Na granicy Grecji

Pogoda w Grecji

Dzisiaj, 28.7 22°C
Obywatele polscy korzystaja z prawa do swobodnego przeplywu osób w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Dokumentem podrózy uprawniajacym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezaleznie od jego celu) na terytorium Grecji jest paszport badz dowód osobisty. W przypadku starszych dowodów osobistych warto sprawdzic, czy dokument jest w wystarczajaco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tozsamosci.

Przed wyjazdem nalezy sie upewnic, ze dokumenty te sa wazne minimum 3 miesiace dluzej niz planowany okres pobytu. Jesli planujesz dluzszy pobyt (powyzej 90 dni), konieczne jest uzyskanie specjalnego pozwolenia.

Bez cla mozna wwiezc: 800 papierosów, 200 cygar, 1 kg tytoniu, 10 litrów spirytusu, 20 litrów wina ze zwiekszona zawartoscia alkoholu (np. sherry, porto),  90 litrów wina (w tym maksymalnie, 60 litrów wina musujacego, 110 litrów piwa.

Opinie o miastach w Grecji

5,0
Agios Nikolaos gosc
Prześliczna miejscowość Ogólnie: To miasteczko wygląda, jakby zostało stworzone na zamówienie - z idealnych elementów: położenia, architektury, roślinności, mieszkańców i lokalnego kolorytu.
Atrakcje turystyczne: Samo miasteczko jest atrakcją
Aktywny wypoczynek: Nie zdążyliśmy ocenić aspektów aktywnego wypoczynku w Agios .
Komunikacja: Miasteczko jest bardzo łatwo dostępne - autobusem lub taksówką za 6 Euro. Taksówki są luksusowe, czyściutkie, a niektórzy kierowcy mówią biegle po angielsku.
Jedzenie i restauracje: Swietne restauracje, a z jakim widokiem!
Zdrowie i bezpieczeństwo: Całkowicie bezpiecznie. Wszędzie mnóstwo turystów. Opieka medyczna dostępna lokalnie - szpital w miasteczku, pielęgniarka w hotelu.
Pogoda: W sierpniu pogoda była cudowna. Obawialiśmy się upałów, było 34 st., ale bardzo sucho, wiał lekki wiatr. Ani przez chwilę nie przeszkadzał nam upał.
Plaża: W hotelu Mirabello nie ma piaszczystej plaży, w Agios jest co najmniej jedna miejska - bardzo miła.

Grecja na skróty