Minorka - Przewodnik

<strong>Minorka </strong>jest druga co do wielkosci i zarazem najbardziej oddalona od ladu wyspa Balearów. Warto wybrac wycieczke last minute odbywajaca sie w okresie od maja do pazdziernika, kiedy to temperatura powietrza przewyzsza 30°C.

Pogoda na Minorce

Dzisiaj, 15.10 20°C
Minorka jest druga co do wielkosci i zarazem najbardziej oddalona od ladu wyspa Balearów. Warto wybrac wycieczke last minute odbywajaca sie w okresie od maja do pazdziernika, kiedy to temperatura powietrza przewyzsza 30°C. Wycieczki na Minorke nie sa jeszcze spopularyzowane na masowa skale. Wybierajac wakacje na Minorce mamy gwarancje spokoju, ciszy i odpoczynku, nawet w szczycie sezonu. To wyspa dla milosników przyrody i spokojnego wypoczynku. W calosci zostala uznana za rezerwat biosfery UNESCO. Ponadto odnajdziemy tu dobrze zachowane pozostalosci z epoki brazu w postaci kamiennych budowli w ksztalcie litery T oraz kamiennych stozków.

Minorka - atrakcje, co zwiedzic

Wycieczki na Minorke to przede wszystkim wakacje w Ciutadelli, Mahon i Es Mercadal. Ciutadella urzeka waskimi, kretymi uliczkami oraz palacami i kosciolami zbudowanymi w stylu hiszpanskim. Slynna Festa Sant Joan licznie przyciaga turystów. Urokliwym miasteczkiem jest takze polozone posród pagórków Es Mercadalz charakterystycznymi bielonymi domkami. W portowej stolicy Mahon uwage zwracaja fragmenty murów miejskich oraz koscioly i znamienne kolorowe domki z okiennicami.
Bedac na wakacjach na Minorce warto zobaczyc takze Kosciól Santa Maria, ratusz Anjutament, rezydencje Sant Antoni, ulice Carrer Hannover o gregorianskim charakterze, osade prehistoryczna Torcello oraz Cap de Cavalleria. Warto równiez skorzystac z wakacji laczonych z pobytem na Majorce.
Carema Garden Village

Carema Garden Village

Cena za 1 osobę:
2 259 zł - 14 %
Minorka urzeka kwitnaca zielenia oraz ogromnym skalnym ogrodem uslanym jaskiniami. Urocze zatoczki z malymi plazami i krystaliczne czystymi wodami daja mozliwosc zupelnego relaksu z dala od zgielku.
Na Minorce panuja doskonale warunki do uprawiania róznego rodzaju sportów. Najpopularniejsze na wyspie jest zeglarstwo, nurkowanie, windsurfing, golf oraz turystyka rowerowa.

Poniewaz zainteresowanie Minorka wzrasta, a ruch turystyczny rozwija sie powoli baza hotelowa nie jest jeszcze szeroko rozbudowana. Powstaja nowe hotele o dobrych lokalizacjach, a istniejace hotele skupiaja sie glównie wokól Ciutadelli. Hotele z duzymi basenami i dobrze wyposazonymi pokojami oferuja coraz to wiecej rozrywek. Duza czesc z nich polozona jest bezposrednio przy malowniczych plazach. Plaze Minorki sa bardzo dobrze utrzymane. Najpiekniejsze piaszczyste plaze znajduja sie w zatokach poludniowo- wschodniej czesci wyspy. Mozna spotkac takze dziewicze wyspy z nieskazitelna roslinnoscia, jak np. Mesquida. Warto zazyc takze kapieli slonecznych na plazy Cala En Turqueta w Ciutadelli.

Opinie : na Minorce

4,4
Son Bou Ola
Mała piękna miejscowość z piękną długą plażą. Na wzgórzach w skałach ukryte domki wciąż zamieszkałe. W miejscowości są sklepy, wypożyczalnie, apteka.

Okazje Last Minute: Minorka

7 dni 19.10 - 26.10 Inne terminy Berlin Tegel BB - Śniadania Exim Tours
2 929 zł/os.
2 719 zł/os.
cena za 2 os.: 5 438 zł
7 dni 17.10 - 24.10 Inne terminy Berlin Tegel RO - Bez wyżywienia Ecco Holiday
2 824 zł/os.
cena za 2 os.: 5 668 zł
7 dni 19.10 - 26.10 Inne terminy Berlin Tegel RO - Bez wyżywienia Exim Tours
3 289 zł/os.
2 899 zł/os.
cena za 2 os.: 5 798 zł
7 dni 19.10 - 26.10 Inne terminy Berlin Tegel All Inclusive Exim Tours
3 119 zł/os.
2 899 zł/os.
cena za 2 os.: 5 798 zł

Hiszpania na skróty