Wyspa Brac - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/chorwacja/wyspa-brac/" target="_blank"><strong>Wyspa Brac</strong></a> jest najwieksza wg powierzchni wyspa chorwacka polozona na zachód od Makarskiej i poludniowy- wschód od <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/chorwacja/dalmacja-poludniowa/split/" target="_blank">Splitu</a>. Od ladu oddzielona jest Kanalem Brackim. Wyspa Brac jest usytuowana w najbardziej slonecznym miejscu na Adriatyku, co sprawia, ze jest czestym kierunkiem na <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/dojazd-wlasny/chorwacja/" target="_blank">wakacje w Chorwacji</a>. Za sprawa Gór Vidova, Wyspa Brac ma <strong>górzysty charakter</strong>.

Pogoda na Wyspie Brac

Dzisiaj, 17.9 24°C
Wyspa Brac jest najwieksza wg powierzchni wyspa chorwacka polozona na zachód od Makarskiej i poludniowy- wschód od Splitu. Od ladu oddzielona jest Kanalem Brackim. Wyspa Brac jest usytuowana w najbardziej slonecznym miejscu na Adriatyku, co sprawia, ze jest czestym kierunkiem na wakacje w Chorwacji. Za sprawa Gór Vidova, Wyspa Brac ma górzysty charakter. Glówne kierunki wycieczek na wyspe to Bol i Supetar. Supetar jest jedna z najwazniejszych miejscowosci Brac. Na jej malowniczosc wplynely rozlegle gaje oliwne i zielone lasy piniowe doskonale komponujace sie z piaszczystymi plazami. Atrakcyjne formy krasowe znajduja sie na poludniowym wybrzezu, gdzie wysokie biale sciany opadaja wprost do morza. Bedac tu na wakacjach nalezy zobaczyc mauzoleum rodziny Petrinovic, kosciólek sw. Luke oraz grote Kopacina. Koniecznie nalezy wybrac sie na wycieczke na Góre Vidove, z której rozposcieraja sie wspaniale widoki na miasteczko, plaze oraz pobliskie wyspy: Korcule i Hvar.
Velaris

Velaris

Cena za 1 osobę:
1 294 zł
Druga co do popularnosci wycieczek miejscowosc Bol jest uroczym i malowniczym miasteczkiem z piekna promenada, wzdluz której polozone sa liczne tawerny i restauracje. Atrakcja Bol jest przede wszystkim cypel wychodzacy w morze na dlugosc 600 metrów i odchylajacy sie w lewo lub w prawo w zaleznosci od pradów i wiatrów.

Do najlepszych plaz na wyspie zaliczyc mozna przede wszystkim Zlatni Rat (Zloty Róg) - plaza na poludniu znajdujaca sie na cyplu oraz Lovrecina na pólnocy. To wlasnie w ich poblizu znajduja sie najbardziej popularne hotele z szeroka gama uslug dla turystów.

Okazje Last Minute: Wyspa Brac

7 dni 10.09 - 17.09 inne terminy Katowice BB - Śniadania TUI
1 769 zł/os.
cena za 2 osoby: 3 538 zł
1 769 zł/os.
cena za 2 os. 3 538 zł
7 dni 02.10 - 09.10 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Neckermann
2 272 zł/os.
cena za 2 osoby: 4 544 zł
2 272 zł/os.
cena za 2 os. 4 544 zł
7 dni 04.06 - 11.06 inne terminy Katowice All Inclusive TUI
2 434 zł/os.
cena za 2 osoby: 4 868 zł
2 434 zł/os.
cena za 2 os. 4 868 zł
7 dni 04.06 - 11.06 inne terminy Katowice BB - Śniadania TUI DOBRY WYBÓR

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Znakomite i różnorodne posiłki
  • Bliskość pięknej plaży Zlatni Rat
  • Pomocnych i uśmiechniętych pracowników
2 639 zł/os.
cena za 2 osoby: 5 278 zł
2 639 zł/os.
cena za 2 os. 5 278 zł

Chorwacja na skróty

Miejsca: