Los Gigantes - Przewodnik

Miasto żyje z turystyki, jest idealnym miejscem do wypoczynku ze słonecznymi plażami, hotelami i restauracjami. <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/" target="_blank">Acantilados de los Gigantes</a> (klify olbrzymów) to niezwykle stroma, 600-metrowa ściana skalna opadająca do oceanu po północnej stronie podwójnego kąpieliska. Morze u podnóża klifu jest fascynującym terenem do obserwacji podwodnego życia, namiętnie eksplorowanym przez nurków.

Pogoda w Los Gigantes

Dzisiaj, 24.2 21°C
Miasto żyje z turystyki, jest idealnym miejscem do wypoczynku ze słonecznymi plażami, hotelami i restauracjami. Acantilados de los Gigantes (klify olbrzymów) to niezwykle stroma, 600-metrowa ściana skalna opadająca do oceanu po północnej stronie podwójnego kąpieliska. Morze u podnóża klifu jest fascynującym terenem do obserwacji podwodnego życia, namiętnie eksplorowanym przez nurków. Najefektowniejsza panorama klifu rozciąga się z morza (nie brak tu więc rejsów wycieczkowych organizowanych przez różnych przewoźników), a także z małej, wulkanicznej Playa de los Gigantes, skądinąd mało atrakcyjnego zakątka za portem w Los Gigantes.
Jest to najatrakcyjniejsze miejsce do nurkowania na Kanarach, z rojami podwodnych stworów w morzu, przede wszystkim niezliczonymi trygonami. Od ponad 10 lat na przystani jachtowej w Los Gigantes działa Los Gigantes Diving Center (www.divingtenerife.co.uk) organizujące wycieczki dla nurków. Obsługą nurków (cztery nurkowania dziennie) i organizacją wycieczek dla obserwacji delfinów i wielorybów zajmuje się też Marina Los Gigantes (www.tenerifeafondo.org).

Hiszpania na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY