Costa Adeje - Przewodnik

Wybrzeze Adeje to urokliwa czesc <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/teneryfa/" target="_blank">Teneryfy</a> zlokalizowana na poludniowo-zachodnim wybrzezu wyspy. Przypomnijmy jedynie, ze Teneryfa zaliczana jest do Wysp Kanaryjskich i jest czescia <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/" target="_blank">Hiszpanii</a>. Na wybrzezu znajduje sie m.in. <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/teneryfa/costa-adeje/" target="_blank">Costa Adeje</a></strong>, czyli duzy osrodek turystyczny, który zapewnia liczne rozrywki przyjezdzajacym tu turystom.

Pogoda w Costa Adeje

Dzisiaj, 4.8 26°C
Wybrzeze Adeje to urokliwa czesc Teneryfy zlokalizowana na poludniowo-zachodnim wybrzezu wyspy. Przypomnijmy jedynie, ze Teneryfa zaliczana jest do Wysp Kanaryjskich i jest czescia Hiszpanii. Na wybrzezu znajduje sie m.in. Costa Adeje, czyli duzy osrodek turystyczny, który zapewnia liczne rozrywki przyjezdzajacym tu turystom. Rozwój Costa Adeje
Jeszcze w latach 70. XX wieku Costa Adeje bylo slabo zaludnionym miejscem na Teneryfie. Obejmowalo glównie tereny rolnicze, ale dostrzezono jego ogromny potencjal turystyczny i zaczeto budowac infrastrukture turystyczna, w tym piekne, luksusowe hotele.
Lagos de Fanabe

Lagos de Fanabe

Cena za 1 osobę:
1 539 zł
Dzis Costa Adeje dzieli sie na dzielnice: Playa de las Américas, San Eugenio, Torviscas, Playa Fañabé, El Beril, Playa del Duque, La Caleta, El Puertito, Playa Paraíso, Callao Salvaje. Czesc Playa de las Américas i Los Cristianos to popularny kierunek turystycznych wypraw podróznych z calego swiata, którzy chca spedzic swój urlop wlasnie na Teneryfie.

Co zobaczyc na Costa Adeje?
Wyruszajac na wybrzeze Teneryfy, do Costa Adeje, warto zaplanowac sobie, co bedziemy chcieli tam zobaczyc. Przede wszystkim miejscowosc ta obejmuje okolo 4 km rozleglych plaz, stwarzajacych dobre warunki do wypoczynku z cala rodzina. Rozciagaja sie one od Playa de Las Americas do Los Cristianos, które laczy nadmorska promenada. Costa Adeje nie jest zatloczone i gwarne, nawet w sezonie.
KN Panoramica

KN Panoramica

Cena za 1 osobę:
1 539 zł
W Costa Adeje znajduje sie kilka plaz:
 • Playa Puerto Colon - niewielka, oslonieta falochronami plaza, ze spokojnym wodami,
 • Playa de Torviscas - duza plaza z wieloma udogodnieniami dla wszystkich turystów,
 • Playa de Fañabé - najwieksza plaza Teneryfy, polaczona z plaza Torviscas, uzyskala oznaczenie Blekitnej Flagi,
 • Playa del Duque - elegancka plaza, z drobnym, zlocistym piaskiem, centrum sportów wodnych i lezakami oraz parasolami,
 • Playa de la Enramada - plaza na zachodnim krancu Costa Adeje, pierwotnie kamienista, dzis piaszczysta.
W Costa Adeje mozna nie tylko plazowac, ale i organizowac wycieczki piesze, podczas których bedziemy podziwiac przepiekne krajobrazy Teneryfy. Warto wybrac sie do wawozu Barranco del Infierno, polozonego na wschodnich peryferiach Costa Adeje. Wiedzie on do najwyzszego i najwiekszego wodospadu na wyspie.

Rozrywke dla calej rodziny zapewni park wodny - Siam Park, który nalezy do czolówki najlepszych parków wodnych na swiecie. Niedaleko Costa Adeje znajdziemy tez pole golfowe z widokiem na Atlantyk.

Okazje Last Minute: Costa Adeje

7 dni 08.09 - 15.09 Inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 849 zł/os.
1 689 zł/os.
cena za 2 os.: 3 378 zł
7 dni 08.09 - 15.09 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Exim Tours Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Bliskość plaży Fanabe i centrum Costa Adeje
 • Pyszne i różnorodne posiłki
 • Bogaty program animacyjny
 • Orzeźwiające 2 baseny na dachu
1 999 zł/os.
1 689 zł/os.
cena za 2 os.: 3 378 zł
7 dni 07.12 - 14.12 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Bliskość plaży Fanabe i centrum Costa Adeje
 • Pyszne i różnorodne posiłki
 • Bogaty program animacyjny
 • Orzeźwiające 2 baseny na dachu
1 819 zł/os.
cena za 2 os.: 3 638 zł

Hiszpania na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY