Ermones - Przewodnik

Srodkowa i poludniowa czesc Kerkiry wyodrebnia sie na podstawie uksztaltowania geograficznego. Czesc srodkowa to zyzna <strong>równina Ropa</strong>, dochodzaca az do wybrzeza, slynnego ze wspanialych plaz. Osady i zabudowania koncza sie nieco na poludnie od Paleokastritsy i pojawiaja sie ponownie dopiero w okolicach Ermones i <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/korfu/pelekas/" target="_blank">Pelekas</a>.<br/> <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/korfu/ermones/" target="_blank"><strong>Ermones</strong></a> to jedna z najpopularniejszych miejscowosci wypoczynkowych na wyspie. Brzegi zatoki porosniete sa bujna roslinnoscia, a w tle widac szczyty gór wznoszace sie nad korytem rzeki Ropy.
Srodkowa i poludniowa czesc Kerkiry wyodrebnia sie na podstawie uksztaltowania geograficznego. Czesc srodkowa to zyzna równina Ropa, dochodzaca az do wybrzeza, slynnego ze wspanialych plaz. Osady i zabudowania koncza sie nieco na poludnie od Paleokastritsy i pojawiaja sie ponownie dopiero w okolicach Ermones i Pelekas.
Ermones to jedna z najpopularniejszych miejscowosci wypoczynkowych na wyspie. Brzegi zatoki porosniete sa bujna roslinnoscia, a w tle widac szczyty gór wznoszace sie nad korytem rzeki Ropy.

Piasek w Ermones jest gruboziarnisty, lepiej wiec wybrac sie nieco na poludnie, na piaszczyste plaze w Mitriotissie lub Glifadzie. W Jaskini Prospera Lawrence Durrell przedstawil Mitriotisse jako "bodaj najpiekniejsza plaze na swiecie". Do niedawna malo kto o niej wiedzial, ale obecnie latem bywa tu tloczno. Upodobali ja sobie zwlaszcza nudysci; latem dzialaja tu nawet trzy bufety. Nad plaza wznosi sie niewielki bialy klasztor Mirtiotissa pod wezwaniem Matki Boskiej Mirtowej.
Lefkimi

Lefkimi

Cena za 1 osobę:
921 zł

Okazje Last Minute: Ermones

7 dni 24.09 - 01.10 Inne terminy Warszawa - Modlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
999 zł/os.
cena za 2 os.: 1 998 zł
7 dni 11.10 - 18.10 Inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia Exim Tours
999 zł/os.
cena za 2 os.: 1 998 zł
7 dni 11.10 - 18.10 Inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia Exim Tours
999 zł/os.
cena za 2 os.: 1 998 zł
7 dni 18.07 - 25.07 Inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Rainbow Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Fantastyczną obsługę dbającą o zadowolenie gości
  • Kameralną i spokojną atmosferę
  • Pyszną, regionalną kuchnię
  • Położenie tuż przy piaszczystej plaży
2 329 zł/os.
1 047 zł/os.
cena za 2 os.: 2 094 zł

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY