Wyspa Brac - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/chorwacja/wyspa-brac/" target="_blank"><strong>Wyspa Brac</strong></a> jest najwieksza wg powierzchni wyspa chorwacka polozona na zachód od Makarskiej i poludniowy- wschód od <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/chorwacja/dalmacja-poludniowa/split/" target="_blank">Splitu</a>. Od ladu oddzielona jest Kanalem Brackim. Wyspa Brac jest usytuowana w najbardziej slonecznym miejscu na Adriatyku, co sprawia, ze jest czestym kierunkiem na <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/chorwacja/" target="_blank">wakacje w Chorwacji</a>. Za sprawa Gór Vidova, Wyspa Brac ma <strong>górzysty charakter</strong>.

Pogoda na Wyspie Brac

Dzisiaj, 27.1 12°C
Wyspa Brac jest najwieksza wg powierzchni wyspa chorwacka polozona na zachód od Makarskiej i poludniowy- wschód od Splitu. Od ladu oddzielona jest Kanalem Brackim. Wyspa Brac jest usytuowana w najbardziej slonecznym miejscu na Adriatyku, co sprawia, ze jest czestym kierunkiem na wakacje w Chorwacji. Za sprawa Gór Vidova, Wyspa Brac ma górzysty charakter. Glówne kierunki wycieczek na wyspe to Bol i Supetar. Supetar jest jedna z najwazniejszych miejscowosci Brac. Na jej malowniczosc wplynely rozlegle gaje oliwne i zielone lasy piniowe doskonale komponujace sie z piaszczystymi plazami. Atrakcyjne formy krasowe znajduja sie na poludniowym wybrzezu, gdzie wysokie biale sciany opadaja wprost do morza. Bedac tu na wakacjach nalezy zobaczyc mauzoleum rodziny Petrinovic, kosciólek sw. Luke oraz grote Kopacina. Koniecznie nalezy wybrac sie na wycieczke na Góre Vidove, z której rozposcieraja sie wspaniale widoki na miasteczko, plaze oraz pobliskie wyspy: Korcule i Hvar.
Velaris

Velaris

Cena za 1 osobę:
1 664 zł
Druga co do popularnosci wycieczek miejscowosc Bol jest uroczym i malowniczym miasteczkiem z piekna promenada, wzdluz której polozone sa liczne tawerny i restauracje. Atrakcja Bol jest przede wszystkim cypel wychodzacy w morze na dlugosc 600 metrów i odchylajacy sie w lewo lub w prawo w zaleznosci od pradów i wiatrów.

Do najlepszych plaz na wyspie zaliczyc mozna przede wszystkim Zlatni Rat (Zloty Róg) - plaza na poludniu znajdujaca sie na cyplu oraz Lovrecina na pólnocy. To wlasnie w ich poblizu znajduja sie najbardziej popularne hotele z szeroka gama uslug dla turystów.

Okazje Last Minute: Wyspa Brac

7 dni 17.09 - 24.09 Inne terminy Katowice BB - Śniadania TUI
1 852 zł/os.
cena za 2 os.: 3 704 zł
7 dni 17.09 - 24.09 Inne terminy Katowice BB - Śniadania TUI Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Znakomite i różnorodne posiłki
  • Bliskość pięknej plaży Zlatni Rat
  • Pomocnych i uśmiechniętych pracowników
2 426 zł/os.
cena za 2 os.: 4 852 zł
7 dni 17.09 - 24.09 Inne terminy Katowice All Inclusive TUI
2 433 zł/os.
cena za 2 os.: 4 866 zł
7 dni 10.09 - 17.09 Inne terminy Katowice All Inclusive TUI
2 651 zł/os.
cena za 2 os.: 5 302 zł

Chorwacja na skróty

Miejsca: