Wyspa Brac - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/chorwacja/wyspa-brac/" target="_blank"><strong>Wyspa Brac</strong></a> jest największą wg powierzchni wyspą chorwacką położoną na zachód od Makarskiej i południowy- wschód od <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/chorwacja/dalmacja-poludniowa/split/" target="_blank">Splitu</a>. Od lądu oddzielona jest Kanałem Brackim. Wyspa Brac jest usytuowana w najbardziej słonecznym miejscu na Adriatyku, co sprawia, że jest częstym kierunkiem na <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/chorwacja/" target="_blank">wakacje w Chorwacji</a>. Za sprawą Gór Vidova, Wyspa Brac ma <strong>górzysty charakter</strong>.

Pogoda na Wyspie Brac

Dzisiaj, 24.6 26°C
Wyspa Brac jest największą wg powierzchni wyspą chorwacką położoną na zachód od Makarskiej i południowy- wschód od Splitu. Od lądu oddzielona jest Kanałem Brackim. Wyspa Brac jest usytuowana w najbardziej słonecznym miejscu na Adriatyku, co sprawia, że jest częstym kierunkiem na wakacje w Chorwacji. Za sprawą Gór Vidova, Wyspa Brac ma górzysty charakter. Główne kierunki wycieczek na wyspę to Bol i Supetar. Supetar jest jedną z najważniejszych miejscowości Brac. Na jej malowniczość wpłynęły rozległe gaje oliwne i zielone lasy piniowe doskonale komponujące się z piaszczystymi plażami. Atrakcyjne formy krasowe znajdują się na południowym wybrzeżu, gdzie wysokie białe ściany opadają wprost do morza. Będąc tu na wakacjach należy zobaczyć mauzoleum rodziny Petrinovic, kościółek św. Luke oraz grotę Kopacina. Koniecznie należy wybrać się na wycieczkę na Górę Vidovę, z której rozpościerają się wspaniałe widoki na miasteczko, plaże oraz pobliskie wyspy: Korculę i Hvar.
Velaris

Velaris

Cena za 1 osobę:
1 877 zł
Druga co do popularności wycieczek miejscowość Bol jest uroczym i malowniczym miasteczkiem z piękną promenadą, wzdłuż której położone są liczne tawerny i restauracje. Atrakcją Bol jest przede wszystkim cypel wychodzący w morze na długość 600 metrów i odchylający się w lewo lub w prawo w zależności od prądów i wiatrów.

Do najlepszych plaż na wyspie zaliczyć można przede wszystkim Zlatni Rat (Złoty Róg) - plaża na południu znajdująca się na cyplu oraz Lovrecina na północy. To właśnie w ich pobliżu znajdują się najbardziej popularne hotele z szeroką gamą usług dla turystów.

Okazje Last Minute: Wyspa Brac

Bluesun Borak

Bluesun Borak
7 dni 01.10 - 08.10 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Neckermann
4 100 zł / 2 os.
2 050 zł / 1 os.

Bluesun Borak

Bluesun Borak
7 dni 19.09 - 26.09 inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI
4 476 zł / 2 os.
2 238 zł / 1 os.

Bluesun Elaphusa

Bluesun Elaphusa
7 dni 19.10 - 26.10 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Neckermann

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Znakomite i różnorodne posiłki
  • Bliskość pięknej plaży Zlatni Rat
  • Pomocnych i uśmiechniętych pracowników
4 816 zł / 2 os.
2 408 zł / 1 os.

smartline Beach Village

smartline Beach Village
7 dni 16.09 - 23.09 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Neckermann
5 018 zł / 2 os.
2 509 zł / 1 os.

Chorwacja na skróty

Miejsca: