie przedstawienie, które łączy w sobie taniec, muzykę, teatr, a nawet turniej rycerski. Podczas tanich wczasów na Korculi wyciszymy się także spacerując, w stolicy wyspy, po Parku Foretic o pięknej barokowej zabudowie.

  Wyspa Korcula - Najlepiej ocenione hotele

  Wyspa Korcula - Najczęściej kupowane hotele

  Wyspa Korcula – hotele z najlepszymi opiniami

  Klient chciał pozostać anonimowy

  Ocena 5,0 / 5

  Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 15.9. - 24.9.2022 Oceniono: Wrzesień 2022

  Aminess Port9 Hotel (ex. Bon Repos) Chorwacja, Wyspa Korcula

  brak opinii opisowej

  brak opinii opisowej

  Zakwaterowanie 5,0 / 5

  Wyżywienie 5,0 / 5

  Okolica 5,0 / 5

  Cena 5,0 / 5

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  Klient chciał pozostać anonimowy

  Ocena 5,0 / 5

  Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 29.8. - 7.9.2019 Oceniono: Wrzesień 2019

  Aminess Port9 Hotel (ex. Bon Repos) Chorwacja, Wyspa Korcula

  brak opinii opisowej

  brak opinii opisowej

  Zakwaterowanie 5,0 / 5

  Wyżywienie 5,0 / 5

  Okolica 5,0 / 5

  Cena 5,0 / 5

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  Wyspa Korcula – Hotele z opiniami

  Wyspa Korcula - Ostatnio kupione hotele

  Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

  Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

  Jesteśmy dostępni pn. - pt: 7:00 - 23:00, sb. - nd.: 8:00 - 22:00,.

  +48 71 771 76 55

  Mapa wyspy Korcula

  Wyspa Korcula - klimat i temperatury na wczasy

  Korcula leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, co oznacza, że lata są tutaj ciepłe, a temperatura zimą nie spada poniżej 0 stopni Celsjusza. Średnia temperatura w styczniu wynosi 10 stopni Celsjusza, a w lipcu 27 stopni Celsjusza. Sezon turystyczny rozpoczyna się tutaj w maju i trwa do końca października. Średnia temperatura powietrza w trakcie sezonu, w poszczególnych miesiącach wynosi od 19 stopni do 31. Natomiast średnia temperatura wody ,,rozpoczyna" się od 17 stopni w maju, wzrasta przez następne miesiące, osiągając najwyższą wartość 23 stopni w lipcu i ponownie spada do 19 stopni w październiku.

  W tym rejonie Chorwacji deszcze występują bardzo rzadko, dzięki czemu letnicy mogą cieszyć się słonecznymi wakacjami bez zbędnych ulew. Słabe prądy morskie i spokojne morze czynią pobyt na Korculi bezpiecznym czasem. Także odpływy nie są gwałtowne, a różnica między poziomem wody wynosi 50 cm. Kąpiąc się, należy uważać jedynie na jeżowce, które żyją w tutejszych wodach.

  Sportowców na pewno ucieszy wiadomość, że wyspa leży przy Kanale Peljesackim, w którym latem wieje zachodni wiatr Maestral. Idealne warunki pogodowe czynią Korcule chorwackim rajem pełnym roślinności, błękitnej wody i słonecznych dni.

  Najlepszy miesiąc na wakacje

  • Najlepszy
  • Dobry
  • Niski sezon
  1. Styczeń
  2. Luty
  3. Marzec
  4. Kwiecień
  5. Maj
  6. Czerwiec
  7. Lipiec
  8. Sierpień
  9. Wrzesień
  10. Październik
  11. Listopad
  12. Grudzień

  Pogoda teraz

  • Temperatura 29 °C w nocy 22 °C

  • Temperatura wody 23 °C

  Temperatura w kolejnych dniach

  • Piątek 26 °C w nocy 23 °C

  • Sobota 28 °C w nocy 18 °C

  • Niedziela 23 °C w nocy 19 °C

  • Poniedziałek 25 °C w nocy 18 °C

  Pogoda

  • Styczeń Sty 11 °C woda 14 °C

  • Luty Lut 12 °C woda 14 °C

  • Marzec Mar 15 °C woda 14 °C

  • Kwiecień Kwi 18 °C woda 15 °C

  • Maj Maj 24 °C woda 18 °C

  • Czerwiec Cze 28 °C woda 22 °C

  • Lipiec Lip 30 °C woda 25 °C

  • Sierpień Sie 30 °C woda 26 °C

  • Wrzesień Wrz 25 °C woda 23 °C

  • Październik Paź 21 °C woda 20 °C

  • Listopad Lis 16 °C woda 17 °C

  • Grudzień Gru 12 °C woda 15 °C

  Przydatne informacje