Puerto de Santiago - Przewodnik

<p>W zachodniej części <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/" target="_blank">hiszpańskiej wyspy Teneryfy</a> na Atlantyku, w gminie Santiago del Teide, w rejonie Isla Baja znajduje się niewielkie miasteczko <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/" target="_blank"><strong>Puerto de Santiago</strong></a>. Pomimo tego, że właściwie jest to wioska, przyciąga do siebie turystów z uwagi na wiele urokliwych zakątków, jakie można tu znaleźć.

Pogoda w Puerto de Santiago

Dzisiaj, 24.2 21°C

W zachodniej części hiszpańskiej wyspy Teneryfy na Atlantyku, w gminie Santiago del Teide, w rejonie Isla Baja znajduje się niewielkie miasteczko Puerto de Santiago. Pomimo tego, że właściwie jest to wioska, przyciąga do siebie turystów z uwagi na wiele urokliwych zakątków, jakie można tu znaleźć.

Playa de la Arena
Jedną z największych atrakcji miasteczka jest jego plaża - czysta, cicha, spokojna - naprawdę można na niej odpocząć. To Playa de la Arena, z ciemnym piaskiem. Umożliwia ona uprawianie wielu sportów wodnych. Klify w miasteczku
Na Teneryfie, właśnie w Puerto de Santiago, wznoszą się majestatyczne klify. To przepiękny punkt widokowy, który pozwala na obserwowanie oceanu, a z perspektywy wody zobaczyć można gigantyczne skały - to Acantilados de los Gigantes. Klify mierzą 10 km długości oraz 600 m wysokości. Wynurzają się z Oceanu Atlantyckiego, jak mityczne kolosy.

Co jeszcze znajdziemy w Puerto de Santiago
Znakomite położenie Puerto de Santiago powoduje, że można stąd wyprawiać się na krótkie wycieczki i zwiedzać wyspę. Samo miasteczko jest odcięte zatoczką od reszty Teneryfy i stanowiło niegdyś naturalne schronienie.


Hiszpania na skróty